Kubašania pripravili lídrovi prvú prehru v súťaži

Sportnet|11. okt 2006 o 00:00

V. LIGA - S-ZPODOLÍNEC - HRANOVNICA 3:1 (2:1)Po úspešnom zisku troch bodov spred týždňa na horúcej pôde v Miklušovciach nastúpili domáci do derby

V. LIGA - S-Z

PODOLÍNEC - HRANOVNICA 3:1 (2:1)

Po úspešnom zisku troch bodov spred týždňa na horúcej pôde v Miklušovciach nastúpili domáci do derby stretnutia s cieľom nesklamať a potvrdiť stúpajúcu formu, čo sa im napokon po snaživom aj výkone podarilo. Úvod zápasu patril však prekvapujúco hosťom, ktorí sa už po štvrťhodine hry dostali do vedenia, keď hrubú chybu domácej obrany potrestal Oravec. Domáci sa i napriek inkasovanému gólu nepoložili a v ďalších fázach sa snažili výsledok zvrátiť. V 25. minúte sa dočkali aj vyrovnávajúceho gólu, keď hosťujúci obranca podržal nedovoleným spôsobom v pokutovom území Kačmarčíka a ten nariadenú penaltu bezpečne premenil. Po tomto okamihu sa hra o čosi zrýchlila. Hostia sa usilovali prekvapiť domácu defenzívu po rýchlych protiútokoch, po ktorých robil najväčšie starosti domácej defenzíve hlavne aktívny Pačan svojou nesmiernou rýchlosťou. V 35. minúte dokázali hostitelia nakloniť misky váh na svoju stranu po rohovom kope Reľovského a následnom presnom zakončení Antoniho. Po zmene strán vrhli domáci všetky svoje sily do útoku v snahe poistiť ich vedenie. V 50. minúte mal azda najbližšie k tomu Lipčák, ktorý však zoči- voči Sasákovi neuspel. Hostia sa však taktiež nevzdávali a neraz veľmi nebezpečne ohrozovali Dragošeka, ktorý ale svoje mužstvo podržal a s prehľadom riešil tieto situácie. V nervóznom závere, v ktorom prišli Hranovničania o dvoch kľúčových hráčov, využili hostitelia v 83. minúte svoju presilu a z rýchleho protiútoku, na konci ktorého bol Boleš spečatili pre nich veľmi dôležité víťazstvo.

Góly: 25. Kačmarčík (z 11 m), 35. Š. Reľovský, 83. Boleš - 15. Oravec. Pred 300 divákmi rozhodoval Štefanič, ŽK: J. Zajac, Krull, Lipčák - Chocholák 2, ČK: Chocholák, Šoltýs (obaja Hranovnica). PODOLÍNEC: Dragošek - Kačmarčík, Antoni, Zima, Krull - Lipčák, P. Vychovalý (75. Boleš), Ferencko (46. Jaroslav Zajac), Š. Reľovský (60. Tomeček) - Jozef Zajac, Sekelský. HRANOVNICA: Sasák - Hlavčák, Šoltýs, Chocholák, Valluš - Brož, Ebringer, Pačan, Knižka - Oravec, Víra. (mdc)

Do rastru

Peter REĽOVSKÝ (tréner Podolínca): S výkonom môjho mužstva nie som veľmi spokojný, pretože hráčom chýbal väčší pokoj a presnejšia rozohrávka. I keď je pravda, že terén bol veľmi náročný, nič to nemení na tom, že v takýchto dôležitých meraniach síl si musia moji zverenci viac veriť. Samozrejme, že zisk troch bodov ma veľmi teší a pevne verím, že aj v ďalšom stretnutí podáme ešte lepší výkon než v tomto stretnutí. (mdc)

Do rastru

Jozef PETRÁN (tréner Hranovnice): Nerád sa sťažujem na rozhodcov a radšej hodnotím výkon svojich hráčov, ale teraz musím povedať, že toto nemalo nič spoločné s futbalom. Asi nie je náhoda, že sme tu videli dve červené karty našich hráčov a takisto tu tomu tak bolo aj v stretnutí Podolínca s Popradom B, ktorý taktiež prišiel o dvoch vylúčených hráčov. Zdá sa, že funkcionári domáceho tímu sú na zápasy dobre pripravení a nad tým by sa mali kompetentní zamyslieť. (riso)

