I. TRIEDA / Všetky stretnutia začínali minútou ticha

Jozef PETRUŠKA, Lukáš a Matej KOTRADY Spiš V tieni úspešného kvalifikačného stretnutia slovenskej reprezentácie vo Walese a tragédie z Jamníka

Jozef PETRUŠKA, Lukáš a Matej KOTRADY

Spiš V tieni úspešného kvalifikačného stretnutia slovenskej reprezentácie vo Walese a tragédie z Jamníka pokračovala najvyššia oblastná futbalová súťaž. Z pochopiteľných dôvod sa stretnutie Jamník Hrabušice neodohralo. Na všetkých štadiónoch Spiša sa stretnutia začínali minútou ticha uctením si pamiatku mladého futbalistu z Jamníka.

OLCNAVA KLUKNAVA 0:4 (0:1)

Už v prvej štvrťhodine zápasu mali domáci hráči tri čisté gólové šance, ktoré však trestuhodne zahodil. Hostia postupne hru vyrovnali a v 29. minúte unikol Kolčár, ktorý svoju akciu dotiahol do gólovej podoby. Následná domáca prevaha znova gól nepriniesla.

Hneď po prestávke nový kapitán Olcnavy Petrov mieril len do brvna a na druhej strane trafil tiež brvno Hoppej. V 74. minúte mal obrovskú príležitosť na strelenie gólu Kaščák, a to sa už aj hostia na lavičke usmievali, čo dokážu domáci zahodiť. Hneď z protiútoku hráča hostí domáca obrana zastavila len za cenu faulu. Nariadený pokutový kop Čarnoky bezpečne premenil 0:2. Kým si domáci rozdiskutovali druhý gól, už v 78. minúte im striedajúci Hadry strelil tretí. Aby sa naplnil scenár spred roka, v 90. minúte P. Belej upravil na konečných 0:4. Pred 50 divákmi rozhodoval Pavlovský. OLCNAVA: Rusnák Fifik, Petrov, I. Gardošík Pastucha, Kožár, V. Melega, F. Melega, Čislák Dolnačko, Kaščák, striedali: P. Gardošík, Olejník. KLUKNAVA: Nehyla Ľ. Glova, Lisý, Peklanský Kokoruďa, Hoppej, Čarnoky, R. Glova, Kolčár P. Belej, M. Belej, striedali: Hadry, Zahuranec.

ODORÍN SP. HRUŠOV 1:0 (0:0)

Stretnutie dvoch mužstiev, ktoré sa veľmi dobre poznajú zaostalo za očakávaním. V prvom polčase videli diváci slabučký futbal, keď zaujala len strela M. Majka do brvna, ináč sa hralo v strede ihriska, bez vtipu, nápadu, kombinácie, či gólovej šance.

Odorínčanom vyšiel dobre vstup do druhého polčasu. V jeho úvode rozohrávali priamy voľný kop, lopta sa od múru odrazila naspäť k zahrávajúcemu M. Majko a ten v snahe dostať sa pred bránou bol v šestnástke faulovaný. Sám postihnutý hráč nariadený pokutový kop bezpečne premenil. Ako sa ukázalo v ďalšom priebehu stretnutia, bol to aj jediný gól zápasu. Po góle sa hostia snažili vyrovnať, no vážnejšie domácu bránu neohrozili. Slabé stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Džubák. ODORÍN: Maľák M. Majko, Goduľa, Ľ. Majko Mikolaj, Zemba, Krajňák, Fabian, Boroš Kacvinský, Zekucia, striedali: Bednár, Vantroba, Čarnoky. SP. HRUŠOV: Matfiak B. Kunzo, Repaský, Š. Kunzo Šofranko, Filip, Samoľ, Pukluš, Slamený Múdry, Kušnír, striedali: Hrobák, Klein ml.

