Šláger rozdielnych polčasov

Sportnet|9. okt 2006 o 00:00

Prešov Rimavská Sobota 2:1 (2:0)Prešov Neubehla ani minúta dohrávaného šlágra ôsmeho kola prvej futbalovej ligy a domáce publikum jasalo.

Prešov Rimavská Sobota 2:1 (2:0)

Prešov Neubehla ani minúta dohrávaného šlágra ôsmeho kola prvej futbalovej ligy a domáce publikum jasalo. Andraščík posunul loptu dovnútra šestnástky nabiehajúcemu Viazankovi. Skúsený futbalista pred gólmanom hostí sa prezentoval chladnokrvnosťou a rutinérsky ponad vybiehajúceho Benka otvoril skóre. Tento moment vzpružil Šarišanov a zjavne zaskočil Gemerčanov. Pisár sa síce snažil kontrovať, no v trinástej minúte mieril nepresne. Nechýbalo veľa, aby o ďalších trinásť minút prepukla zeleno biela radosť opäť. Macko vybojoval loptu a v šestnástke hľadal Viazanka. Tomu tentoraz lopta nesadla ako chcel. Trochu mu nadskočila na trávniku a tak pokus skočil mimo. Aktívnejší domáci strieľali aj z druhej línie. Najmä Andraščíkovej strele chýbali centimetre. V 33.minúte vyrobil brankár hostí Benko fatálnu chybu a jeho pohyb dobre čítajúci Macko potrestal. Prešov teda svoju územnú prevahu zúročil. Pred prestávkou však musel tŕpnuť. Živanovič v gólovej pozícii zbrklo prestrelil... V druhom polčase hrali už Gemerčania ofenzívnejšie. Tatran akoby sa bol s náskokom uspokojil. Trest prišiel v 65. minúte, kedy Lazúr zblízka skóroval. Domáci ale príkladne bojovali a súpera už do gólovej šance nepustili. Výsledok mohol ešte prikrášliť Brown. Sedem minút pred koncom sa rútil na Benka. Gólman Gemerčanov sa tentoraz ale prekvapiť nedal a strelu prešovského útočníka vyrazil.

Štatistika:

Góly: 1.Viazanko, 33. Macko 65.Lazúr. Bez žltých kariet pred 1903 divákmi rozhodoval Vlk. 1.FC Tatran: Buchta V. Staš, Piter Bučko, Hrabáč, Josl (81.Pribula) - Viazanko (90.Čertík), Andraščík, Macko (66. Zahradník), Prekop, Gegič Brown. FC: Benko Janečka, Kaščák, Geri (74. Kučerňák), Latiak Hloušek (85. Mráz), Hílek, Živanovič, Lazúr Pisár, R. Tomko (54.Sivčevič).

BUDÚCI PROGRAM

15. kolo - sobota 14. októbra - o 14.30 h.: Humenné - Turč. Teplice, Prešov - Močenok,Rim. Sobota - Lučenec,Podbrezová - Zl. Moravce, Michalovce - Šaľa. Nedeľa 15. októbra - 10.30 h.: Košice B - Dun. Streda.

9 gólov: R.Tomko (R. Sobota)

7 gólov: Bačík (Michalovce), Šoltís (Humenné)

6 gólov: Plichta (Zl. Moravce), Pisár (R.Sobota), Kentoš (Podbrezová)

5 gólov: Uzola, Čambal (obaja Močenok), Privitzer (Turč. Teplice), Líška (Košice B), Dekány, Lancz (obaja Šaľa)

4 góly: Lapšanský (Humenné), Masný (Šaľa), M. Jeťko,( Turč. Teplice), Fabuš (Zl. Moravce), Horvath, Kamenský (obaja Močenok), Andraščík, Viazanko (obaja Prešov),Sani (D. Streda), Lazúr (R.Sobota) atď.