Začali sa volejbalové ligové súťaže

Spišská Nová Ves - V ročníku 2006/2007 však chýbajú v súťažiach muži VK Spišská Nová Ves, ktorí sa do súťaže neprihlásili z dôvodu nedostatku hráčov.

Ženy pokračujú v I. lige a novinkou je štart junioriek v I. lige najvyššej súťaži , akú môžu vo svojej kategórii hrať.

Rovnako novinkou je štart našich žien v Slovenskom pohári, v ktorom je účasť družstiev extraligy a I. ligy v tomto ročníku povinnosťou. Pre ženy je to možnosťou zahrať si aj s extraligovými celkami, ale to by museli postúpiť do ďalších kôl SP.

Výsledky, Slovenský pohár 1. kolo:

VK Chemes Humenné - VK Spišská Nová Ves 1:3

VK Spišská Nová Ves VK Chemes Humenné3:0

Po prvý raz v histórii volejbalu na Spiši hrajú ženy Slovenský pohár, aj keď z moci úradnej, pretože je to povinnosťou pre všetky družstvá extraligy a I. ligy.

Súťaž sa hrá dvojkolovo na jeden zápas doma a vonku. Spišské volejbalistky vyhrali pomerne hladko v Humennom 3:1 na sety a v odvete doma rovnako hladko, keď súperkám nedovolili uhrať ani set. V ďalšom kole Slovenského pohára čakajú na naše volejbalistky ťažké súperky extraligové TU Košice, ktoré privítajú v prvom zápase 2. kola doma v športovej hale v stredu 25.10.2006 o 18.00 hod.

Základná zostava: Javorská, Fabianová, Bajtošová, Pavlíková, Vykoupilová, Čmelová, Libero: Sukeníková, striedala: Križáková

Tréner Ľudovít Švihla po zápasoch povedal: "Štart našich žien je určité nóvum vo volejbalovom dianí a máme šancu hrať aj s extraligovými družstvami, čo ma teší. Po hladkom postupe cez Humenné nás v 2.kole čakajú extraligové Košice, a to už bude iná káva. V každom prípade pôjde o zbieranie skúseností.".

Výsledky, I. liga, ženy 1. kolo: VK Spišská Nová Ves VK Chemes Humenné 3:0 a 3:0

V prvom kole 1. ligy žien privítali volejbalistky súperky z Humenného, s ktorými odohrali v priebehu jedného týždňa už dva víťazné zápasy v 1. kole Slovenského pohára. Ani ligové duely nenechali nikoho na pochybách, že body zostávajú na Spiši. Naše ženy hrali otvorenú hru s dobrými koncovkami, ale hlavne závermi setov. Súperky z Humenného prišli síce v plnej zostave 12-tich hráčok, ale na viac ako húževnatý odpor v 1. sete 1. zápasu, ktorý prehrali "iba" 24:26, dnes jednoducho nemali. Naopak posledný set 2. zápasu skončil víťazstvom spišiačok 25:6, čo hovorí za všetko.

Základná zostava: Hovancová, Fabianová, Sukaníková, Szentkeresztyová, Vykoupilová, Javorská, striedala: Križáková

Asistentka trénera Eva Fabianová po zápasoch povedala: "Po zápasoch s týmto družstvom v Slovenskom pohári sme mali jasný cieľ vyhrať a nestratiť ani jeden set, čo sa nám aj podarilo. Keďže súpiska žien je doplnená aj juniorkami a tie hrali dnes vonku, tak nás bolo k dispozícii iba 7 hráčok. Zvládli sme to však na výbornú."

Výsledky, I. liga, juniorky 1. kolo: TJ Tesla Liptovský Hrádok - VK Spišská Nová Ves 3:0 a 3:0.

V prvom kole I. ligy junioriek cestovali naše dievčatá do Liptovského Hrádku. Odohrali svoje vôbec prvé zápasy v I. lige, pričom tentoraz na svoje súperky nestačili. Prehrali oba zápasy celkom jasne po 3:0 na sety. Domáce hrádočanky mali jednoznačnú prevahu vo všetkých herných činnostiach, ako i vo výške postáv. Hrali moderný volejbal so skákaným podaním, s ktorým mali spišiačky pomerne veľké problémy. Naše volejbalistky kládli iba malý odpor a ako-tak vzdorovali domácim volejbalistkám iba v prvom sete oboch zápasov.

Základná zostava: Bryndzová, Kedžuchová, Mecková, Pavlíková, Rerková, Šefčíková, libero: Kovalčíková, striedala: Verčimáková

Tréner Ing. Ľudovít Švihla po zápasoch povedala: "Úplne naplno sa prejavil výkonnostný rozdiel, čo nedobre vplývalo na psychiku nielen dievčat, ale aj moju. Naše volejbalistky sa snažili, ale snaha bola tentokrát málo. Dnes sme na víťazstvo jednoducho nemali a len zlepšená účasť na tréningoch a ich poctivé odtrénovanie nám môže zabezpečiť vyrovnávanie sa so špičkou , ku ktorej Liptovský Hrádok rozhodne patrí. V každom prípade to bolo 1. kolo a celá súťaž je ešte pred nami, preto netreba skladať zbrane. "

V 2. kole cestujú ženy do Košíc a juniorky privítajú doma volejbalistky z Poltára, keď sa začína v športovej hale v sobotu 21.10.2006 o 10.00 h.