Iuventa vyhrala o šesť gólov

Sportnet|9. okt 2006 o 00:00

Košice - Z výsledkov stretnutí 5. kola slovensko-českej ligy hádzanárok WHIL je pre východniarov najzaujímavejší súboj z Michaloviec. Iuventa si doma

poradila do víkendu tak isto neporazenou Banskou Bystricou, zdolala ju rozdielom šiestich gólov. Vedúce Michalovce sa v najbližšom kole predstavia vo Veselí.

Michalovce - Banská Bystrica 33:27 (20:11)

Rozhodcovia: Rudinský ml. a Mandák, 7m hody: 4/4 - 6/3, vylúčené: 1:2, 800 divákov.

IUVENTA: Krajcárová, Vaverková - Tóthová 6, Hricíková 4, Hodošková, Gregorčíková 3, Cinová 2, Kalaninová 8, Beňušková 8/4, Dittelová 2, Szöllösiová, Kožuchová, Školková.

ŠKP HK: Ivánková, Šariková - Mitrovičová 2, Lapinová, Kollárová 5, Krnáčová, Szabová 5/3, Bencsöová 1, Hájičková 2, Ivanová, Rumanovská 2, Štetáková, Vidiečanová, Tobiášová 10.

Iuventa začala vo veľkom štýle a po necelých dvoch minútach viedla už 3:0. Za pár minút bolo po góle Rumanovskej síce 5:4, no potom prišla päťgólová šnúra Iuventy a domáce viedli v 21. minúte už 17:8! Vynikajúca defenzíva domácich na čele s výbornou brankárkou Vaverkovou, ktorá hostkám stihla zneškodniť aj dva pokutové hody, slávila úspech aj naďalej a do kabín odchádzali družstvá za presvedčivého stavu 20:11. Po zmene strán nastal v hre oboch tímov obrat. Banská Bystrica vyhrala úvodnú päťminútovku 5:1 a začala skóre postupne korigovať. V 44. minúte po góle Kollárovej bolo už 23:19, no Iuventa opäť zapla na vyššie obrátky a za nasledujúcich šesť minút sa dokázala odpútať na rozdiel desiatich gólov (30:20). Záver zápasu už nič podstatné nezmenil a Michalovce ostali jediným tímom, ktoré ešte nestratilo ani bod.