Chemesáci "darovali" dva sety

Sportnet|9. okt 2006 o 00:00

Viedeň - Humenčania pokračovali účinkovaním na palubovke súpera, pričom tentokrát sa predstavili v Rakúsku, kde ich čakal obhajca prvenstva tejto

súťaže. Aj keď výsledok s účastníkom Ligy majstrov vyzerá jednoznačne, v dvoch prípadoch mal slovenský vicemajster sety vo svojich rukách. Škoda, lebo domáci nepodali stopercentný výkon.

Vychádzajúc z pozápasovej štatistiky mali oba celky na prihrávke vzácnu vyrovnanosť (80% - 82%), takže rozhodovala taktika nahrávky a kvalita útoku. Čisla 66%, resp. 49% naznačujú, že lepší boli v tomto smere domáci a to malo hlavný vplyv na výsledok. Chemesáci začali veľmi dobre, hneď v úvode si vytvorili náskok 3:8 a ten si udržiavali (18:22). Pri podaní Reisera však Aon hotVolley vyrovnal, hostia ešte viedli 22:23, no pri ďalšej rotácii trojbodová šnúra znamenal zisk setu pre domácich. Táto skutočnosť Humenčanov psychicky poznačila, II. set trval iba 17 minút, pričom bol v rakúskych rukách. Tretie dejstvo bolo kópiou úvodu. Stav 1:6 nahrával chemesákom, náskok si držali až do stavu 18:21, keď sa opäť dostavila nervozita, vlastné chyby, neschopnosť položiť loptu, čo domáci využili.

"V prvom a treťom sete sme viedli o 2 - 3 body, nezvládli sme však koncovky a prehrali sme najtesnejším možným rozdielom. V druhom sete sme však jednoznačne ťahali za kratší koniec. Domáci boli favoritom a využili svoje skúsenosti, ktoré nám, naopak, chýbajú," skomentoval zápas tréner Humenčanov Štefan Hronec.