Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Popradčanky doťahovali v závere

V 3. kole basketbalovej extraligy žien uspel Poprad, ktorý však až v závere otočil vývoj duelu s Banskou Bystricou. Cassovia vysoko prehrala v Nitre

a košické derby prinieslo očakávané skóre v prospech majstra. Program 4. kola (streda): Cassovia B. Bystrica, K Cero V.O.D.S. - Levice, Ružomberok Poprad, Nitra Viktoria PČSP, Myjava Slovan.

Viktoria PČSP - K Cero V.O.D.S. 55:110 (18:24, 23:55, 37:81)

(špa)

Úvod bol síce prekvapujúci, keď domáce viedli v 6. minúte 13:10, ale onedlho bolo už 18:26 a derby sa ďalej už odvíjalo podľa očakávaného scenára. Skóre postupne narastalo a zastavilo sa na konečnom 55-bodovom rozdiele.

Viktoria PČSP: Zentková 16. Gatialová 10, Pindrochová 8, Kandráčová 4, Mokošová 1 (Kovaľová 9, Kažimírová 5, Bartánusová 2, Potpinková 0). K Cero V.O.D.S.: Mazzanteová 26, Jalčová 19, McCarvillová 18, Čarnoká 6, Branzovová 4 (Michulková 16, Jurčenková 8, Egedová 7, Ružičková 5, Barényiová 1). TH: 25/16 - 20/15, fauly: 22 - 22, trojky: 3 - 7, rozhodovali: Karniš a Cetl, 200 divákov.

Poprad - B. Bystrica 65:57 (12:17, 25:28, 43:47)

(sita)

Poprad - Premiérový zápas novej sezóny na domácej palubovke začali Popradčanky príliš nervózne a aj preto v 3. minúte prehrávali 0:6. Prvý kôš z hry zaznamenali až v 5. minúte z ruky Krasnočkovej, ktorá znižovala na 4:8. Tesný náskok si Bystričanky udržiavali prakticky až do začiatku poslednej desaťminútovky. V jej úvode sa domácim dievčatám osembodovou šnúrou podarilo dostať do štvorbodového vedenia (51:47). Súper sa však nevzdával a tak bol necelé dve minúty pred koncom stav 58:57 v prospech hostiteliek. Záverečné sekundy lepšie zvládli Popradčanky, ktoré trojkou mladej Hamaliarovej a štyrmi úspešnými šestkami strhli vo vyrovnanom súboji víťazstvo na svoju stranu.

ŽBK: Gandžalová 21, Krasnočková (1 trojka) 13, Kloudová 13, Tetemondová 6, Brezániová 0 (Poláková 7, Hamaliarová (1) 5, Kalafutová 0). UMB: Antalecová (1) 16, Chlebovcová 11, Šimová 11, Magušková 9, Makková 6 (Gáborová 4, Pavlendová 0, Pěčová 0). TH: 34/19 - 26/16, fauly: 25 - 22, trojky: 2 - 1, rozhodovali: Obmaščík, Luxová, 200 divákov, štvrtiny: 12:17, 13:11, 18:19, 22:10. (riso)

Nitra - Cassovia 85:63 (23:7, 46:23, 65:43)

Nitra začala agresívnou hrou a rýchlym útokom získala vysokú hernú aj bodovú prevahu, ktorej hosťujúce Košičanky nestačili čeliť. V druhej polovici stretnutia domáce už len udržiavali náskok, čo sa im aj s veľkým prehľadom podarilo. Strelecky sa darilo dvojici Šujanová - Kubatová, ktoré nastrieľali po 25 bodov.

Najviac bodov: Šujanová a Kubatová po 25 - Grešnerová 21, Sopirjaková, Slimáková a Minčíková po 8. TH: 24/28 - 30/34, fauly: 25 - 23, trojky: 2 - 0, rozhodovali: Hančík a Margala, 300 divákov.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Slovan - Ružomberok 58:112, najviac bodov: Fialová 10, Križmová 9 - Ivančevičová 16, Williamsová a Djuričová po 13. Levice - Myjava 54:96, najviac bodov: Javorková 11, Kováčiková 10 - Domaracká 21, Krč-Turbová 16..