Junošport využil zaváhanie Jakubian a vrátil sa do čela

Sportnet|17. okt 2006 o 00:00

Stará Ľubovňa - Prvá trieda ObFZ v Starej Ľubovni pokračovala v nedeľu stretnutiami ďalšieho kola.LITMANOVÁ - Š. JASTRABIE 1:3 (0:1)V stretnutí

LITMANOVÁ - Š. JASTRABIE 1:3 (0:1)

V stretnutí mužstiev z chvosta tabuľky mali počas celého priebehu viac z hry hostia, ktorí svojou útočnou iniciatívou od úvodného hvizdu boli pre hostiteľov postrachom. Už v prvej štvrťhodine si dokázali vytvoriť po rýchlych protiútokoch do otvorenej obrany niekoľko sľubných príležitostí, ktoré však ešte gólom neskončili. Postupom času sa snažili domáci hru z časti vyrovnať, ale na aktivitu hostí nenašli akúkoľvek protizbraň. Tým sa navyše podarilo v 31. minúte dostať do vedenia, keď presný center Balušinského zúžitkoval Filičko. Po góle hostia svojho súpera ešte viac pritlačili do defenzívy a hlavne po obrátke často ohrozovali domáceho gólmana. Po hodine hry sa im navyše v rozpätí piatich minút podarilo prakticky rozhodnúť o osude stretnutia, keď najprv Balušinský zrealizoval výbornú prihrávku najaktívnejšieho hráča domácich Rabatina a po ňom z rýchleho protiútoku zvýšil vedenie po chybe domácej defenzívy Čury, ktorý prehlavičkoval domáceho gólmana. V samom závere sa domácim predsa len podarilo aspoň skorigovať jednoznačné víťazstvo hostí po pokutovom kope, ktorý bezpečne premenil jeden z ich hráčov.

Góly hostí: Filičko, Balušinský, Čury. Pred 50 divákmi rozhodoval Vislocký, ŽK: Filičko (Š. Jastrabie).

ORLOV - V. LIPNÍK 0:3 (0:2)

Hostia, povzbudení šnúrou štyroch stretnutí bez prehry, ako aj bez inkasovaného gólu, išli do stretnutia so snahou pokračovať v nastúpenom trende aj naďalej. Túto úlohu sa im podarilo po výborne predvedenom výkone aj splniť, keď hostiteľom počas celého duelu prakticky nič nedovolili. Lipníčania mali priam raketový nástup a už v prvej päťminútovke si vytvorili dve príležitosti Špesom, z ktorých spomínaný hráč aj jednu dokázal premeniť vo vedúci gól. Zaskočení hostia inkasovali v 16. minúte druhý úder, keď po pekne rozohranej kombinačnej akcii sa v koncovke opäť presadil strelecky disponovaný Špes. Po tomto okamihu už hostia prakticky ovládli hru na ihrisku a svojmu súperovi umožnili tvoriť iba po ich šestnástku. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Hostia naďalej mali hru vo svojej moci a z viacero vytvorených príležitostí dokázali ešte jednu aj zrealizovať, keď center jedného z hráčov zúžitkoval svojím hetrikom Špes.

Góly: Špes 3. Pred 50 divákmi rozhodoval Majdák, ŽK: bez kariet.

JUNOŠPORT - V. RUŽBACHY 6:1 (4:0)

