Vlachovčania napravili v Brzotíne domácu prehru

Sportnet|17. okt 2006 o 00:00

Peter PODOLINSKÝ & Karol CSOBÁDIRožňava - V uplynulom 11. kole najvyššej okresnej súťaže sa žiadne prekvapenia nekonali. Gemerská Hôrka i Gemerská

Peter PODOLINSKÝ & Karol CSOBÁDI

Rožňava - V uplynulom 11. kole najvyššej okresnej súťaže sa žiadne prekvapenia nekonali. Gemerská Hôrka i Gemerská Poloma zostali naďalej bez prehry, keď si líder doma poradil s Dedinkami a Polomčania si doniesli bod z Lipovníka. Najvyšším rozdielom zvíťazila Krh. Dlhá Lúka nad Rudnou. Pomaly sa už stáva pravidlom, že aspoň jedno stretnutie sa skonči rozdielom minimálne päť gólov. Okrem Gemerskej Polomy vonku bodovala Dobšiná a Vlachovo zdolalo Brzotín. V úspešnej jeseni pokračovali hráči Vyšnej Slanej, ktorí si domácim víťazstvom upevnili druhé miesto v tabuľke. Smolný zápas odohrali Betliarčania. Vynechali penaltu a hráči Dlhej Vsi aj o desiatich udržali jednogólový náskok.

KRH. DLHÁ LÚKA - RUDNÁ

6:1 (3:0)

G: Pál Balázs 2, Mar. Péči, Petro, Rigó, P. Szöllös (vlastný) - R. Szöllös (11 m), ŽK: Parditka, Csobády - Milko, R: Gyenes, DZ: Hadar, D: 120

Krh. Dlhá Lúka: Bacso - Kováč, Petro, Soltész, Csobády, Parditka, Korintuš, Rigó, Mar. Péči, Gebe, Pál Balázs, striedali Ambrúzs, Ulman

Rudná: R. Szöllös - P. Szöllös, Šalamon, P. Máté, Roxer, Ďuriček, Kurian, Gacek, Milko, N. Máté, Burdiga, striedali V. Lörinc, Rabas

Hostia pricestovali v oklieštenej zostave, čo domáci náležito využili. V 2. min. ešte Gebe šancu nepremenil, ale potom sa to už rozbehlo. V 10. min. sa presadil Pál Balázs, o tri minúty na to po prihrávke Korintuša skóroval druhýkrát Mar. Péči. V ďalšom priebehu si domáci vypracovali viacero šancí, no tretieho gólu sa dočkali až v 37. min., keď Pál Balázs prekonal Szöllösa druhýkrát. Zatlačení hostia sa domácich pokúšali ohrozovať brejkmi. V nastúpenom trende pokračovali domáci aj po polčase. Po desiatich minútach hry presne hlavičkoval po rohu Petro. O desať minút ušiel po pravej strane Pál Balázs a jeho center si obranca Szöllös nešťastne zrazil do siete. Potom nasledovalo niekoľko šancí Korintuša, no ani jedna strela si cestu do siete nenašla. Na strane hostí sa do streleckej listiny mohol zapísať Gacek a nad bránu mieril Milko. V 78. min. fauloval Kováč v šestnástke, čím umožnil brankárovi Rudnej R. Szöllösovi korigovať z penalty stav stretnutia. Posledné slovo však mali domáci. V 89. min. rozvinuli Korintuš, Gebe a Rigó krásnu akciu a posledne menovaný upravil do prázdnej brány na konečných 6:1.

VYŠNÁ SLANÁ - JABLONOV n/T.

