Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Košická rezerva doplatila na slabšiu streľbu

Košice - Každá prehra dokáže poriadne mrzieť, ale ak prehráte o gól je to oveľa viac vás to škrie ako by ste prehrali o desať. Práve rozdielom gólu

21:20 prehral v ostatnom prvoligovom stretnutí na Považí mladý celok košickej juniorky v 5. kole hádzanárskej ligy mužov. Pred týmto zápasom nemali zverenci trénera Jána Hruščáka veľké oči, lebo papierovým favoritom boli domáci hráči, avšak na palubovke to až tak nebolo badať, hoci v úvode hrali trocha ustráchane. To sa podpísalo pod štvorgólový náskok domácich v úvodných minútach duelu.

"Za nepriaznivého stavu 1:5 si zobral tréner Hruščák oddychový čas, aby chlapcov upokojil a hlavne prebral z akejsi letargie. Postupne sa nám začalo dariť a ešte do prestávky sme dokázali znížiť na rozdiel gólu," hovorí vedúci družstva Marián Auer. Je potešiteľné, že v seniorskej kategórii sa úspešne dokázali etablovať mladý hráči rezervy 1. MHK, ktorým po piatich kolách patrí viac ako lichotivá štvrtá priečka. Solídnu formu potvrdili aj v tomto zápase, ktorý mal veľmi dobrú prvoligovú úroveň, ku ktorej veľmi prispela dvojica arbitrov. "V prvom polčase mali na nás prísnejší meter a desať minút sme museli hrať oslabení. Aj to prispelo k tomu, že nám domáci ušli na viac ako štyri góly. Zvýšenou bojovnosťou sme však ešte do prestávky dokázali znížiť na rozdiel gólu. Po zmene strán sa nám podarilo otočiť skóre, viedli sme o niekoľko gólov (17:13 pozn. aut.) aj zásluhou dobre chytajúceho Barbariča. Môže nás mrzieť, že nám odišla streľba a súper sa dokázal vrátiť do stretnutia a vyrovnal. V závere stretnutia sa skóre menilo raz na jednu a potom druhú stranu. Tak ako sme prehrali mohli aj vyhrať. Malá chybička v posledných sekundách nás však obrala aspoň o bod. Aj preto táto prehra môže mrzieť dvojnásobne," povedal na margo duelu M. Auer. V šiestom kole hosti košická rezerva zajtra o 15.00 h béčko Nových Zámkov a tento duel bude zároveň aj predzápasom večerného merania síl oboch extraligových celkov. "Ak hrá naše áčko doma, my cestujeme za súperom. Teraz dal žreb dohromady oba naše zápasy v našej hale. Uvidíme ako sa nám bude dariť, ale radi by sme si udržali domácu neporaziteľnosť," prezradil M. Auer. V Považskej Bystrici nastúpila košická rezerva v tejto zostave: Barbarič, Dulina Auer, Barabas, Kollár, Capík 2, Guzy 10, Stryrančák 4, Bokol 2, Krajňák 2, Baláž, Pažák.