Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Novým lídrom Stará Ľubovňa

V druhej futbalovej lige v skupine Východ došlo po deviatom kole k zmene na čele tabuľky. Keďže Liptovský Mikuláš v Spišskej Novej Vsi prehral, novým

lídrom sa stala Stará Ľubovňa. Tá si priviezla tri body z Banskej Bystrice, kde zdolala tamojšie béčko. Na tretiu pozíciu poskočil Vranov, doma si poradil s ružomberskou rezervou. Z posledného miesta sa odpútal Trebišov, keďže na svojom trávniku zdolal béčko Podbrezovej. Na chvoste sa ocitol Stropkov, ktorý prehral rozdielom triedy s Čadcou. Turňa doma pustila perie s Dolným Kubínom a Lipany pred svojimi priaznivcami len remizovali so Žiarom nad Hronom.

Stropkov - Čadca 0:3 (0:2)

Stropkov - Od úvodných minút sa hostia prezentovali aktívnou hrou, ktorej nechýbal pohyb a nasadenie. Najmä v záložnej formácii mali kreatívnejších hráčov a svoju chuť hrať futbal využili na strelenie dvoch gólov už v úvodnej polovici prvého polčasu. Obidva ich úspechy padli po dôraze v strede poľa a brankár domácich Jenčo sa v obidvoch prípadoch ocitol zoči-voči súperovým hráčom a jeho možnosť na úspech bola minimálna. Prvú akú takú príležitosť mali domáci až po polhodine hry, ale lopta z hlavy Fečka smerovala ďaleko mimo brány. Jediný prvopolčasový strelecký pokus zaznamenali Stropkovčania až v 40. min., ale strela Gonosa spoza 16-ky brankára hostí neprekvapila. V úvodnej štvrťhodine druhej časti hry mali domáci tri príležitosti na kontaktný gól. Najprv obrana hostí s námahou odvracala prudký prízemný center Fečka, neskôr Ondria strelou z voleja mieril vedľa a nakoniec domáci nevyužili ani chybu brankára pri vybehnutí z brány. V 59 min. mohlo byť rozhodnuté, ale Staško strelu Gallika odvracal z bránkovej čiary. Ten istý hráč hostí bol v šanci aj o tri minúty neskôr, ale tentoraz ho Jenčo vychytal. Nakoniec hostia predsa len využili otvorenú hru domácich a v 67. min. svoje zaslúžené víťazstvo korunovali tretím gólom. Domáci v tomto stretnutí podali najslabší výkon tejto sezóny na domácej pôde.

Góly: 14. Šidlo, 22. Gallik, 67. Kaličák. ŽK: Gonos, Veselý - Gallik, T. Gavlák, Joukl. Pred350 divákmi rozhodoval Gál. STROPKOV: Jenčo - Kočiš (78. Vrábeľ), Staško, Kandráč, Harvilko - Bodnár, Veselý, Gonos, Husák (33. Kochan) - Ondria, Fečko. ČADCA: M. Gavlák - Piňo, T. Gavlák, Macášek, Kavuliak - Beliančin, Joukl (87. Maňák), Planeta, Kaličák - Šidlo (80. Časnocha), Gallik (64. Hrbek).

P. BARILLA

Lipany Žiar nad Hronom 1:1 (1:1)

Lipany O výsledku sa rozhodlo v prvom polčase. A nie iba preto, že v tejto časti padli oba góly. Tých sme mohli zaregistrovať viac. Najmä v sieti hosťujúceho tímu. Odeváci sa totiž od úvodu vložili do zápasu a tradičným náporom súpera "priklincovali" k jeho pokutovému územiu. S tlakom prišli aj očakávané šance. V gólových pozíciách znovu "úradoval" najmä Ľ. Jacko. Najprv po dravej akcii J. Angelovič rozvlnili iba bočnú sieť. Potom prišli okamihy Ľ. Jacka. V 12.minúte mu poslal krásny pas Hudý, po ktorom sa ocitol pred gólmanom Žiaru úplne sám. Grambličku chcel však prehodiť, no loptu trafil zle. Druhú "tutuvku" spálil zase, keď proti nemu stál už len súperov gólman. Obrancu hostí Mojíka dobre pripravil o loptu, prenikol na dostrel, aj vystrelil, avšak len do nôh vybehnuvšieho Grambličku. Z hľadiska ďalšieho vývoja veľmi dôležité momenty. Po dvadsiatich minútach lipiansky tlak ochabol. K slovu sa dostali aj hostia. Po strate lopty v strede poľa obrana Odevy nestačila na unikajúceho Páleníka, ktorého zastavil až nedovoleným zákrokom brankár Dirga. Nariadenú jedenástku kapitán hostí bezpečne premenil. Odpoveď domácich nedal na seba dlho čakať. V 37.minúte vymietol pavučinky v pravom "vinkli" Hudý. Úvod druhej časti už nemal patriční grády. Oživenie prišlo znovu v poslednej dvadsaťminútovke. Odeva hrala v podstate na jednu bránu, mala šance na rozhodnutie zápasu. O deľbe bodov ale rozhodla koncovka, ktorá bola zase najslabšou stránkou domácich.