4:0 (2:0)

G: Krištof 2, Liptai, Mich. Ambrúž, ŽK: Krištof - Strama, F. Juhász, R: Gonos, DZ: Šimko, D: 80

Vyšná Slaná: Lindák - M. Vido, A. Rogos, Fifik, Krupár, Liptai, Krištof, Hadar, Kračún, Mich. Ambrúž, Valko Krišťák, striedali P. Vido, Kraus

Jablonov n/T.: Balázs - Lipták, Strama, Erdélyi, Fifik, P. Juhász, Karafa, Kardoš, F. Juhász, Zajdó, L. Milický, striedali Tamás, Tóth, Szilasi

Vyšnoslanci si v predchádzajúcom kole doniesli z Vlachova tri body. Víťazstvo vonku chceli potvrdiť aj doma. Podľa toho aj začali, no takmer polhodinu sa im bránu Jablonova dobyť nepodarilo. Zahadzovali šance. Hostia boli zatlačení na svoju polovicu a hrozili prevažne z brejkov. V 25. min. hlavičkoval vedľa Karafa. O dve minúty na to sa už predsa len radovali domáci. Fifik nahral pozdĺž šestnástky Liptaimu, ktorý poslal loptu popod Balázsa do siete. Po necelých desiatich minútach sa vybral na výlet obranca Krupár, presne našiel Mich. Ambrúža, ktorý pomedzi nohy brankára hostí zvýšil na 2:0. Prevaha domácich pokračovala aj po prestávke. Boli rýchlejší, bojovnejší ako hostia. Viacero príležitostí zahodili Krištof, Ambrúž či Hadar. Skóre sa tak menilo až v 70. min. M. Vido vyviezol loptu, Krištof si narazil loptu s Liptaim a strelou do vinkla zvýšil na 3:0. Trinásť minút pred koncom sa na pravej strane uvoľnil Liptai, našiel Krištofa, ktorý strelou po zemi k tyči uzavrel na konečných 4:0.

BRZOTÍN - VLACHOVO

0:2 (0:1)

G: Hronec, Lipták, ŽK: bez, R: Lucza, DZ: Antal, D: 80

Brzotín: Lenkey - Kristof, Kočiš, L. Polyák, A. Polyák, Fabian, R. Dókus, Ambrúzs, G. Dókus, Grecmacher, Farkaš, striedal J. Lázok st.

Vlachovo: Hlaváč - Pitoňák, M. Hajdúk, Gunda, Z. Gecelovský, Hricko, Leskovjanský, Marciš, Lipták, Šimon, Hronec, striedal Gál

V priemernom zápase sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Obe mužstvá sa veľmi málo dostávali do šancí. Hostia lepšie kombinovali a nebezpečenstvom pre Lenkeya bol najmä Hronec. Práve on v 25.min. obišiel obranu domáci a popod Lenkeya skóroval. Domáci odpovedali o desať minút. Hoci priamy kop Kočiša vyrazil Hlaváč len pred seba, nenašiel sa z hráčov Brzotína, ktorý by loptu poslal do siete. V 40. min. mohol Hronec zvýšil náskok, no namiesto strely volil prihrávku. Po prestávke síce začali lepšie domáci, ale po štvrťhodine hry bol Lenkey na strelu Liptáka k tyči krátky. O desať minút na to potiahol útok Kristof, odcentroval. Striedajúci Lázok st. síce prekonal brankára, ale toho nahradil na bránkovej čiare hráč. V 80. min. zahrával R. Dókus roh, no G. Dókus mieril nad. Ani ďalšie štandardné situácie domácim nevychádzali, keď zo štyroch priamych kopov trikrát zastavil loptu múr Vlachovčanov. Pár minút pred koncom mohol Hronec zvýšil, ale Lenkey stál na svojom mieste. Keď potom päť minút pred koncom hlavičkoval po rohu do tyče Hricko, hostia si za víťazstvo 0:2 odviezli tri body.

DLHÁ VES - BETLIAR

3:2 (3:2)

G: Máté 2, Péntek (11 m) - Vávra 2, ŽK: Att. Pomaj - Handlovič, ČK: Péntek (Dlhá Ves), R: Czakoi, DZ: Krzák, D: 80

Dlhá Ves: Pavlínyi - Dusza, T. Segyo, V. Segyo, Péntek, V. Ferdinand, Blatník, Att. Pomaj, Š. Kubík, Máté, Arp. Pomaj, striedal N. Pomaj

Betliar: Gemerská - Kasper, Ľ. Árvay, Ivanko, Mir. Schvarz, Ján Gonos, Jar. Gonos, Handlovič, Barkasz, Vávra, M. Árvay, striedali Fábian, M. Zdechovan

