Strelecké hody v Kluknave, z toho tri "vlastence"

Sportnet|16. okt 2006 o 00:00

Jozef PETRUŠKA, Matej a Lukáš KOTRADY Spiš Desiate pokračovanie mala včera na programe najvyššia oblastná futbalová súťaž. Mužstvá z čela tabuľky

Jozef PETRUŠKA, Matej a Lukáš KOTRADY

Spiš Desiate pokračovanie mala včera na programe najvyššia oblastná futbalová súťaž. Mužstvá z čela tabuľky (Teplička a Hrabušice) v domácom prostredí nezaváhali, hoci Tepličania sa proti dobre hrajúcim Bystriancom dosť natrápili. Rovnako pokračuje trápenie Letanoviec, ktoré naprázdno odišli z Hrabušíc. V dvoch stretnutiach diváci márne čakali na gól.

SP. HRUŠOV MARKUŠOVCE 0:0

Domáci predviedli oveľa lepší výkon ako pred týždňom v Odoríne. Obe mužstvá si vypracovali veľa gólových príležitostí, no na obidvoch stranách vynikli brankári. Za cenný bod môžu byť hostia vďačný svojej najväčšej opore Fafovi Užíkovi, ktorý chytil tri čisté gólové šance. Pred 150 divákmi rozhodoval Fedor. SP. HRUŠOV: Matfiak B. Kunzo, Repaský, Švač Hrobák, Filip, Samoľ, Š. Kunzo, Slamený Múdry, Kušnír, striedali: Šofranko. MARKUŠOVCE: Užík Čuchran, Palla, Kozák Stoličný, Antony, Holub, Šebest, Tatarko Andráši, Hodnický, striedali: Andráši, Richnavský, Olekšák.

TEPLIČKA BYSTRANY 2:1 (1:0)

Miernym favoritom stretnutia boli domáci, lenže Bystrianci sa zdatného súpera nezľakli a hrali s ním od začiatku vyrovnanú partiu. Na oboch stranách však viazla kombinácia a presné zakončenie. Gólový účet otvoril v 36. minúte Melega, keď loptu odrazenú od brvna poslal do siete.

V druhom polčase sa očakával tlak domácich a ich ďalšie góly. Lenže hostia opäť hrali výborne a ich snaha bola korunovaná parádnym gólom Kekeľa v 64. minúte 1:1. V 70. minúte mal narodeninový oslávenec a stály exekútor pokutových kopov v Tepličke Jaroslav Gorbár možnosť skórovať. Lenže jeho náprotivok Pavol mu jeho strelu chytil. S pribúdajúcimi minútami narastal nervozita, zvlášť hostia v 76. minúte sa svojou nekoncentrovanosťou (dlhé a zbytočné debaty s rozhodcami po odpískaní) pripravili o výsledok, keď pri štandardnej situácii ich bola v šestnástke pomenej a centrovanú loptu hlavou poslal do siete Hamrák 2:1. Pred 100 divákmi rozhodoval Petruška. TEPLIČKA: Gorbár Laško, Uhrinovský, Dolnačko Vojtko, Hamrák, Michal Dolnačko, Melega, Biacovský Lesnický, Tekáč, striedal: Hasaj. BYSTRANY: Pavol Timčík, Gonda, Štofan Jochman, Mikula, Šefčík, Brajerčík, Ján Suchý Jozef Suchý, Kekeľ.

KLUKNAVA SLOVINKY 8:2 (3:1)

Prvý polčas skončil 3:1 a kuriózne je, že všetky štyri góly zaznamenali hráči Sloviniek. Znie to neuveriteľne, ale tri boli "vlastenci". Na 2:1 znižoval za hostí Seman.

V druhom polčase pridali už ruku k dielu aj domáci hráči a postupne sa do listiny strelcov zapisovali Kolčár, Čarnoky, dvakrát M. Belej a raz P. Belej. Za hostí korigoval výsledok J. Poláček. Za stavu 6:1 bola spestrením zápasu bitka na ihrisku. Stretnutie rozhodoval Krempaský. KLUKNAVA: Pavlov Glova, Lisý, Peklanský Kokoruďa, Hoppej, Čarnoky, Nehyla, Kolčar P. Belej, M. Belej, striedali: Hadry, Zahuranec, Glova. SLOVINKY: Repka Novotný, Hudec, Seman Baran, Perháč, Dunka, Kuchár, Novotný Poláček, Gmuca, striedali: Zahuranec, Štec.

