Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

V Batizovciach sa nedohralo kvôli inzultácii hlavného rozhodcu

Poprad - Prvá trieda Podtatranských futbalových súťaží Pilsberg pokračovala včera stretnutiami 11. kola.I. TRIEDAJÁNOVCE - SP. ŠTVRTOK 3:1

I. TRIEDA

JÁNOVCE - SP. ŠTVRTOK 3:1 (2:0)

V susednom derby videli diváci pomerne kvalitné stretnutie, ktoré začali lepšie domáci a už v 8. minúte sa ujali vedenia, keď Gajdoš z priameho kopu z 20 metrov rozvlnil sieť. Kolektívy si na ihrisku nedarovali ani meter hracej plochy. Hostia mohli odpovedať hlavičkou Kubusa, ale tá mierila tesne vedľa domácej brány. V 42. minúte si obrana hostí nerozumela a Jánovčania to využili na zvýšenie svojho náskoku. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Domáci pridali tretiu gólovú poistku a hostia v závere už len skorigovali konečný výsledok. Čiernou škvrnou stretnutia bolo nešportové správanie hosťujúceho Steinera, ktorý videl červenú kartu.

Góly: Gajdoš, Mangera, Pecha - Steiner. Pred 180 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: Baran - Meliš, ČK: Steiner (Sp. Štvrtok).

MLYNČEKY - TOPOREC 2:4 (0:2)

V zápase dvoch tímov z konca tabuľky začali domáci útočnejšie, ale do gólovej príležitosti sa nedostali. Naopak, hostia hneď svoju prvú využili na strelenie gólu a ten ich dostal na koňa. Po polhodine hry mohli Mlynčeky vyrovnať, ale Glevaňák svoju šancu nezúžitkoval a Toporec v 37. minúte z priameho kopu poistil svoj náskok. Aj druhý polčas začali aktívnejšie domáci, ale hralo sa prevažne v strede poľa. V 59. minúte už bolo 0:3 a prakticky rozhodnuté. Mlynčeky sa spamätali až za stavu 0:4, keď dvoma gólmi aspoň skorigovali svoju prehru.

Góly: Sivaninec, Glevaňák - Maroš Pompa 2, Hangurbadžo, Miroslav Pompa. Pred 70 divákmi rozhodoval Koč, ŽK: bez kariet.

HUNCOVCE - STRÁŽE 0:8 (0:3)

V Huncovciach to bola od začiatku až do konca hra mačky s myšou. Hostia išli do vedenia už v 7. minúte a o ďalšiu štvrťhodinu neskôr to už bolo 0:2. Tretí gól inkasovaný tesne pred odchodom do kabín domácich definitívne položil a tí už po obrátke nedokázali svojmu súperovi vôbec vzdorovať. Hostitelia predvádzali bezzubý futbal a všetko ich úsilie končilo pred pokutovým územím hostí. Tí, naopak, koncertovali a ďalšími piatimi gólmi zaknihovali vysoké víťazstvo. Za zmienku stojí ešte výkon skúseného Mezovského, ktorý ako jediný z domáceho tímu bojoval a nechal na ihrisku srdce.

Góly: Czerwik 3, Šavel, Šimko, Ďugas, Macurák (z 11 m), Kostík. Pred 60 divákmi rozhodoval Jozef Poracký, ŽK: bez kariet.

SP. BELÁ - ŽAKOVCE 3:1 (0:0)

Na hrboľatom teréne za chladného počasia sa hra odvíjala zväčša medzi šestnástkami. V prvom polčase veľa gólových príležitostí nebolo a tých zopár zneškodnili pozorní brankári na oboch stranách. V druhom polčase boli domáci iniciatívnejší a od 65. minúty sa dostali do vedenia. Nezáživný futbal však pokračoval a góly, ktoré padli, sa zrodili po štandartných situáciách. V 71. minúte sa hosťom podarilo vyrovnať, no už o sedem minút neskôr domáci po ruke v pokutovom území z jedenástky išli opäť do vedenia. V závere potom Beľania ešte tretím gólom prikrášlili svoje víťazstvo.

Góly: J. Varga 2 (1 z 11 m), Barnáš - Novák. Pred 80 divákmi rozhodoval Michna, ŽK: Podolinský, J. Varga, Kušion - Koč.