Zápas sa začal lepšie pre domácich. V 5. min. zle rozohral obranca Kasper, k lopte sa dostal pozorný Máté a Gemerský kapituloval prvýkrát. No odpoveď hostí prišla vzápätí, keď zasa chyboval obranca, no tentoraz domáci Dusza. Využil to skúsený Vávra a bolo vyrovnané. V nasledujúcich minútach sa útoky striedali a v 20. min. pohrozil strelou Máté, Gemerská vyrazil. O desať minút na to prenikajúceho Mátého nedovolene zastavil v šestnástke Mir. Schvarz. Nasledovala penalta, ktorú Péntek premenil. Hostia sa však nevzdávali. M. Árvay síce bránu prestrelil, ale desať minút pred prestávkou bolo vyrovnané. Priamy kop zo štyridsiatich metrov rozohral Ivanko, Pavlínyi podcenil situáciu a lopta ho preskočila. Pred Vávrom tak bola už len prázdna brána. V 39. min. mieril vo vyloženej šanci vedľa Arp. Pomaj. Ako sa neskôr ukázalo, o výsledku stretnutia sa rozhodovalo v posledných piatich minútach prvého polčasu. Najprv v 40. min. unikol Att. Pomaj, odcentroval a Máté krížnou strelou zvýšil na 3:2. Po minúte hry sa do šance dostal aktívny Vávra, jeho strelu vyrazil z bránkovej čiary Péntek rukou. Hoci za svoj zákrok videl červenú kartu, v tej chvíli mužstvu pomohol, pretože Vávra nariadenú penaltu nepremenil. Lopta mierila len do tyče. Do druhého polčasu nastúpili teda domáci len o desiatich. Hostia si vytvorili územnú prevahu, no ich tlak bol viac menej platonický. Nastali síce dve sporné situácie, keď najprv mal byť v šestnástke faulovaný Barkasz a o pár minút mali domáci zahrať rukou v pokutovom území, no v oboch prípadoch videl situácie rozhodca ináč. V záverečnej minúte mohol Ján Gonos zabezpečiť pre hostí bod, no jeho strelou k tyči odvrátil Pavlínyi na roh. Domáci tak zaslúžene za svoj bojovný výkon získali tri body.

PAČA - DOBŠINÁ

2:2 (1:1)

G: Filický, Liška - Faltín, Surovský, ŽK: Harhovský - Grančák, Strelka, R: Šalamon, DZ: Šimšík, D: 80

Pača: Harhovský - I. Demjan, Cmórik, Sústrik, Katona, Gašpár, Bocko, Rusó, Filický, Šomšák, Vaško, striedali Liška, Venény

Dobšiná: Plačko - D. Ondrejčík, Jakubčo, Lukáč, Herško, Grančák, Valentko, Strelka, D. Gallo, Surovský, Faltín, striedal D. Hronec

V slušnom stretnutí domáci nastúpili oslabení o troch hráčov základného kádra. Do vedenia išli hostia, keď sa v 25. min v skrumáži pred domácou bránou najlepšie zorientoval Faltín. O desať minút neskôr vyrovnal skóre Filický, čím stanovil polčasový výsledok. Po prestávke sa útoky prelínali, ale šance na oboch stranách ostali nevyužité. V 75. min. po druhýkrát viedli hostia, keď po nedorozumení domáceho obrancu s brankárom loptu vypichol Surovský a skóroval k ľavej tyči. Už sa zdalo, že hostia odídu s trojbodovým ziskom, ale v záverečnej minúte sa domácim podarilo ratovať aspoň bod. Po závare pred bránou hostí sa k lopte dostal striedajúci Liška a zasunul ju za chrbát hosťujúceho gólmana. Zaslúžená deľba bodov zodpovedá vzácne vyrovnanému priebehu celého stretnutia.

