Šláger v Prešove nerozhodne, trikrát sa hostia tešili z plného zisku

Znie to už ako obohraná pesnička, ale vedúce duo najvyššej regionálnej futbalovej súťaže stále neokúsilo trpkosť prehry. Prešovská rezerva i Sabinov

majú v kolónke porážok nulu a platí to aj po víkendovom 11. kole. Prešovčania však doma nezabrali naplno, s ambicióznym nováčikom z Popradu iba remizovali. Prvým dvom celkom tabuľky stále šliape poriadne na päty Brekov, ktorý dobrú fazónu potvrdil plným bodovým ziskom aj v Kráľovskom Chlmci. Víťazstvom vonku zaujali aj hráči Nižnej Myšle, ktorí doviezli tri body z Topolian.

BUDÚCI PROGRAM

12. kolo 14. októbra o 14.30 hod. Poprad - Barca, Bardejov - Sp. Podhradie 15.októbra o 14.30 hod.: Giraltovce - V. Šariš N. Myšľa - Žakarovce,V. Tatry - Topoľany, Krompachy - Lok. Košice, Brekov - Prešov B, Sabinov - Kr. Chlmec.

Kr. Chlmec - Brekov 1:2 (1:0)

Kráľovský Chlmec - Úvod zápasu sa niesol v jasnej prevahe domácich. O tom hovorila aj nepremenaná šanca Tarczyiho hneď v 5. min., keď obišiel brankára hostí, ktorý ho fauloval v 16-ke, ale píšťalka rozhodcu ostala nemá. V 15. min. sa šanca domácich na gól iba zvyšovala, priamou strelou na bránu z rohu, ktorú však opäť na gól nepremenil Geri. Ani v 20. min. Molnárov priamy kop nepriniesol zmenu už vtedy napätom zápase. Jasnú prevahu domácich zaslúžene premenil až v 29. min. pokutovým kopom Geri. Päť minút pred koncom začali do popredia postupovať predovšetkým hostia, keď Murinčák vybojoval loptu, avšak strelil ponad bránu. V druhom polčase dominovali hostia. Ihneď v úvode o tom presvedčil Timko, ktorý však neúspešnou strelou minul Tóthovu bránu. Ale hostia ani naďalej nezaháľali, svojimi šancami doslova skúšali ostražitosť domáceho brankára. Napokon v 74. min. to potvrdil gólom Timko. Nastali napäté okamihy, ktoré vyústili prísne odpískaným pokutovým kopom, ktorý premenil Murinčák. Aj keď v posledných sekundách zápasu domáci využil všetky svoje rezervy, nestačilo to na zvrátenie výsledku.

Góly: 28. Geri (z 11 m) - 74. Timko, 81. Murinčák (z 11 m). ŽK: Molnár, Berta, Popalia - Súkovský, R. Tomčák, Židzik. Pred 250 divákmi rozhodoval Kopec. KR. CHLMEC: Tóth - Orosz, Korfant, A. Geri, Popalia, Borisza, Tarczyi, Berta, Širokmán, Dudáš, Molnár. BREKOV: Rodák - Košuda, Ontkoc, Gossányi (58. Bereš), Súkovský, Chmura, Š. Tomčák, R. Tomčák, Timko, Gaži (58. Židzik, 90. Svoboda), Murinčák.

J. KAZSMEROVÁ

Sp. Podhradie Sabinov 1:2 (0:1)

Sp. Podhradie - Pod Spišským hradom sa hral dobrý zápas, nešťastný pre domácich. Aktívnejšie začali hostia, prvýkrát vážnejšie pohrozili v 6. min., Bašistovu strelu z 20 metrov brankár Ďurica s námahou vyrazil. O štyri minúty neskôr po centri do pokutového územia sa ocitol sám pred bránkou Lupták a pohodlne skóroval na 0:1. Hneď po rozohraní mohol vyrovnať Žiga z podobnej situácie, ale v stopercentnej šanci minul bránu Vaška. V 14. min. opäť Žiga po individuálnej akcii nebojácne vnikol do šestnástky, brankár jeho strelu vyrazil na roh. O dve minúty Ferenc trafil len do tyčky. Matfiak presnou krížnou prihrávkou našiel domáceho Kukoľa, z hranice šestnástky mieril tesne vedľa. V 37. min. nebezpečne vystrelil Matfiak, sabinovský gólman efektne vyrazil na roh. Tesne pred prestávkou aktívne hrajúci Žiga z rohu päťky opäť prestrelil. Aj po výmene strán boli domáci aktívnejší, vytvorili si územnú prevahu, Sabinov vyrážal do ojedinelých protiútokov. V 55. min. sa z priameho kopu zastreľoval Glevický, ale netrafil do priestoru brány. Zaslúžene vyrovnať sa podarilo domácim v 70. min., Matfiak ľavačkou napriahol z dvadsiatich metrov a nádherne vymietol šibenicu Vaškovej brány. Ale šesť minút pred koncom z rýchleho protiútoku sa dostal k lopte Juhász a obstrelil vybiehajúceho Ďuricu 1:2. Mužstvo Spišského Podhradia v zápase doplatilo na nepremieňanie gólových šancí a nezaslúžene prehralo.