Štatistika:

Góly: 37. Hudý - 36. Maruniak z 11 m. ŽK: Hudý, Dirga, Vajda Kaplán, Boldiš. Pred 503 divákmi rozhodoval Gocník. ŠK Odeva: Dirga Štieber, Vajda, Pa. Janič Šott, Hovančík (46. Desiatnik), Š. Jacko, Bartoš J. Angelovič (71.Sekerák), Ľ. Jacko. FK Žiar: Gramblička Šnirc, Mujkoš, Obložinský, Mojík Puliš, Maruniak, Kaplán, Rapčan (87.Hurík) Boldiš (46. Kubík, 90. Zelovič).

Ján LEŠKO

Sp. Nová Ves L. Mikuláš 3:2 (2:0)

Spišská Nová Ves Na začiatku stretnutia si všetci prítomní minútou ticha uctili pamiatku mladého 11 ročného futbalistu z Jamníka, ktorý vo štvrtok zahynul na tréningu.

Potom sa už v netradičnom dopoludňajšom hracom čase odohrával kvalitný zápas domáceho mužstvo proti dovtedy vedúcemu celku druholigovej súťaže. Už od začiatku bolo vidieť, že Spišiaci sa chcú na lídra vytiahnuť. V 15. minúte mal prvú vážnejšiu príležitosť Samoľ. O šesť minút na druhej strane zahodil veľkú šancu Olejár. Domáci sa vytúženého gólu dočkali po polhodine hry, keď po rohovom kope parádnou hlavičkou otvoril gólový účet Maxim. O štyridsať sekúnd po individuálnej akcii rozjasal sedemsto divákov Samoľ 2:0.

Aj v druhom polčase diktovali tempo hry veľmi dobre hrajúci domáci. Od 57. minúty Liptáci dohrávali o desiatich, keď po tvrdom zákroku videl červenú kartu Šupej. Z následného priameho kopu Petruš zvýšil na 3:0. Hoci hrali hostia o jedného menej, stále sa pokúšali urobiť niečo s výsledkom. Prvá výstraha prišla v 68. minúte, kedy sa rútil na bránu Olejár, no skvelým zákrokom sa prezentoval domáci brankár. V 72. minúte znížil Kašpar a zbytočne si Spišiaci skomplikovali situáciu, keď šesť minút pred koncom na rozdiel gólu upravil Olejár.

Góly: 30. Maxim, 31. Samoľ, 57. Petruš 72. Kašpar, Olejár. ŽK: Lukáč. ČK: Šupej. Pred 700 divákmi rozhodoval Palášek.

SP. NOVÁ VES: D. Tököly - Kovalčík, Petruš, Maxim - Hamráček, R. Tököly, Samoľ, Sedláček, Kováč, Sirko - (68.Lukáč), Hatok (90.Hudáček). L. MIKULÁŠ: Kubáň M. Kandera, Olejár, Laco Blaščík (65. Budvesel), Šupej, Jeťko, Kašpar, Bezár Húska, T. Kandera.

Lukáš KOTRADY

Turňa - Dolný Kubín 0:1 (0:0)

Turňa - V prvom polčase obidve mužstvá predviedli veľmi slabý výkon. Hralo sa zväčša medzi dvoma šestnástkami. Prvú nebezpečnú príležitosť si vypracovali domáci, keď v 5. min. Sanislo prestrelil bránku hostí po prihrávke Erdélyiho. Za zmienku ešte v prvom polčase stoja príležitosti, v ktorej sa v 31. min. ocitli Lukács aj s Angelovičom, no v zakončení sa nedohodli a tým dali príležitosť hosťujúcemu brankárovi a Erdélyiho v 40. min. Druhý polčas domáci začali nátlakovou hrou, no gólové príležitosti si vypracovali veľmi ťažko. Hostia sa viac-menej zamerali na obranu. Najväčšiu gólovú príležitosť zahodil v 68. min. domáci Ivan, keď hlavou z bezprostrednej blízkosti hlavičkoval do brankára hostí. V 94. min. zo štandardnej situácie Brčák šťastne preloboval brankára domácich a tým hostia vyhrali 1:0.