V. LOMNICA - PLAVNICA 1:1 (0:0)

Vzhľadom na postavenie mužstiev v tabuľke sľubovalo podtatranské derby obojstranne kvalitné meranie síl s tým pravým futbalovým nábojom. Tento predpoklad začali ako prví napĺňať domáci už v 2. minúte, keď sa o svoj strelecký zápis z ostrého uhla pokúšal Tribula, no v koncovke mal vychýlenú mušku. S pribúdajúcimi minútami hostitelia zvyšovali útočnú aktivitu, z ktorej vznikali aj ďalšie sľubné šance. V 13. minúte mohol rozvlniť sieť po rohovom kope Tribulu hlavou Lacuš, ale jeho pokus bol dosť nedôrazný. Hostia sa v týchto fázach hry zamerali skôr na hru zo zabezpečenej defenzívy s rýchlym prechodom do útoku, v ktorom však boli bezzubí. V 24. minúte sa domáci dostali znova do sľubnej príležitosti, keď svoju spoluprácu, tak ako v prvom prípade, si zopakovali Lacuš s Tribulom, no v koncovke boli opäť neúspešní. Po polhodine sa snažili hostia hru v poli vyrovnať, ale boli to Lomničania, ktorí v 32. minúte pohrozili po Precákovej prudkej strele pod brvno, ktorú pozorný Majdák s námahou vyrazil. Po zmene strán domáci po preskupení hráčov v zostave dostali Plavničanov pod tlak, no tí v týchto fázach hry stáli v obrane na pevných nohách. V 57. minúte sa vo vyloženej príležitosti ocitol Lacuš, ale v rozhodujúcej chvíli zaváhal. O päť minút nato si podobne počínal Beller, ktorý sa akoby zľakol svojej výhodnej príležitosti. S pribúdajúcimi minútami vycítili hostia šancu, že to môžu byť oni, čo môžu ako prví otvoriť skóre a využiť tak kŕčovitosť svojho súpera. Napokon sa im to aj podarilo v 68. minúte, keď po strate lopty Oravcom založili rýchly protiútok. Po ňom sa následne dokázal uvoľniť Štupák. Ten následnou peknou prihrávkou našiel dobre postaveného Brunovského, ktorý z voleja nekompromisnou strelou rozvlnil sieť. Domáci i napriek inkasovanému gólu nerezignovali. V snahe vyrovnať si navyše vytvorili útočnú prevahu, z ktorej pramenilo aj vytvorenie si niekoľkých výhodných tutových príležitostí. Azda za najväčšiu možno považovať tú v 72. minúte, keď Hrebík z bezprostrednej blízkosti nedokázal zasunúť loptu za Majdákov chrbát. Lomničanom sa v záverečnej štvrťhodine podarilo predsa len zúročiť svoju snahu, keď po krídle unikol Precák a na jeho následnú strelu z hranice šestnástky nestačil hosťujúci gólman zareagovať. Po tomto okamihu sa hra síce prelievala z jednej strany na druhú, no obom kolektívom sa už strhnúť vedenie na svoju stranu nepodarilo.

Góly: 76. Precák - 68. Brunovský. Pred 100 divákmi rozhodoval Katriňák, ŽK: Polák - Drobňák. V. LOMNICA: M. Hriňák - Precák, Polák, Lacuš, Oravec, J. Hriňák - Solár [46. Hrebík (90. Kužel)], Beller, Repiščák - Babiáš, Tribula. PLAVNICA: Majdák - Drobňák, Rybovič (35. Maček), Turlík, Kupec - Pekár, Iľčišák, Grajzinger, Brunovský (77. Varga) - Fečko, Štupák. (mdc)

Do rastru

Zoltán KUBÁT (tréner Veľkej Lomnice): Tak ako obvykle, aj v tomto stretnutí na domácej pôde ma opäť veľmi mrzí ďalšia strata dôležitých bodov pre ostatný vývoj súťaže. Doplatili sme totiž na nepremenenie veľmi sľubných príležitostí, ktoré súper dokonale potrestal a preňho cennú remízu získal prakticky po jednej z hrubých chýb v defenzívnej činnosti. Keďže nás teraz čaká duel u lídra súťaže, budeme sa v ňom určite usilovať siahnuť na dno svojich síl a pokúsiť sa uhrať čo najprijateľnejší výsledok. (mdc)

Do rastru

Rastislav GRICH (tajomník Plavnice): Boli sme si plne vedomí toho, že nás čaká nesmierne náročný súper, ktorý je známy svojou útočnou hrou a vysokým nasadením v dueloch nielen doma, ale aj na súperových ihriskách. Do stretnutia sme išli s cieľom pokúsiť sa získať aspoň bod, čo sa nám napokon po zodpovednom výkone celého kolektívu aj podarilo splniť. (mdc)

ZÁBORSKÉ - ŠTRBA 2:1 (1:0)

Podtatranci sa predstavili na ihrisku, ktoré svojim profilom pripomína skôr oranisko ako hraciu plochu a navyše pricestovali bez viacerých hráčov základnej zostavy. Napriek tomu boli domácim viac ako vyrovnaným súperom. Na hrboľatom teréne sa nedal predvádzať technický, kombinačný futbal a tak sa domáci snažili presadiť nakopávanými loptami a diváci veľa z futbalového umenia nevideli. Po prvýkrát sa skóre menilo po polhodine hry, keď domáci rozvlnili sieť. Ďalšie gólové príležitosti sa už do prestávky nezrodili a ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Bola to viac-menej nakopávaná a futbal bez medzihry, ktorá úplne absentovala. Hostia sa snažili vyrovnať a to sa im aj podarilo, keď v 73. minúte Grünvalský peknou strelou nedal domácemu brankárovi šancu. Hostia sa zamerali na udržanie nerozhodného výsledku, ale to sa im napokon nepodarilo. V 81. minúte totiž chybovali v obrane a po zlej rozohrávke umožnili hostiteľom strhnúť víťazstvo na ich stranu. V závere sa už skóre nezmenilo, lebo všetky pokusy oboch tímov boli už skôr iba propagačného charakteru.

