Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Popradčanky v Topoľčanoch s desiatkou, záver však vypustili

Poprad - Najvyššia ženská hokejová súťaž pokračovala svojím ďalším kompletným kolom.Vicemajsterky z Popradu sa vo svojom štvrtom vystúpení

Poprad - Najvyššia ženská hokejová súťaž pokračovala svojím ďalším kompletným kolom.

Vicemajsterky z Popradu sa vo svojom štvrtom vystúpení predstavili na ľade Topoľčian. Úlohu favorita mal v tomto stretnutí zohrávať celok spod Tatier. To sa aj potvrdilo už v 5. minúte, keď sa o otvárací gól postarala Gápová. O necelé dve minúty sa tá istá hráčka zaslúžila o dvojgólové vedenie hosťujúceho celku. Zverenkyne Petra Gápu sa v 17. minúte odtrhli od domácich rozdielom triedy, keď puk za chrbát Ujházyovej zasunula Herichová.

Do druhého dejstva nastupovali kamzíčky s trojgólovým vedením. Ani to im však neubralo na chuti zvyšovať svoj náskok. Dôkazom toho bol hneď v 22. minúte presný zásah šikovnej Čulíkovej. V 24. minúte sa skóre menilo opäť. Postarali sa o to dve najproduktívnejšie hráčky Popradu Gápová s Čulíkovou a druhá menovaná si pripísala svoj ďalší bod do štatistiky. Domáci celok bol už na uterák. V 27. minúte sa z hetriku tešila Gápová, keď zvyšovala už na hrozivých 0:6 pre Popradčanky. Bolo vidieť, že hosťky sú pri streleckej chuti, o čom svedčí aj siedmy gól v sieti domácej gólmanky, ktorý padol už po siedmich sekundách od toho predchádzajúceho. Hŕstka hosťujúcich priaznivcom sa v poslednom dejstve dožadovala aj desiateho gólu. Ich prianie začala napĺňať už v 34. minúte opäť Gápová a bolo 0:8. V 36. minúte sa k puku znovu dostala produktívna Gápová a Poprad viedol už 0:9. O vytúžený desiaty gól v bránke domácich sa postarala v 40. minúte Drdáková.

Domácim hokejistkám sa predsa len podarilo prekaziť hosťujúcej Frantovej jej tretí shot-out sezóny, keď v 42. minúte sa do listiny strelcov zapísala Miháliková. Skóre stretnutia uzavrela v 47. minúte Drličková a Podtatranky sa tešili z jasného víťazstva 2:10.

Svoju radosť neskrýval ani tréner Popradčaniek Peter Gápa, aj keď našiel niekoľko chybičiek. Na tento duel sme cestovali opäť len s trinástimi hráčkami, nakoľko ešte stále u nás šarapatí nejaká viróza. Pred samotným zápasom sme si stanovili určitú taktiku, aby sme sa zbytočne nevyšťavili a hrali s rozumom a všetky tieto pokyny dievčatá dodržali. Preto aj ten výsledok bol taký, aký bol. Musím však podotknúť, že po takom vysokom výsledku, keď po dvoch tretinách už bolo 0:10, sa dievčatá uspokojili. Začali si na ľade robiť čo chceli a to sa im môže proti silnejšiemu súperovi vypomstiť. Neznižujem kvalitu súpera, lebo aj on hral celkom dobre a výsledok si možno ani taký nezaslúžil. Inak by som ale hovoril, keby dievčatá pristúpili aj k tretej tretine zápasu zodpovednejšie a ten výsledok mohol byť aj väčší a o to by to znížilo výkon súpera, rozhovoril sa kouč kamzíčok.

Dnes odohrajú Podtatranky súboj na domácom ľade, keď vo východoslovenskom derby ich čaká súper z Prešova. Aj na Prešov, ako aj na ostatných súperov sa pripravujeme zodpovedne. Tréningový proces sme zamerali hlavne na kvalitu korčuľovania a techniky. Spolieham sa zase na kolektívny výkon a dobrú Martinu v bránke. Pokiaľ na súpera ušijeme dobrú taktiku a dievčatá splnia to, čo budem od nich vyžadovať, o výsledok sa vôbec neobávam. Pokiaľ pomýšľame na prvé miesto v tomto súťažnom ročníku, Prešov nám nemôže robiť žiaden problém, dodal na záver P. Gápa.

HC Topoľčany - HK AquaCity ŠKP Poprad 2:10 (0:3, 0:7, 2:0)

Góly: Miháliková, Drličková - Gápová 5, Čulíková a Herichová po 2, Drdáková. Vylúčenia: 1:0, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Pred 54 divákmi rozhodovali Mihálik - Besedičová, Čerhitová.