Gól: 90.+ Brčák. ŽK: Derjan, Angelovič - Holub, Siman. Pred 300 divákmi rozhodoval Fajčík. TURŇA: Chovan - Sabo, Derjan, Hofman (67. Kováč), Pelegrin, Ivan, Sanislo, Angelovič (62. Ballók), Rusinko, Erdélyi, Lukács (63. Eperješi). D. KUBIN: Papiak - Holub, Čučka, Halák, Feranc (26. Kubáni), Gonda (55. Dzúrik), Siman, Baka, Brčák, Paško, Čarnota.

O. GAŠPAR

B. Bystrica B - St. Ľubovňa 1:3 (0:2)

Góly: 74. Kurty - 13. Krajňák, 42. a 71. Kuhajdík. ŽK: Lettrich - Gábor, Majný, Kupec. Rozhodoval Pachnik, 150 divákov. B. BYSTRICA: Ďurčo - Ondrejka, Štuber, Libič, Kolčiar, Lettrich, Mikulanin (62. Garaj), Ďurica (50. Bušík), Murín (35. Kurty), Rusnák, Čankovič. Tréner: Ďurík. STARÁ ĽUBOVŇA: Vaško - Hricov, Gábor, Majný, Mižák, Kupec, Krajňák (89. Kostúrko), Pavlišin, Solotruk (56. Čomič), Kuhajdík (82. Kolivoška), Kováč.

Zraneniami postavená zostava Dukly B sa od úvodu zápasu snažila získať vedenie. Hostia dôraznou defenzívnou hrou podloženou výškovou prevahou nedovolili domácim ohroziť svoju bránku. Naopak rýchlymi protiútokmi, presnými prihrávkami nebezpečne ohrozovali bránku Dukly B. V 12. min hostia kopali roh, zúžitkovali svoju výškovú prevahu a ujali sa vedenia. Obraz hry sa ďalej nezmenil a po chybe domácej obrany v 42. min zvýšili Kuhajdíkom na 0:2.

Po polčase sa domáci snasžili útočiť, ale nepresnosťami si nevytvorili šance, naopak hostia v 71. min po chybe Kurtyho sa Kuhajdík ocitol sám pred bránou a strelil svoj druhý gól. V 72. min po faule, dal Kurty na 1:3.

Vranov - Ružomberok B 1:0 (1:0)

Vranov - Vo Vranove sa hral dobrý druholigový zápas. Hostia posilnení niektorými hráčmi A-mužstva boli domácim viac ako vyrovnaným partnerom. Prvý polčas bola hra vyrovnaná a odohrávala sa zväčša medzi šestnástkami. Vzruch priniesla 44. min., keď priebeh domáceho Jenčka zastavila obrana hostí v pokutovom území faulom a Adam otvoril skóre. Druhý polčas priniesol veľmi zaujímavý futbal. V 53. min. Adamova strela tesne minula bránku hostí, o minútu neskôr center Hajdúcha Gadžo prehlavičkoval v tesnej blízkosti súperovej bránky. V 56. min. domáci Baran strieľal tesne vedľa a v 60. min. krásne sólo Hajdúcha zneškodnil hosťujúci gólman Šavol. V 70. min. založil individuálnu akciu Baran a jeho strelu vytlačil gólman hostí na roh. V 75. min. Baran uvoľnil v 16-ke Slavkovského, no ten z ideálnej pozície trafil iba bočnú sieť. V 78. min. zahrával Adam priamy kop a jeho dobre umiestnenú strelu pod brvno vyrazil gólman hostí. Hostia ohrozili domácu bránku v 80. min., no hlavička hosťujúceho Chovanca tesne minula pravú žrď bránky domácich. Keď v 84. min. Bakoš tesne minul domácu bránu, skóre stretnutia sa už do konca nezmenilo. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené, no aj hostia sa v tomto stretnutí prezentovali veľmi dobrou kombinačnou hrou.