Po zaváhaní domácich spred týždňa s jedným z mužstiev zo špice tabuľky sa chcel favorit duelu postarať o reparát, čo sa mu po excelentnom výkone celého kolektívu aj podarilo. Už od úvodného hvizdu to boli hostitelia, ktorí ovládli hru a svojho súpera absolútne nešetrili. Po obliehaní brány hostí sa im v 12. minúte podarilo otvoriť skóre po pekne rozohranej kombinačnej akcii, na konci ktorej bol Maščuk. Po tomto okamihu domáci ešte viac vystupňovali tempo hry na súperovu bránu sa valil jeden útok za druhým a v 23. minúte zvýšil vedenie po samostatnom úniku Dlugoš. Hostia aj v ďalších fázach hry nekládli vážnejší odpor a po polhodine zápasu inkasovali ďalšie dva góly, keď najprv sa v koncovke presadil Fiedor a po ňom krásnou strelou z priameho kopu do šibenice, ktorú vyslal nestarnúci Kačmarčík. Aj po zmene strán boli domáci pri chuti a po hodine hry svoje víťazstvo zvýraznili na poltucet gólmi Kačmarčíka mladšieho, ktorý sa po trme-vrme najlepšie zorientoval pred brankárom hostí a po ňom skóre na poltuctové vedenie upravil peknou hlavičkou Dlugoš. Bodku za stretnutím dali predsa len hostia, keď v 85. minúte skorigovali výsledok gólom z jasného ofsajdu, ktorý ostal hlavným rozhodcom nepovšimnutý.

Góly: Dlugoš 2, Kačmarčík st., Kačmarčík ml., Fiedor, Maščuk - Minčík. Pred 380 divákmi rozhodoval Murcko, ŽK: bez kariet.

ČIRČ - KYJOV 1:0 (1:0)

V obojstranne priemernom stretnutí mužstiev z pokojných vôd tabuľky sa od úvodných minút odvíjala hra prevažne v strede ihriska. Obe mužstvá hrali dosť opatrne v snahe nedopustiť sa prípadnej chyby v defenzívnej činnosti. Ako prví vážnejšie pohrozili hostia Peštom v 8. minúte, ktorého samostatný prienik brankár domácich zneškodnil. Domáci odpovedali o desať minút nato vedúcim, a ako sa ukázalo, aj rozhodujúcim gólom po vzájomnej spolupráci Gernáta s Liščinským. Po ňom sa hostia snažili vyrovnávajúcim zásahom dostať späť do stretnutia, ale v ofenzíve prakticky nič nevymysleli. Po zmene strán sa tempo hry o čosi zvýšilo. Oba kolektívy si vytvorili aj niekoľko sľubných gólových príležitostí, keď azda za najväčšie možno považovať tutovky hosťujúceho Petríka a domáceho Dravca, ktoré však už na stave nič nezmenili.

Gól: Liščinský. Pred 300 divákmi rozhodoval Furtkevič, ŽK: Kostecký (Kyjov).

JAKUBANY - JARABINA 2:2 (1:1)

V zápase kola, v ktorom líder okresnej súťaže privítal len o skóre horších Jarabinčanov, sa dal očakávať výborný futbal, čo sa aj potvrdilo. V chladnom počasí patril úvod zápasu hosťom. Už v 2. minúte sa po peknej akcii ocitol zoči-voči domácemu brankárovi A. Imrich, ale vďaka pohotovému zákroku gólmana sa rýchly gól nekonal. Postupne sa hra vyrovnala a k slovu sa dostávali aj domáci. Tí v 20. minúte po prísne odpískanom faule v šestnástke hostí išli do vedenia penaltou, ktorú premenil Katrenič. Podobná situácia sa však už o päť minút opakovala aj na opačnej strane ihriska a tak sa začínalo akoby odznova. Do polčasu sa už ale stav nezmenil. Aj po výmene strán obe mužstvá pokračovali vo svojich dobrých výkonoch. V 55. minúte urobil brankár hostí chybu, keď mimo svojej šestnástky odkopol loptu priamo na kopačku V. Dufalu a ten bez problémov strelou z 25 metrov zvýšil na 2:1. Zvyšok zápasu dohrávali hostia v desiatich, ale nevzdávali sa a aj naďalej išli za svojím cieľom zabodovať na ihrisku ťažkého súpera. Nakoniec si predsa len odviezli cenný bod, keď osem minút pred koncom po Guľašovej presnej prihrávke dokázal A. Imrich vyrovnať. V jednom z najlepších stretnutí jesennej časti sa zrodila spravodlivá remíza.

Góly: Katrenič (z 11 m), V. Dufala - A. Imrich 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Lesňák, ŽK: Vislocký, Guľaš, Herko, Ondruš, M. Beňo, ČK: Šulík (všetci Jarabina).