Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Mistral club zmútil stojaté prvoligové vody

Prešov - Šieste kolo Pohára primátora, teda prvej futsalovej ligy prinieslo takmer senzačné zakopnutie MFC Tatra Temexu s predposledným Mistral

clubom. Pripomeňme, že podobný kúsok mu vytrielil vlani v podobnej situácii FC Šidlovec, ale v konečnom účtovaní to nezohralo veľkú rolu, lebo vtedy zaváhala aj Brahama.

A namále mala aj teraz v súboji s Jedálňou Mirka, keď polčas prehrala 1:2. Rozbehla sa Sicra, ktorá konečne bodovala naplno, na chvoste je stále bez bodu Elmont Profitters. Práve toto družstvo si zmeralo sily s Gaskom a opätovne vyšlo naprázdno. Tentoraz to nebola čo do výsledku katastrofa, ale prehra 2:7 pre nich nič nerieši. MFC Tatra Temex začal s Mistral clubom ako sa patrí a viedol 3:0. Potom došlo ku veľkému sebauspokojeniu a súper vycítil šancu. Mistral club zahral vynikajúco a náskok stiahol na 2:3. Potom prišiel úder Temexu a zdalo sa, že sa už nič nemôže stať. Vtedy Mistral club osvedčil charakter a dokázal proti top favoritovi ešte dva razy otočiť vývoj, keď vyrovnal na 4:4 i na konečných 5:5. Jedáleň Mirka zaskočila Brahamu predovšetkým skvelým pohybom i efektivitu streľby. Prvé šance mala síce Brahama, ale do vedenia 2:0 šla rýchlo Jedáleň Mirka a bola lepším tímom. Brahama znížila z rohového kopu a táto štandardná situácia sa ukázala ako rozhodujúca, pretože majster z nej dosiahol až šesť gólov. Jedáleň Mirka v druhom polčase už nevládala odolávať Brahame a prehrala vzhľadom na predvedený výkon až privysoko 3:11. FC Šváby Terasa nestačili na Gemor team, hoci to nebolo úplne jednoznačné. Polčas skončil 3:1 pre Gemor, potom však Šváby znížili na 3:2 a obrat mali na dosah. Nestalo sa tak, Gemor team už šancu nepustil z rúk a nakoniec zvíťazil 7:2. Sicre vyšiel zápas s Hestou presne tak ako si predstavoval. Polčas vyhrala 7:0 a bolo prakticky rozhodnuté. V druhej časti hry už Sicra iba kontrolovala vývoj a zvíťazila vysoko 10:4. Navlas rovnaký výsledok sa zrodil aj medzi Weldexom a FC Šidlovec. Prekvapujúco úspešnejší boli tentoraz FC Šidlovec, pretože ich víťazstvo 10:4 sa nečakalo.

Výsledkový servis: Elmont Profitters - Gasko 2:7, MFC Tatra Temex - Mistral club 5:5, Jedáleň Mirka - Brahama 3:11, FC Šváby Terasa - Gemor team 2:7, Hesta - Sicra 4:10, Weldex - FC Šidlovec 10:4.

Program nasledujúceho kola: Nedeľa: Sicra - Weldex 8.00 (G), FC Šidlovec - FC Šváby-Terasa 9.45 (G), Gemor team - Jedáleň Mirka 8.00 (P), Brahama - Elmont Profitters 9.45 (P), Mistral club - Hesta 8.00 (M), Gasko - MFC Tatra Temex 9.45 (M).