Góly: 70. Matfiak 10. Lupták, 84. Juhász. ŽK: Vaško (Sabinov). Pred 500 divákmi rozhodoval Barvirčák. Spišské Podhradie: Ďurica, Mišenčík (46. Kašper), Ferenc, Sedlačko, Jančár (25. Krendželák), Barbuščák, Žiga, Matfiak, Kukoľ, Komara, Glevický. Sabinov: Vaško, Gajdoš, Perecár (63. Dugas), Karaffa, Bašista, Darák, Miščík, Lupták, Andraščík, Juhász (90. Novotný), Pták (90. Peregrín).

V. ŠOLC

Žakarovce - V. Šariš 1:0 (0:0)

Žakarovce - Domáci na stretnutie nastúpili s odhodlaním odpútať sa z posledného miesta, hostia v 9. min. zaútočili po pravej strane Dlugoš, ktorý obstrelil brankára, ale aj bránu. V 15. min. domáci Hudák centroval z pravej strany. Hlavička Jančíka tesne minula bránku. Hostia v 35. min. nebezpečne zaútočili po ľavej strane Poláčkom, ktorý prihrával pred bránu ale domáci hráč Sewczuk odkopol spred prázdnej brány na roh. Prvý polčas sa striedali útoky na obidvoch stranách bez gólového efektu. V druhom polčase v 54. min. priamy voľný kop z 25 metrov kapitán domácich Švarc Richard šibenicou prekvapil brankára a domáci vyhrávali 1:0. V 60. min. hostia zahrávali priamy voľný kop z 18 metrov Borza, brankár domácich zneškodnil čistú gólovú šancu. V 73. min. nebezpečne zaútočili hostia po pravej strane Dlugošom, brankár domácich loptu vyrazil na roh. V 78. min. domáci Hudák potiahol loptu cez stred ihriska, strelil z 30 metrov, brankár hostí loptu vyrazil. V 84. min. domáci zahrávali rohový kop z pravej strany po nacvičenom signále Tóth hlavičkoval nad brvno. Hostia pred koncom stretnutia zatlačili domácich pred ich pokutové územie, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Domáci svojou bojovnosťou si výhru zaslúžili.

Gól: 54. Švarc. ŽK: Macejko, Garčar, Maliňák - Aličkovič. Pred 300 divákmi rozhodoval Kosturová. ŽAKAROVCE: Prusák - Maliňák, Švarc, Macejko, Sewczuk, Hrobko, Garčar, Hudák, Jančík (65. Švarz), Tóth, Belej (75. Maršálek). V. ŠARIŠ: Bálint - Borza, Hriško, Macák (Lipták), Laziš, Poláček, Aličkovič, Poturák, Dlugoš, Vajda, Farkaš (82. Bandžuch).

D. PINDROCH

Topoľany - N. Myšľa 0:1 (0:0)

Strážske - Topolianske mužstvo nezačalo najhoršie. V úvodnej päťminútovke si aké - také možnosti na skórovanie vytvorili Barbarič, Kiš a Horňák, no defenzíva hostí nezaháľala. V 10. min. Béreš zblokoval jedovku hosťujúceho Surgenta. V 20. min. domáci Marjov po faule na Surmina zahral priamy kop, loptu dobre zatočil a tá sa obtrela o brvno. Aj v ďalších minútach Topoľany útočili, ale na nerovnom teréne niekoľkokrát pokazili finálne prihrávky. O výsledku duelu sa rozhodlo na začiatku druhého dejstva. V 47. min. po trme-vrme v pokutovom území Topolian pohotový Molnár rozvlnil sieť za Komendovým chrbtom. V 53. min. špílmacher Rebej uvoľnil Kiša, ktorý zakončil nepresne. O 9 min. Rebejov pokus z priameho kopu letel vedľa pravej žrde. V 70. min. sa rýchlonohý Molnár predral popri topolianskych obrancoch. Loptu ideálne naservíroval Chitalovi, ktorý z nepochopiteľných príčin netrafil odkrytý pravý kút Komendovej svätyne. O 6 minút domáci gólman vytlačil Korinkovu strelu na roh. V 77. min. si poradil s Chitalovou šancou. V závere sa Zemplínčania usilovali o vyrovnanie, no gól sa im už nepodarilo vsietiť.

