Popradčanky po vlažnom úvode nakoniec úspešné

Sportnet|12. okt 2006 o 00:00

Poprad - Najvyššia ženská hokejová súťaž pokračovala uplynulý víkend kompletným 6. kolom.Vo východoslovenskom derby si svoje sily zmerali domáce

Poprad - Najvyššia ženská hokejová súťaž pokračovala uplynulý víkend kompletným 6. kolom.

Vo východoslovenskom derby si svoje sily zmerali domáce hokejistky z Popradu proti súperkám z Prešova. Podľa papierových predpokladov boli jasnými favoritkami kamzíčky, no úvod stretnutia tomu nenasvedčoval, aj keď už v 1. minúte rozvlnila sieť hostiek Petrovičová. No to bolo zo strany Popradčaniek na dlhý čas všetko. Ich úsilie streliť ďalšie góly im uprieť nemožno, no všetky strely skončili buď na pozornej mladučkej Hlavenkovej, alebo mimo jej svätyne.

Do druhého dejstva nastúpili zverenkyne Petra Gápu len s jednogólovým vedením. Po zvýšenom hlase v kabíne dievčatá prepli na vyšší rýchlostný stupeň a to sa odzrkadlilo aj na skóre. Najskôr v 23. minúte sa do listiny strelcov zapísala Herichová a Poprad viedol 2:0. O päť minút neskôr ideálnu prihrávku od Petrovičovej a Galajdovej zúžitkovala do tretieho presného zásahu Drdáková. Aktivitu domácich hokejistiek zmrazila aspoň čestným úspechom hosťujúca Stašová, keď znižovala na 3:1. V 30. minúte sa skóre menilo opäť. V rozpätí niekoľkých sekúnd sa do listiny strelcov zapísali najskôr Gápová a po nej i Petrovičová. Dve minúty pred druhou sirénou sa zo šiesteho gólu svojho družstva tešila znovu Gápová.

Do záverečnej tretiny nastúpili kamzíčky za stavu 6:1, no ani to im neubralo na chuti a v 55. minúte zvyšovala vedenie Popradu na 7:1 Čulíková. V 57. minúte sa k puku dostala Herichová a tiež rozvlnila sieť hosťujúcej svätyne. Gólový účet stretnutia uzavrela svojím tretím gólom v zápase Gápová.

Aj napriek tomu, že sme sa na tento zápas pripravili zodpovedne, realita bola iná. Dievčatá nastúpili na tento duel vlažne, podcenili súperky a vôbec nekorčuľovali. Z toho pramenilo, že sme na hosťujúcu bránku vystrelili za prvú tretinu celkovo iba trikrát. Takže nie som spokojný s prvou tretinou. Po zvýšenom hlase v kabíne si dievčatá uvedomili, že musia viac zabrať. Po zredukovaní na dve útočné formácie si vstúpili do svedomia a ten výkon zlepšil. V treťom dejstve sa obraz znovu zmenil. Dievčatá si začali robiť na ľade čo chceli. V tomto stretnutí sme síce boli jasným favoritom, no nemôžem nespomenúť kvalitu súpera, lebo Prešov ma bojovnosťou i nasadením milo prekvapil, zhodnotil po stretnutí kouč Popradu Peter Gápa (na snímke vľavo hore).

V závere zápasu boli diváci svedkami aj menšej šarvátky, keď si nervy na uzde neudržala mladučká Brémová a tým si vyslúžila trest do konca stretnutia. Barbora si musí uvedomiť, že je ešte mladá hráčka a taký skrat za stavu 9:1 ju vôbec neospravedlňuje. Je to aj vizitka samotnej hráčky. Takýto výpadok za iného stavu, by nám mohol byť osudným. Nerobíme však z toho žiadne haló, samozrejme, že i to patrí k hokeju. U žien je to skôr výnimočné a o to možno krajšie, dodal s úsmevom kormidelník Popradu.

Najbližší duel odohrajú Popradčanky na ľade Spišiačok. Na tohto súpera sa musíme pripraviť veľmi zodpovedne, lepšie ako na Prešov. Mám správy, že Spišiačky hrajú veľmi dobrý hokej. Samozrejme ideme za víťazstvom, uzavrel P. Gápa.

HK AquaCity ŠKP Poprad - HC Šarišanka Prešov 9:1 (1:0, 5:1, 3:0)

Góly: Gápová 3, Petrovičová a Herichová po 2, Drdáková, Čulíková - Stašová. Vylúčenia: 6:4, navyše Brémová (Poprad) 5 + DKZ, presilovky a oslabenia: 0:0. Pred 70 divákmi rozhodoval Kubuš.