MNÍŠEK n/H GELNICA 2:1 (1:0)

Hostia pôsobili v prvom polčase futbalovejším dojmom. Zahodili však dobré gólové príležitostí, hlavne Demčákova šanca volala po góle. V jednom prípade domácu brankárovi pomohlo brvno. V druhom polčase mal dobrú príležitosť veľmi dobre hrajúci Tokár. O tom, že tri body z hnileckého derby ostanú doma rozhodol strelecky disponovaný Hulič autor obidvoch gólov Mníška n/H. Gelničania znížili na rozdiel gólu v 90. minúty vydarenou strelou Kolesa. Hostia nezvládli záver stretnutia a obidvaja Hofmanovci videli po červenej karte. Podľa informácii domácich funkcionárov bol údajne po stretnutí inzultovaný delegát zápasu. Pred 100 divákmi rozhodoval O. Zmij. MNÍŠEK n/H: Slatkovský Imrich, Žiga, Ľ. Toth Čeč, Strompf, Ujczák, Slivenský, Kujnisch Hulič, Keller, striedal: Tolvaj. GELNICA: Pavlovič B. Hofman, Drajna, Vantroba Tomaško, Hofman, Koles, Kysel, Bodnár Demčák, Tokár.

JAMNÍK HRABUŠICE

Preložené na iný termín.

LETANOVCE PORÁČ 0:1 (0:1)

Chudobnému aj z hrnca vykypí! Toto konštatovanie platí o futbalistoch Letanoviec. O osude stretnutia rozhodla 32. minúta, kedy si domáci hráči dali "vlastenca, rozhodcovia gól pripísali T. Antalovi. Pred 100 divákmi rozhodoval Slebodník. LETANOVCE: Jochman R. Pecha, M. Olejník, R. Kubičár D. Pecha, Ogurčák, Gavalier, Slamený, M. Pecha Biskup, Vaškeba, striedal: Zahornacký. PORÁČ: Hrebenár Chovanec, Macala, Šteiner Širila, M. Kandráč, M. Antal, J. Kandráč, Dunka Líška, T. Antal, striedali: Hardoň, Volčko.

SLOVINKY TEPLIČKA 1:1 (0:0)

Hostia nastupovali s cieľom zvíťaziť, no domáci po predchádzajúcich dobrých výsledkoch nechceli okúsiť trpkosť prehry. Bol to bojovný zápas, v ktorom bolo šancí ako šafránu. V 10. minúte sa prekľučkoval obranou hostí Dunka, no v rozhodujúcom momente spadol. Na druhej strane dvaja útočníci Tepličky nedokázali prekonať zblízka dobre chytajúceho Horňáka. Aj druhý polčas mal rovnaký priebeh. V 56. minúte vyšiel hosťom rýchly protiútok a po situácii zaváňajúcej ofsajdom skóroval Lesnický. Domáci sa nevzdávali, prepli na vyššie obrátky a v 66. minúte zo skrumáže vyrovnal M. Novotný. Do konca stretnutia chceli Tepličania strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Slovinky si zaslúženú a spravodlivú remízu ubránili. Pred 200 divákmi rozhodoval Miňďáš. SLOVINKY: Horňák Novotný, Hudec, Seman Baran, Perhač, Dunka, Ďorko, M. Novotný M. Poláček, J. Poláček. TEPLIČKA: Gorbár Laško, Uhrinovský, Odziomek Vojtko, Hamrák, Dolnačko, Melega, M. Dolnačko Lesnický, Laško, striedali: Biacovský, Baldovský.

BYSTRANY MARKUŠOVCE 2:0 (1:0)

V prvom polčase mali domáci územnú prevahu, ale hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. V 40. minúte domácim vyšla akcia po osi Jochman Jozef Suchý Ján Suchý a posledne menovaný prekonal Užíka 1:0. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. V 75. minúte unikol obrane Ján Suchý a druhý streleckým zápisom v stretnutí rozhodol o víťazstve domácich. V 80. minúte tlieskali diváci brankárovi Užíkovi, keď bravúrne zneškodnil pokus Jozefa Suchého. V závere zápasu ešte mali domáci zopár dobrých príležitostí, v jednom prípade už obrana hostí vykopávala loptu z prázdnej brány, ale na výsledku 2:0 sa už nič nezmenilo. Pred 150 divákmi rozhodoval V. Kunzo. BYSTRANY: Pavol Timčík, Gonda, Jochman Štofan, Šefčík, Brajerčík, Chlebovec, Ján Suchý Jozef Suchý, Hamrák, striedali: Lipovský, Forgač. MARKUŠOVCE: Užík Olekšák, Tatarko, Palla Hozza, Stoličný, Antony, Richnavský, Šebest Andráši, Hodnický, striedali: Hlucháň, Andráši ml.