Gól: 47. Molnár. ŽK: Rebej - Surgent. Pred 100 divákmi rozhodoval Jancura. TOPOĽANY: Komenda - Béreš, Stričko, Firda, Marjov (46. Suslo) - Barbarič, Rebej, Csomos (78. Jusko), Horňák (60. Kandala) - Surmin, Kiš. N. MYŠĽA: Csatlós - Kövér, Gorej, Bystroň, Kandráč, Harda, Bálint, Surgent (79. Bajtoš), Korinek - Molnár, Chitala.

(janč)

Bardejov - Giraltovce 1:1 (0:1)

Bardejov - Hneď v úvode čiperný Pisárik mohol dostať domácich do vedenia a tento hráč aj v ďalšej časti hry sa dostal do dobrých pozícií. Dôležitý krok mohol urobiť v 15. min., keď dokonca dvakrát bol na dostrel brány. Potom hostia ukázali, že chcú hrať na rýchlych útočníkov a v 27. min. za nastrelenú ruku Krochtu rozhodca nariadil prísny pokutový kop, ktorý Eliáš premenil. Hostia vzorne atakovali domácich po celej ploche a v zhustenej obrane si poradili s málo nápaditými útočníkmi Bardejova. Hráči BŠK málo skúšali po krídlach a s vysokými loptami si obrana Slovana a vysokí zadáci dokázali poradiť. Do odvety nastúpili Hornošarišania lepšie nabudení, pridali na pohybe i dôraze a Švirk z neprehľadnej situácie vyrovnal. Aj Cenkerova hlavička vyskúšala brankára Štefaníka. Tlak domácich silnel, ale museli sa mať na pozore pred dravými útočníkmi Digoňom a Uhrínom, ktorí preverovali zadné rady a brankára Molčana. Pomohlo vysunutie Krochtu do útoku, ale obranný múr Slovana statočne odvracal. V 73. min. sa za obranu hostí dostal Pisárik, no opäť nenamieril presne. Hralo sa na jednu bránu a gólových šancí bolo málo. V záverečnej štvrťhodine sa lopta pohybovala medzi šestnástkami, striedali sa útočné akcie, ktoré končili nepresnosťami. Domácim chýbal moment prekvapenia v útočnej fáze a skúsená obrana súpera s prehľadom riešila situácie.

Góly: 48. Švirk - 22. Eliáš (z 11 m). ŽK: Eliáš, Galik, E. Partila (Giraltovce). Pred 250 divákmi rozhodoval Kolesár. BARDEJOV: Molčan - Bodik, Virgala, Krochta, Peregrim - Petráš (46. Luščák), Carasec, Didik (75. Soušek), Švirk - Cenker, Pisárik. GIRALTOVCE: Štefaník - Biroš, Mitaľ, Pribiš, P. Partila - Uhrín (87. Hudák), Eliáš, Galik, E. Partila - Digoň, Filipák.

J. ŠČERBIK

Prešov B - Poprad 1:1 (1:1)

Prešov - Zápas lídra so štvrtým v tabuľke, ktorý bol šlágrom kola, sa začal vo veľmi dobrom tempe. Prekvapujúco mali v úvode viac z hry futbalista spod Tatier. V 4. min. predviedli reprezentačnú akciu. Ako cez kopirák sa podobala na Šventov gól vo Walese. Pitoňák unikol a krížnou prihrávkou cez celú šestnástku našiel nekrytého Kočiša, ktorý otvoril skóre. O 2 minúty mohlo byť po zápase. Pitoňák sa rútil sám na brankára Taliana, no ten sa prezentoval fantastickým zákrokom. Platilo okrídlené nedáš - dostaneš. Domáci sa prebrali z úvodnej letargie a v 11. min. Novák potrestal vyrovnávajúcim gólom nedôslednosť popradskej defenzívy. Potom hra upadla do priemeru, hralo sa iba medzi šestnástkami. Po zmene strán začali lepšie Prešovčania. Predsa len napĺňali líderské postavenie. V 60. min. pálil tvrdo z hranice 16-ky Haničák, vzápätí delovka Gumana poriadne popálila prsty popradského brankára Franka. Nasledovali chvíle hostí. V 64. min. spálil ďalšiu šanciu Pitoňák a z nasledujúcej akcie gól Popradčanov neplatil pre postavenie mimo hry. O osude duelu mohol rozhodnúť Kočiš v 81. min. Sám sa rútil na gólmana Taliana, ale ten vytiahol ďalší výborný zákrok z arzenálu a zrodila sa remíza.

