Levoča pukla na Zamagurí, Svit nadeľoval dvojciferne

Sportnet|9. okt 2006 o 00:00

Poprad - I. trieda Podtatranských futbalových súťaží Pilsberg pokračovala včera stretnutiami 10. kola.I. TRIEDALUČIVNÁ - HÔRKA 5:0 (1:0)V

I. TRIEDA

LUČIVNÁ - HÔRKA 5:0 (1:0)

V obojstranne svižnom úvode začali prekvapujúco lepšie hostia, ktorí si vytvorili prvé dve vyložené gólové príležitosti. Najprv po chybe domáceho brankára a hlavičke Zemjanka odkopávali domáci loptu až z bránkovej čiary a potom sa po chybe obrany rútil sám na brankára hosťujúci Marko, ale ten mu loptu spred nosa stiahol do bezpečia. Potom sa prebrali i domáci a prevzali iniciatívu na svoje kopačky. Do polčasu sa však gólovo presadili len raz a až po obrátke sa gólovo rozstrieľali a napokon odprevadili baníkov s vysokou porážkou.

Góly: Michalík, Marton (z 11 m), Meleky, Macho, Zemjanek (vlastný). Pred 80 divákmi rozhodoval Žiga, ŽK: Macho - Zachar, Harendarčík.

KRAVANY - BATIZOVCE 3:1 (1:0)

Oba celky predvádzali od začiatku pekný, rýchly, kombinačný futbal. Už v 9. minúte sa domácim podarilo využiť svoju prvú gólovú príležitosť v stretnutí na vedúci gól Lešundákom. Do prestávky sa už skóre nemenilo, aj preto, lebo obaja brankári boli pozorní. V druhom polčase sa ale roztrhlo vrece s gólmi. V 68. minúte po ruke hosťujúceho Varholíka zvýšili domáci z pokutového kopu svoj náskok a už o tri minúty Kobolka poistil vedenie hostiteľov. Posledné slovo v stretnutí mal hosťujúci Paločko, ktorý v 77. minúte aspoň skorigoval konečný výsledok.

Góly: Kobolka 2 (1 z 11 m), Lešundák - Paločko. Pred 100 divákmi rozhodoval Frančák, ŽK: Tomajka - Benko, Varholík.

SP. ST. VES - LEVOČA 3:2 (1:0)

Za ideálneho počasia sa v Zamagurí predstavil líder a domáci ho zaskočili hneď v úvode, keď z prvého útoku išli do vedenia. V prvom polčase boli domáci lepším tímom, hrali s chuťou a s nasadením. Výborný futbal pokračoval aj po zmene strán. Lepšie tentoraz začali hostia a už v 53. minúte sa im podarilo vyrovnať. Útoky sa striedali na oboch stranách a čakalo sa, kto pôjde do vedenia. Opäť sa to podarilo Zamagurčanom, ale Levočania dokázali znovu vyrovnať. Posledné slovo však patrilo domácim, ktorí strhli víťazstvo na svoju stranu a súpera zosadili z prvého miesta tabuľky.

Góly: Fuchs, Pisarčík, Kurňava - Michalík, Kašper. Pred 100 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: Pisarčík, Bednarčík, Ovčarik - Jakubovič, Dravecký, Vojtuš.

ŽAKOVCE - V. SLAVKOV 5:2 (1:1)

Začiatok prvého polčasu bol vyrovnaný a aj keď domáci išli do vedenia, hosťom sa už o tri minúty neskôr podarilo vyrovnať. Tento stav vydržal až do prestávky, po ktorej vybehli domáci hráči na ihrisko ako vymenení a jasne prevýšili svojho súpera. Tomu sa síce za stavu 3:1 podarilo po chybe domáceho brankára druhým gólom dostať späť do zápasu, ale Žakovania neponechali nič na náhodu a ďalšími dvoma presnými zásahmi rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve. Po obrátke boli o triedu lepší ako ich súper a preto spravodlivo vyhrali rozdielom triedy.

Góly: Petrila 3 (1 z 11 m), Novák, Murín - Gaj, Lindeman. Pred 100 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Semivan, Novák - Barabas.

