Poprad - B. Bystrica 65:57 (12:17, 25:28, 43:47)

Sportnet|16. okt 2006 o 00:00

Poprad - Premiérový zápas novej sezóny na domácej palubovke začali Popradčanky príliš nervózne a aj preto v 3. minúte prehrávali 0:6. Prvý kôš z hry

zaznamenali až v 5. minúte z ruky Krasnočkovej, ktorá znižovala na 4:8. Tesný náskok si Bystričanky udržiavali prakticky až do začiatku poslednej desaťminútovky. V jej úvode sa domácim dievčatám osembodovou šnúrou podarilo dostať do štvorbodového vedenia (51:47). Súper sa však nevzdával a tak bol necelé dve minúty pred koncom stav 58:57 v prospech hostiteliek. Záverečné sekundy lepšie zvládli Popradčanky, ktoré trojkou mladej Hamaliarovej a štyrmi úspešnými šestkami strhli vo vyrovnanom súboji víťazstvo na svoju stranu.

ŽBK: Gandžalová 21, Krasnočková (1 trojka) 13, Kloudová 13, Tetemondová 6, Brezániová 0 (Poláková 7, Hamaliarová (1) 5, Kalafutová 0). UMB: Antalecová (1) 16, Chlebovcová 11, Šimová 11, Magušková 9, Makková 6 (Gáborová 4, Pavlendová 0, Pěčová 0). TH: 34/19 - 26/16, fauly: 25 - 22, trojky: 2 - 1, rozhodovali: Obmaščík, Luxová, 200 divákov, štvrtiny: 12:17, 13:11, 18:19, 22:10.

Domov»Sportnet na východe»Poprad - B. Bystrica 65:57 (12:17, 25:28, 43:47)