GEMERSKÁ HôRKA - DEDINKY

3:1 (1:0)

G: Šaliga 2, Kakalejčík - M. Chabada, ŽK: Tóth - F. Čisár, Ľ. Pamula, Kollárik, R: Ször, DZ: Bodnár, D: 150

Gem. Hôrka: Breuer - Sz. Danielis, Szabó-Dózsa, Zs. Danielis, Tomi, Kakalejčík, A. Danielis, Viola, Turcsányi, Tóth, Šaliga, striedali Zsóri, Kovács

Dedinky: M. Ogurčák - F. Čisár, P. Ogurčák, Chochol, S. Ogurčák, Putnoský, Litecký, Ľ. Pamula, Franko, Kollárik, M. Chabada, striedal Kuchár

V priemernom stretnutí mali navrch domáci, ale niekoľko šancí pozahadzovali. Po vedúcom góle, ktorý dosiahol Šaliga strelou z priameho kopu, mohli neskôr vedenie poistiť. Po faule na Šaligu v pokutovom území mali výhodu penalty, ale strelu z bieleho bodu v podaní Tótha gólman hostí zneškodnil. Neuspel ani Viola, ktorý v závere polčasu opečiatkoval brvno. Po zmene strán sa hra sústredila prevažne v strede poľa. Domácim sa podarilo zvýšiť tesné vedenie, keď po rohovom kope Violu hlavou skóroval Kakalejčík. O päť minút neskôr upravil na 3:0 Šaliga, ktorý strelou zo šestnástky prekonal hosťujúceho gólmana. Hostia si počas celého stretnutia vypracovali minimum šancí a po jednej z nich dosiahol v 76. min. čestný úspech M. Chabada, ktorý ťažil z hrúbky v domácej obrannej činnosti.

LIPOVNÍK - GEMERSKÁ POLOMA

1:1 (0:0)

G: Grecmacher - Die, ŽK: 0 - Forgáč, R: A. Farkaš, DZ: Kerekeš, D: 80

Lipovník: Dányi - O. Farkaš, Orosz, Szucs, Szabó, Vilímek, M. Podracký, Bollo, Dávid, Kontra, Grecmacher, striedali Kelemen, L. Fabian

Gemerská Poloma: Krnáč - R. Greško, Ľ. Ďuriček, P. Rogos, Forgáč, Mar. Ďuriček, Z. Greško, J. Lišuch, Galajda, Lipták, Die, striedal Ferenčák

V úvode stretnutia sa hralo veľmi opatrne. V 8. min. poslal Dávid "malú domov" Krnáčovi. Z následného protiútoku nastrelil Z. Greško len obrancu. V 19. min. zahodil šancu Dávid. Hra sa potom odvíjala medzi šestnástkami, hralo sa takticky, súperi sa strážili a čakali na chyby toho druhého. V 36. min. si Bollo narazil s Grecmacherom, vystrelil, no loptu smerujúcu k tyči Krnáč chytil. Minútu pred odchodom do šatní zahrával Dávid priamy kop. Prestrelil múr, no hosťujúci brankár vyrazil na roh. Vstup do druhého polčasu mali lepší domáci. V 52. min. sa trocha nečakane dostal pravý obranca na ľavé krídlo útoku, odcentroval a Grecmacher dostal z otočky domácich do vedenia. O desať minút na to ušiel M. Podracký, z hĺbky poľa nabehol na jeho center Grecmacher, no zle trafil loptu a krížna strela išla pozdĺž brány von. Hostia odpovedali strelou z priameho kopu z polovice ihriska. Všetci sa pozerali, ako lopta odskočila a smerovala pod brvno. Dányi sa však prekvapiť nedal. Vyrovnanie však prišlo vzápätí. Nakopnutú loptu do šestnástky domáci obrancovia neodvrátili, hoci Z. Greška vytlačili až k bránkovej čiare, podarilo sa mu vystreliť. Dányi loptu len stlmil a tá sa dostal k nikým nekrytému Diemu, ktorý zabezpečil pre hostí bod. V ďalšom priebehu boli hostia čoraz nebezpečnejší. V 74. min. pekne vystrelil po individuálnej akcii Mar. Ďuriček, no Dányi bravúrnym zákrokom loptu vyrazil. Desať minút pred koncom sa Z. Greško dobre uvoľnil, vystrelil. Všetci už videli loptu v sieti, no Dányi ju na poslednú chvíľu vyrazil. Do šance sa mohol dostať ešte Bollo, no trochu nepochopiteľne nechával center M. Podrackého druhému, hoci bol pred bránou sám. V Lipovníku sa tak zrodila zaslúžená remíza.