SPRÁVY AGENTÚRY JPP

Sportnet|10. okt 2006 o 00:00

Jamnícka tragédia nech je veľkým varovaním Ani tak o futbale sa na Spiši tak nehovorí, ako o tragédii, ktorá sa stala vo štvrtok v Jamníku. "U nás

Jamnícka tragédia nech je veľkým varovaním

Ani tak o futbale sa na Spiši tak nehovorí, ako o tragédii, ktorá sa stala vo štvrtok v Jamníku. "U nás na školskom dvore tiež máme takéto bránky, a len tŕpnem, aby sa niečo nestalo. Deti sa na nich stále vešajú. Na škole asi vydáme nariadenie, aby sa v ich okolí nikto nezdržoval a nemanipuloval s nimi, povedal pri našom spoločnom rozhovore brankár a učiteľ telesnej výchovy z Rudnian Peter Fischer. Aj v ostatných futbalových kluboch si teraz isto dajú veľký pozor, ak majú na ihrisku prenosné bránky.

Znie to neuveriteľne, ale pred pár týždňami v susednej obci Jamníka, v Domaňovciach, spadla na ihrisku prenosná bránka na dievča, ktoré potom takmer mesiac bola hospitalizovaná v nemocnici. Bránka ju zasiahla do oblasti sánky a zubov.

Na hokej až v piatok

Po prehre v Humennom sa predstavia hokejisti Spišskej Novej Vsi dnes na ľade v Banskej Bystrici. V piatok sa hrá prestížne derby na Spiši. Na zimnom štadióne za Hornádom privítame ambiciózny Kežmarok.

Basketbalisti hrajú doma v sobotu

Rovnako basketbalisti svoj najbližší zápas neodohrajú na domácej palubovke, ale zajtra cestujú do Levíc. Aj oni majú, podobne ako hokejisti, atraktívneho súpera, keď v sobotu hostia Svit.

Nie Talian, ale Angličan

V nedeľňajšom stretnutí Odorín Sp. Hrušov videl žltú kartu Marek Filip z mužstva hostí, keď kritizoval asistenta rozhodcu Romana Pechu, s prívlastkom čo kýveš, Ty Talian!

"Keby mi povedal, čo kýveš Ty Angličan, tak by som to nechal tak. Lebo v Anglicku som bol, ale v Taliansku ešte nie, úsmevne skonštatoval po zápase R. Pecha.

Ešte raz na anglickú tému

O materiálnom vybavení hráčov Spartaka Bystrany sme už viackrát písali. Čisto rómsky klub má štedrých sponzorov, ktorí z Anglicka vždy niečo prinesú. Ak to nie sú dresy, tak minimálne venujú klubu loptu. Pri stredovej čiare som tak v sobotu napočítal sedem (!!!) nových resp. zánovných futbalových lôpt všetky značkové a kvalitné.

I tak še da

V Spišskej Novej Vsi preložili druholigový zápas proti L. Mikulášu na 11. hodinu. Na stretnutie v Olcnave prišlo len zopár ľudí. Rovnaká situácia bola v sobotu podvečer v Rudňanoch. Príčina je jednoduchá v televízii bol v priamom prenose zápas z Walesu. Keď sme hrali prvú kvalifikáciu (Cyprus, Česko) bola v II. lige reprezentačná prestávka, teraz sa hralo.

Žeby sa ponáhľali na futbal?

Do Gelnice prišli v sobotu meškajúci žiaci Margecian. Bolo ich trinásť. Po polčase prehrávali 0:5 a tak do druhého polčasu nenastúpili dôvod: pokles hráčov pod sedem. To nie je všetko.

Po nich hrali v Gelnici hrali dorastenci z Veľkého Folkmara. Polčas prehrávali 0:5 a tak do druhého taktiež nenastúpili pokles hráčov pod sedem.

Žeby sa až tak rýchlo ponáhľali domov sledovať stretnutie Wales Slovensko???

Výrok víkendu

"V Novejši ši dal dva góly, ta aj tu še ukáž! zaznel pokrik z tribúny na konci prvého polčasu v Odoríne. Bol adresovaný hráčovi Lipian a piatoligovému rozhodcovi Marekovi Džubákovi, ktorý rozhodoval súboj domácich proti Spišskému Hrušovu. Jeho zmysel však M. Džubák nepochopil, vari mal dať dva góly vo funkcii rozhodcu?