PORÁČ OLCNAVA 0:0

V nervóznom stretnutí si obe mužstvá vypracovali viacero dobrých šancí, no ani v jednom prípade lopta neskončila v sieti. Obaja aktéri boli nespokojní s výkonom rozhodcu, hlavne hostia, ktorým nebol uznaný regulárny gól. Pred 100 divákmi rozhodoval Šofranko. PORÁČ: Hrebenár T. Antal, Koňak, Kinik Širilla, Kandráč, Macala, M. Antal, Šteiner Líška, Oreško, striedali: Kandráč, Dunka. OLCNAVA: Rusnák Gardošík, M. Petrov, Pavlík Pastucha, Dolnačko, Čislák, Gonda, Melega Kaščák, Kožár, striedali: Rusnák, Melega.

HRABUŠICE LETANOVCE 3:0 (2:0)

V derby hostia ničím neprekvapili. Už v 2. minúte pomohla brankárovi hostí žrď a domáci priaznivci sa dočkali v 24. minúte, keď presne zakončil Popadič. Ten istý hráč bol aj v 40. minúte autorom druhého gólu. V druhom polčase mali dobre hrajúci futbalisti Hrabušíc prevahu, ktorú korunovali tretím gólom Oravca v 56. minúte. Ďalšie šance na prikrášlenie výsledku už zo strany domácich ostali nevyužité. Pred 150 divákmi rozhodoval Kunzo ml. HRABUŠICE: Jendrál D. Školník, Tkáč, Šarišský Bajtoš, Priehoda, Oravec, Chripko, Dičák Popadič, Kacvinský, striedali: Toporcer, Lipčák, Dlugoš. LETANOVCE: Murín Neupaver, Olejník, Pecha Zahornadský, Ogurčák, Gavalier, Slamený, Vaškeba P. Biskup, Pecha, striedal: Šefčík.

GELNICA JAMNÍK 4:0 (3:0)

Domáci od začiatku zatlačili hostí a v prvej dvadsaťminútovke rozhodli o osude stretnutia: 5. minúta Králik 1:0, 13. minúta Demčák 2:0, 19. Tokár 3:0.

V druhom polčase sa už len dohrávali a z vypracovaných šancí Gelničania využili len jednu, keď v 60. minúte sa po druhý raz zapísal do listiny strelcov Demčák. Pred 200 divákmi rozhodoval Š. Kunzo. GELNICA: Pavlovič Mikluš, Drajna, Loja Kysel, Králik, Tomaško, Koles, Tokár Bodnár, Demčák, striedali: Klein, Kropko, Vantruba. JAMNÍK: Ruman Ondruš, J. Čuj, S. Čuj Pavlík, Greš, M. Čuj, Ruman, Kočiš Fabini, Farkašovský, striedali: Macejko, Košík.

ODORÍN MNÍŠEK n/H 2:0 (2:0)

Už v 3. minúte sa dostali domáci do vedenia gólom R. Fabiána. Následne hostí zatlačili pred ich bránu, vytvárali si šance .

Vytúžený druhý gól padol v závere prvého polčasu po šikovnom prelobovaní M. Majka.

Druhý polčas sa očakávalo, že hostia odídu s ešte väčšou prehrou, šance M. Majka, Zekucia do brvna resp. do žrde, ostali nevyužité.

Pred 50 divákmi rozhodoval Regec. ODORÍN: Maľak M. Majko, Goduľa, Ľ. Majko Mikolaj, Zemba, Boroš, R. Fabian, Kacvinský Zekucia, M. Fabian, striedali: Bednár, Kavulič, Maďar. MNÍŠEK n/H: Slatkovský Toth, Žiga, Imrich, Ujczák Stromf, Kluknavský, Slivenský, Kohler Hulič, Kujnisch, striedali: Tolvaj, Cehlár.