V odvete víťazstvo Košičanov, postúpil však Besiktas

Sportnet|9. okt 2006 o 00:00

1.MHK Košice - Besiktas Istanbul 28:21 (10:10)Košice (TASR) - V sobotňajšom odvetnom stretnutí 2. kola PVP zvíťazili hráči 1.MHK Košice nad

1.MHK Košice - Besiktas Istanbul 28:21 (10:10)

Košice (TASR) - V sobotňajšom odvetnom stretnutí 2. kola PVP zvíťazili hráči 1.MHK Košice nad Besiktasom Istanbul 28:21, ale keďže prvý duel na palubovke súpera prehrali 28:39, do ďalšieho kola postúpil turecký tím.

Aktívnejšie začali Košicania, v 4. min viedli 2:0, ale súper za 5 minút obrátil na 4:2, no viac nedokázal zvýšiť, lebo domáci brankár Paul zachytal skvele. Potom sa skóre menilo ako na hojdačke (3:5, 8:5, 8:10) a po prestávke sa začalo akoby odznova. Nástup vyšiel hosťom, po 4-gólovej šnúre viedli 14:10. Potom doplatili na dvojnásobné vylúčenie, domáci veľkou bojovnosťou dokázali vyrovnať a postupne zvyšovali svoj náskok, aj keď ani cenné víťazstvo už neznamenalo postup.

Zostava a góly Košičanov: Paul - Mazák 4, Faith 7, Pecha 5/2, Strapko 1, Vikartovský 1, J. Kolesár (Petraško 6, Hičo 3, T. Urban 1, Hruščák, Cibere, M. Urban) Najviac gólov za Besiktas: Ramazan 7, Parškov 4, Hatirnaz 4. Rozhodcovia: Rosskamp a Rothkranz (obaja Belg.), 7m hody: 2/2 - 0, vylúčení: 4:9, ČK: Utku (Besiktas) za tri vylúčenia, 500 divákov.

SLOVO MÁ TRÉNER

Gabriel Schmiedt, tréner Košíc: "Škoda prvého polčasu. Začali sme hrať s veľkým rizikom s tým, že sa ešte o niečo pokúsime, ale po zbytočných chybách sme nezískali náskok. Po vyrovnanom polčase nám nevyšiel úvod, lebo chlapci akoby boli sklamaní daným priebehom. ale potom dali všetko do zápasu a dohrali ho so cťou, aj keď nám to už na postup nestačilo."