STRÁŽE - SP. BELÁ 4:2 (2:2)

V Strážach prekvapili Beľania domácich hneď v úvode, keď si dokázali vytvoriť niekoľko sľubných gólových príležitostí. V 10. minúte Kredatusovu strelu brankár domácich vyrazil a Bachleda nastrelil po prvýkrát v zápase žrď. Ako sa neskôr ukázalo, to si potom ten istý hráč zopakoval ešte dvakrát. Predtým však Barnáš otvoril skóre v 11. minúte a v 12. trafil Bachleda po druhýkrát konštrukciu domácej brány. Postupne sa osmelili aj domáci a po štvrťhodine hry sa im po úniku Dzugasa a koncovke Kušnierika podarilo vyrovnať. Aj v ďalších minútach bola hra vyrovnaná. Hostia išli do vedenia Barnášom, na čo ešte do prestávky odpovedali Strážania Hlinkom z pokutového kopu. V druhom polčase bola hra obojstranne rozháraná, čo lepšie využili domáci, ktorí dvoma presnými zásahmi striedajúceho Kišku rozhodli o svojom víťazstve.

Góly: Kiška 2, Kušnierik, Hlinka (z 11 m) - Barnáš 2. Pred 80 divákmi rozhodoval Uhlár, ŽK: Hlinka - Kredatus, Barnáš.

TOPOREC - HUNCOVCE 1:3 (0:1)

Už postavenie oboch tímov v tabuľke naznačovalo, že pôjde o kvalitatívne slabšie stretnutie a to sa na ihrisku potvrdilo. V 10. minúte mohli ísť do vedenia hostia, ale minuli bránku domácich. Do prestávky sa im však predsa len podarilo dostať do vedenia a po obrátke v 50. minúte Tomčák ďalekonosnou strelou z 30 metrov nachytal domáceho brankára na hruškách - 0:2. Domáci boli v kŕči, čo hostia dokonale využili na poistenie svojho náskoku. V samom závere Toporec po ruke jedného z hráčov hostí v pokutovom území už len skorigoval svoju prehru.

Góly: P. Strakula (z 11 m) - Suchý, Tomčák, Bonk. Pred 50 divákmi rozhodoval Maliňák, ŽK: Čepišák, P. Strakula - Bonk 2, Oračko, Mačák, Suchý, ČK: Fijas - Bonk.

SP. ŠTVRTOK - MLYNČEKY 2:0 (1:0)

Domáci od začiatku zatlačili svojho súpera na jeho polovičku ihriska, čoho vyvrcholením bol vedúci gól B. Bajtoša, ktorý z voleja trafil priamo do šibenice. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Mlynčeky sa zamerali na obranu a aktívnejší boli hostitelia. Po hodine hry sa im podarilo svoj náskok zvýšiť a hru mali až do konca vo svojej moci. Hostia hrozili len ojedinelo a občasnými výpadmi domácim futbalistom veľa starostí nenarobili. Víťazstvo Spišiakov je plne zaslúžené a zrodilo sa z ich pohľadu celkom jednoducho.

Góly: B. Bajtoš, Steiner. Pred 150 divákmi rozhodoval R. Poracký, ŽK: Šľachtič, Kriššák, Česelka (všetci Mlynčeky).

SVIT - JÁNOVCE 10:0 (3:0)

Hostia začali ustráchane a už v 4. minúte ich za to potrestal domáci Valluš po chybe hosťujúceho brankára otváracím gólom stretnutia. Domáci hrali naoko pekný futbal, ale dlho bez druhej gólovej poistky. Až po polhodine hry sa presadili umiestnenou strelou a následne hlavičkou Diabelko s Vallušom a do kabín definitívne upokojili svoj kolektív. Ten sa po obrátke rozstrieľal a hostí prakticky k ničomu nepustil. Valluš pridal ďalšie dva presné zásahy a keďže sa k nemu pridal Diabelko i ďalší jeho spoluhráči, domáci napokon uštedrili svojmu súperovi dvojciferný debakel.

Góly: Valluš 4, Diabelko 3, Fridman, Medvec (z 11 m), Rusnák. Pred 300 divákmi rozhodoval Vágner, ŽK: bez kariet.