V. SLAVKOV - SP. ST. VES 4:0 (0:0)

Diváci videli veľmi slabé stretnutie. Na hrboľatom teréne, ktorý obom celkom znemožňoval kombináciu sa oba tímy spoliehali na nakopávané lopty, s ktorými si však útočníci nevedeli poradiť. Domáci boli o čosi aktívnejší, ale miernu prevahu gólovo v prvom polčase nevyjadrili. Šance mali Kaleta i Barabas st., no bezúspešne. Tlak hostiteľov narastal a hneď v úvode druhého polčasu sa Slavkovu podarilo otvoriť skóre Barabasom st. Hostitelia začali hrať viac po krídlach a hostia sa k slovu dostávali len sporadicky. V 76. minúte zvýšil vedenie domácich striedajúci Š. Kaleta a ten istý hráč napokon zavŕšil svoj čistý hetrik a upravil na konečných 4:0.

Góly: Š. Kaleta 3, Barabas st. Pred 50 divákmi rozhodoval Maličký, ŽK: Kurňava (Sp. St. Ves).

LEVOČA - KRAVANY 3:0 (1:0)

V šlágri kola boli počas celého zápasu o niečo iniciatívnejší domáci, ktorí zaslúžene bodovali naplno. Levočania predčili svojho súpera v bojovnosti a po obrátke aj v kondičnej pripravenosti. Do vedenia išli hostitelia po štvrťhodine hry, keď po centri z ľavej strany sa presadil Michalík. Druhý gól padol po priamom kope z hlavy Janíka. Hostia sa snažili, ale proti dobre organizovanej hre domácich nenachádzali žiadnu odpoveď. V 86. minúte spečatili Levočania svoje zaslúžené víťazstvo tretím presným zásahom po centri a hlavičke Brincka.

Góly: Michalík, Janík, Brincko. Pred 100 divákmi rozhodoval Gavalier, ŽK: Dunčko, Olejník - Krajč, Skokan.

BATIZOVCE - LUČIVNÁ 1:3 (1:2) - nedohrané

Hosťom vyšiel dokonale úvod, keď už v 6. minúte išli do vedenia. Na pôde nováčika sa hral dobrý futbal a akcie sa prelievali z jednej strany na druhú. V 32. minúte už bolo 0:2, keď sa presne trafil Mendroš. Hostia mohli vzápätí poistiť svoj náskok tretím gólom, ale domácemu brankárovi pomohlo brvno. V 43. minúte sa Batizovčanom podarilo kontaktným gólom vrátiť späť do zápasu. Aj po obrátke pokračoval rýchly futbal. V 70. minúte nastrelili hostia spojnicu žrde a brvna a onedlho zahodili dva samostatné nájazdy. Potom sa však konečne dočkali a tretím gólom poistili svoje vedenie. V 85. minúte bolo stretnutie predčasne ukončené, lebo vylúčený domáci hráč Paločko po druhej a následne i červenej karte inzultoval hlavného rozhodcu.

Góly: Kic - Meleky, Mendroš, Michalík. Pred 150 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Paločko 2, Levocký - Fasinger, Meleky, Michalík, ČK: Paločko (Batizovce).

HÔRKA - SVIT 0:4 (0:2)

V súboji mužstiev z chvosta a čela tabuľky nebolo v úvode vôbec badať ich rozdielne umiestnenie. Aj keď úvod vôbec nenasvedčoval tomu, že hrá Dávid s Goliášom, postupne hostia pridali a po prvom góle, ktorý padol po chybe domácej obrany sa dostali jasne na koňa. Hostitelia od tohto momentu akoby prestali hrať, iniciatívu prevzali Sviťania a baníci sa zmohli jedine na narúšanie kombinačných akcií svojho súpera. Aj keď hostia nedali v 43. minúte pokutový kop, hru mali jasne vo svojej réžii a po zmene strán svoju prevahu korunovali ďalšími dvoma gólmi.

Góly: Koch 2, Diabelko, Jína. Pred 50 divákmi rozhodoval Melničuk, ŽK: Pitoňák, Gorecký - Medvec, Marhefka.