Nevyhral lepší, ale šťastnejší, hovorí M. Sabol

Sportnet|10. okt 2006 o 00:00

Sabinov V jesennej časti najvyššej regionálnej futbalovej súťaži sa darí futbalistom Slovana Sabinov, ktorí ešte neprehrali a bodovo sa dotiahli na

lídra súťaže prešovskú rezervu. Tá v ostatnom kole iba remizovala, čo využili Sabinovčania, avšak zásluhou horšieho skóre sú na druhom mieste. "Tentoraz nevyhral lepší, ale šťastnejší," povedal po jedenástom neprehranom stretnutí svojich zverencov kormidelník Slovana Miroslav Sabol. Nezabudol podotknúť, že sa im darí aj v pohári kde majú na svojom konte ďalšie dve víťazstvá, čo po zrátaní dáva celkom slušnú sériu výhier v rade. Aj keď má tento celok solídny bilanciu výhier, tréner nie je celkom spokojný s herným prejavom. Podotkol, že aj v Spišskom Podhradí, kde naposledy vyhrali 2:1 to nebol veľmi oslnivý výkon. "Vedeli sme, že to nebude ľahké stretnutie, lebo naši hostitelia sa po neúspešných dueloch budú snažiť v domácom prostredí presadiť. Mali sme celkom slušný vstup do stretnutia a prvých desať pätnásť minút lepším celkom. Gólom Luptáka sme sa ujali vedenia, ale potom sme akoby prestali hrať. Nedokázali sme podržať loptu v strede poľa, pred bránku súpera sme sa snažili dostávať nakopávanými loptami. Domáci nás dostali pod tlak a nebyť brankára Vaška, ktorý doslova čaroval asi by sme nevyhrali. Aj keď sme si počas prestávky povedali, ako máme hrať v druhom polčase, ale opäť sme pokračovali v slabšom výkone a bolo len otázkou času, kedy sa domáci presadia a strelia nám gól. Podarilo sa im to v sedemdesiatej minúte, ale nám vyšiel záver zápasu. Domácim obrancom ušiel Juhász a rozhodol o našom víťazstve. S tromi bodmi som spokojný, ale už menej so samotným výkonom," povedal na margo stretnutia M. Sabol. Výraznou postavou v drese Slovana bol brankár Vaško, ktorý hráčov Sp. Podhradia privádzal do zúfalstva. Aj keď si vypracovali viacero šancí, iba jediná strela skončila v sieti. Aj preto bol tréner Peter Vandraško po tretej prehre sklamaný. "Opäť sa od nás odklonilo povestné šťastie. V poli sme nehrali zle, ale doplatili na slabú efektivitu v koncovke. Nebol to prvý duel čo sme doma prehrali gólom v záverečných minútach," povedal na margo tretej prehry v rade. Jeho zverencom nemožno uprieť snahu, ani nasadenie, ale korením futbalu sú góly. Niekedy na víťazstvo stačí streliť gól, inokedy nie. To sa potvrdilo aj v tomto prípade. "Neviem, ako by sa vyvíjal duel, ak by domáci otočili výsledok, lebo mali viacero šancí, nastrelili žrď. Svojou hrou i prístupom sme im nechali dostatok miesta a priestoru tvoriť, ale našou veľkou oporou bol brankár Vaško. Bolo to šťastné víťazstvo," hovorí M. Sabol.

Postavenie po jedenástom kole kormidelníka teší, rovnako aj počet získaných bodov, no menej už herný prejav v posledných kolách. "Darí sa nám bodovať, ale naša hra už nemá takú fazónu. Vo viacerých kolách sme mali aj kus šťastia ako tomu bolo aj teraz. Neprehrali sme trinásť duelom vrátane pohára a možno niektorí hráčom stúpla sláva do nosa. Musíme sa vrátiť na pevnú zem a pripraviť sa na najbližšieho súpera, lebo to nebude jednoduché stretnutie. Viacerí si myslia, že posledný celok tabuľky bude ľahkým sústom, avšak aj má svoju silu," povedal M. Sabol. Vedúca dvojica tretej ligy neprehrala a keď v najbližšom kole obaja uspejú tak zápasom jesene bude ich vzájomný duel v 13. kole.