Góly: 11. Novák - 4. Kočiš. ŽK: Perniš - Pazúr, Pitoňák. Pred 200 divákmi rozhodoval Kotrády. PREŠOV B: Talian - T. Šimko, Novák, Paka, Miklas - Haničák, Horký (46. Jaworek), Guman, Šamo (73. Leško) - Cicman (82. M. Baran), Perniš. POPRAD: Frank - Pazúr, Rataj, Kubičko, Šimšaj - Polakovič, Kšenzakovič, Krišanda, Kočiš (87. Gajan) - Pitoňák, Ondruš (88. Hanzuš).

M. SEMAN

Barca - Krompachy 2:0 (0:0)

Barca - Začiatok zápasu bol veľmi opatrný z obidvoch strán, viac sa bránilo ako útočilo. Trochu vzruchu priniesla 17. min., keď domáci Valkučák zacentroval pred bránku hostí, ale Ocilka hlavou poslal loptu vedľa bránky Štovku. V 53. min. Kirňak z pravej strany vybojoval loptu, zacentroval pred bránku hostí a Ocilka zblízka poslal domácich do vedenia. V 55. min. hostia dosť vysunutí vpredu domáci hráči poslali dlhú prihrávku dopredu, ktorej sa zmocnil Durbák, prihral pred bránku Kirňakovi a ten zblízka zvýšil na 2:0. V 80. min. hostia mali šancu, ale domáci gólman bravúrne chytil loptu, ktorá smerovala k ľavej žrdi. Celkove to bol priemerný zápas, ktorý okrem gólov neuspokojil prítomných divákov.

Góly: 53. Ocilka, 55. Kirňak. ŽK: Durbák - M. Ontko, M. Košč, Kuriško. Pred 200 divákmi rozhodoval Čech-Špirek. BARCA: Brudňak - Markovič, Kaššai, V. Hoščuk (87. Hudák), Valkučák, Durbák (77. A. Hoščuk), Kirňak, Milkovič, Kolár, Ocilka (81. Eštočin), Pipta. KROMPACHY: Štovka - Lesňak, Ľ. Ontko, M. Košč, I. Košč, M. Ontko, Kuriško, Karpinský (75. Mazúr), Kurilla, Biľ (75. Pokrivčák), Tomašov.

D. RÁC

Lok. Košice V. Tatry 2:1 (0:0)

Košice Súboj susedov z hornej časti tabuľky bol celý zápas naoko vyrovnaný azda aj tým, že po prestávke ofenzívnejšia Lokomotíva nevyužila viaceré príležitosti. V I. polčase mal prvú veľkú šancu celok zo slovenských veľhôr už v 10. minúte, ale Maťaš prepásol sľubnú príležitosť. Onedlho na to sa však vzchopili aj domáci, keď najskôr Škarbek vyskúšal pohotovosť brankára Vernarského a potom strelou spoza šestnástky opečiatkoval aj jeho brvno. Gólman hostí sa vyznamenal aj po polhodine hry po hlavičke Kurinčáka. Ešte pred prestávkou premárnil druhú šancu V. Tatier opäť Maťaš, ale po príležitosti Kurinčáka vyšlo u brejkov úsilie hostí v 51. min., keď Buc ani v role fantomasa, kde sa vzal tu sa vzal a z peknej otočky strelil vedúci gól tatrancov. Zdalo sa, že na výbornom trávniku v Krásnej nevyznie duel pre domácich krásne, ale opak bol pravdou. Už o desať minút neskôr totiž Kocsis pohotovou strelou vyrovnal a v 81. min. po rozohranej štandardnej situácii po predchádzajúcich premárnených možnostiach svojho mužstva Gedeon hlavou strelil víťazný gól Lokomotívy v zápase, ktorý bol na tretiu ligu veľmi solídny a mimoriadne férový na ihrisku a mimo neho.

Góly: 62. Kocsis, 81. Gedeon 51. Buc. Pred 350 divákmi

rozhodoval Korinko. ŽK: Martin Palguta. LOKOMOTÍVA: Novák Káša (37. Kocsis), Sokolský, Pončák, Kovács Štofik , Gazda, Škarbek, Dako (70. Bereš) Kurinčák, Gedeon (84. Kondžura). V. TATRY: Vernarský Kubanka, Cehula, Dulovič, Šefc Kostolník (71. Michal Palguta), Buc, Kakaščík, Budzák Maťáš, Martin Palguta.