Gól: 44. Adam (z 11 m). ŽK: Nemčík, Petro, Babjak - Bakoš. Pred 400 divákmi rozhodoval Leško. VRANOV: Dedinský - Petro, Nemčík (66. Komár), Jenčko, Baran (90. Homoľa), Babjak, Gadžo, Hajdúch, Dzuríček, Slavkovský, Adam. RUŽOMBEROK: Šavol - Rychlík, J. Maslo, Jurč, Gejdoš, Bakoš, Kapláň, Mahút, Sedlák (68. Chovanec), P. Maslo, Pilár.

M. BUJKO

TREBIŠOV PODBREZOVÁ B 2:0 (0:0)

Trebišov Na prvú strelu medzi žrde čakali diváci až do 16. minúty, kedy spoza pokutového územia napriahol hosťujúci Soják, no Poľacký bol na mieste. O deväť minút mala podbrezovská rezerva ideálnu šancu skórovať, keď po prihrávke Hauera minul z dobrej príležitosti Chrenovský, no oveľa nebezpečnejší bol obranný odkop domáceho Petrička, ktorý tesne minul brvno vlastnej brány. Po polhodine hry skúšal Poľackého pozornosť Kožička, no brankár domácich jeho volej bravúrne vyškriabal. Trebišov si jedinú vážnejšiu príležitosť vypracoval v 36. minúte, kedy Toporčák vystrelil z 20 m vzdialenosti do šibenica, ale Ihradský sa vyznamenal. V prvom polčase bezzubí domáci nastúpili do druhého polčasu ako vymenení a hneď sa to prejavilo aj na skóre. Najprv v 51. minúte striedajúci Jantek centrom z ľavej strany perfektne pripravil loptu Dozsickému, ktorý hlavou prekonal brankára hostí. O tri minúty neskôr Kostelný v pokutovom území faulom zastavil ďalšieho hráča z lavičky Saba a skúsený Jantek sa z bieleho bodu nemýlil 2:0. Po dvoch gólových úderoch domácich tempo hry upadlo, Trebišov napriek tomu ešte dvakrát pohrozil, ale ani Jenei, ani Dozsický už presnú mušku nemali.

Góly: 51. Dozsický, 54. Jantek (11 m). ŽK: Cifranič Kostelný, Ďurajka, Kitaš, Murín. Pred 300 divákmi rozhodoval Mriglot.

SLAVOJ: Poľacký Petričko, Černej, Cifranič, Beličák Capko, Jenei, Toporčák (83. Kročko), Gašpar (46. Jantek) Dozsický, Ľ. Rusnák (46. M. Sabo).

ŽP ŠPORT B: Ihradský Kožička, Kitaš, Kostelný, Ďurajka M. Turňa (64. Saini), Sojak, Jurčo, Hauer Chrenovský (64. P. Turňa), Murín (85. Kadák).

J. ČÚRNY

BUDÚCI PROGRAM

10. kolo - sobota 14. októbra o 14.30 h.:

St. Ľubovňa - Čadca,L. Mikuláš - Trebišov:

D. Kubín - Sp. N. Ves, Žiar - Turňa. 15. októbra o 10.30 h.: Ružomberok B - Lipany, B. Bystrica B - Vranov, 14.30 h. Podbrezová B - Stropkov.

NAJLEPŠÍ STRELCI

11 gólov: Kašpar (L. Mikuláš)

5 gólov: Fečko (Stropkov), P. Maslo (Ružomberok B), Ľ. Jacko (Lipany),Šidlo (Čadca), Adam (Vranov)

4 góly: Privarčák (Čadca), Baran (Vranov)

Maruniak (Žiar)

3 góly: Hatok, Maxim, Samoľ (všetci Sp.N.Ves), Angelovič (Turňa), Doszický, Rusnák (obaja Trebišov), Páleník (Žiar), Očovan (B.Bystrica B), Blaščík (L. Mikuláš),Krajňák, Kuhajdík (obaja St. Ľubovňa).

2 góly: Staško, Ondria (obaja Stropkov), Chovanec (Ružomberok B), Mižák, Solotruk (obaja St. Ľubovňa), Homoľa (Vranov), Kandráč(Sp. N. Ves), Lukács, Erdély, Pelegrín (všetci Turňa), Šott, Džubák (obaja Lipany), Rapčan (Žiar), Kubáni,Brčák (obaja D. Kubín), Jantek (Trebišov). (jb)