Góly: 30. Fečo, 81. V. Baran - 73. Grünvalský. Pred 100 divákmi rozhodovala Kováčová, ŽK: Ficko - Miroslav Macko, Pamula. ŠTRBA: Marušák - Otčenáš (68. Čunderlík), Rybár, Milan, Miroslav Macko (84. Hončar) - Marián Macko, Hurajt, M. Sabo, Pamula - Grünvalský, Brezina. (riso)

Do rastru

Milan SABO (tréner Štrby): Aj keď sme na stretnutie nastúpili vo výrazne oklieštenej zostave, hráči v rámci svojich možností nesklamali. Mrzí ma, že na hrboľatom teréne sme neudržali cenný bod a po hrubej chybe sme inkasovali. Nebol to pekný futbal, no napriek tomu sme mali zisk bodu na dosah ruky. (riso)

SP. BYSTRÉ - SOLIVAR 1:0 (1:0)

Oba celky začali rozpačito a úvodná štvrťhodina bola príliš rozháraná. Domáci postupne zistili, že proti lídrovi tabuľky, ktorý bol po desiatich kolách bez straty bodu suverénne na čele tabuľky sa dá hrať rovnocenná partia. Hostitelia umne pokryli kľúčových hráčov súpera Kostolníka s Vybíralom a táto taktika im priniesla zaslúžené ovocie. V 20. minúte sa po prudkom centri Rusnačka dostal k dorážke Pitoňák, ale zblízka trafil priamo do hosťujúceho brankára. V 32. minúte po sérii rohových kopov sa peknou hlavičkou koníčkom do šibenice trafil Pitoňák a bolo 1:0. Hostia boli počas celého zápasu v útoku úplne neškodní a výkonom zaostali za očakávaním. Naopak, domáci po zmene strán pridali a vytvárali si jednu príležitosť za druhou. Hráči sa však predbiehali v ich zahadzovaní a tak sa skóre stále nemenilo. Kubašania však napriek neefektívnej koncovke hrali veľmi disciplinovane a svojho súpera ani v druhom polčase do ničoho nepustili. Do listiny strelcov sa už síce nezapísali Pitoňák, Michlík ani Lopuch, ktorí mali najväčšie šance na zmenu skóre, ale zaslúžený skalp si už domáci nenechali vziať.

Gól: 32. Pitoňák. Pred 300 divákmi rozhodovala Mihaliková, ŽK: Jurčo - Šarocký, Dubecký. SP. BYSTRÉ: Bendik - Vitko, Kožuch, Jurčo, Kubičko - Šavel (80. D. Herák), Rusnačko, Lopuch, Sitiarik (85. Šimonovič) - Pitoňák, Michlík. (riso)

Do rastru

Pavol ŠELENG (tréner Spišského Bystrého): Aj keď sme začali trochu s rešpektom zo súpera, rýchlo sme zistili, že ten nenapĺňa naše očakávania. Zamerali sme sa na pokrytie kľúčových dvoch hráčov súpera a to sa ukázalo ako správne. Hosťom sme prakticky počas celého zápasu nič nedovolili, a naopak, my sme mohli po obrátke pridať ďalšie góly. Víťazstvo je plne zaslúžené a mohlo byť i výraznejšie. (riso)

POPRAD B - KENDICE 4:1 (1:0)

V úvodnej štvrťhodine mali územnú prevahu domáci a tú korunovali v 15. minúte, keď Šuster namieril z hranice šestnástky presne k žrdi a bolo 1:0. Ešte predtým mal prvú veľkú príležitosť v 10. minúte po prihrávke od Sýkoru Podhorský, ale nemieril presne. Následne mali šancu i hostia, ale domáci brankár dobre zasiahol. V prvom polčase ešte za zmienku stojí šanca Sýkoru v 35. minúte, keď však hráč nedôrazne zakončil a gól z toho tentoraz nebol. Domácim vyšiel dokonale úvod do druhého polčasu, keď hneď z prvého útoku Sýkora po individuálnej akcii zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V 55. minúte zvyšoval ten istý hráč už na rozdiel triedy, keď po chybe nedal brankárovi hostí šancu. Potom sa domáci akoby uspokojili s výraznejším náskokom, poľavili a iniciatívu prenechali hosťom. Tí to využili v 75. minúte na skorigovanie výsledku. V závere však domáci opäť pridali, čoho výsledkom bol prikrašľujúci gól Podhorského v 87. minúte po ukážkovej prihrávke Kavku.

Góly: 46. a 55. Sýkora, 15. Šuster, 87. Podhorský - 75. Korinko. Pred 160 divákmi rozhodoval Gálik, ŽK: Oravec, Smižanský, Ondruš - Jurko, Baran. POPRAD B: Oprendek - Ondruš, Kubesa, Žemba, Oravec - Kester (55. Smižanský), Compeľ (70. Kavka), Podhorský, Šuster - Sýkora (85. Polakovič), Michlík.