Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Výborné spišské derby zápasy v Chrasti nad Hornádom a Margecanoch

SMIŽANY - HANISKA 1:1 (1:1)Súboj nováčikov začal lepšie líder štvrtoligového peletónu z Hanisky. V 12. minúte potiahol loptu po pravej strane

SMIŽANY - HANISKA 1:1 (1:1)

Súboj nováčikov začal lepšie líder štvrtoligového peletónu z Hanisky. V 12. minúte potiahol loptu po pravej strane Palenčár, zastaviť ho nedokázal ani križujúci Leštiansky a spätná prihrávka našla voľného Majoroša, ktorý nedal Kyseľovi žiadnu šancu. Domáci sa po inkasovanom góle prebudili a začali častejšie ohrozovať Cerana v bráne hostí, ten v 16.minúte s námahou vytlačil Hrušovského priamy kop na roh. V tomto časovom úseku zahrávali domáci sériu rohových kopov, po jednom hlavičkoval Leštiansky tesne nad. V 34. minúte vyšla domácim ukážková akcia po osi Víboh, Kapusta, Gurčík. Posledne menovaný na jej konci už nemal problém dať gól do prázdnej brány na 1:1. Tesne pred prestávkou po samostatnej akcii nebezpečne vystrelil Víboh no lopta tesne minula svoj cieľ. Po obrátke sa obraz hry nezmenil, domáci mali loptu častejšie pod kontrolou, ale i súper stále podnikal nebezpečné protiútoky. V 59. minúte center z ľavej strany Kyseľ podbehol, ale Horňak hlavou netrafil dobre. Na opačnej strane mal podobnú príležitosť Víboh, ale hlavou tiež netrafil prázdnu bránu. Poslednú polhodinu sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu ale v koncovke im chýbal kľud a rozvaha pri riešení ťažko vybojovaných príležitostí. Poslednú šancu na zmenu skóre mali hostia, tu v poslednej chvíli prekazil Kľučár razantným odkopom. Pred 300 divákmi rozhodoval Pavlov.

SMIŽANY: Kyseľ - Bajtoš, Nagy, Leštiansky, Kľučár - Kapusta, Koniar, Hrušovský (88.Kessel), Tutko - Gurčík, Víboh.

V. ŠTRAUCH

V. KAPUŠANY - RUDŇANY 2:1 (0:1)

V úvode prvého polčasu obidve mužstvá predviedli útočný futbal. Najmä hráči OŠK sa snažili od začiatku hrať útočne. Dôkazom toho bola 15. minúta, keď po výbornej individuálnej akcii Vozára jeho akciu zakončil gólom Baluch - 0:1. Za tohto nepriaznivého stavu pre domácich vyburcovalo domácich hráčov k zvýšenému úsiliu obecenstvo. V priebehu 30. minúty hosťujúci gólman Franko zlikvidoval dve gólové tutovky Kapušian. Na polčasovú prestávku odchádzali spokojnejší hostia.

V úvode druhého polčasu mali domácich príležitosti na strelenie gólu, no najlepší hráč na ihrisku brankár Franko zázračne zachraňoval. Šťastena stála pri brankárovi v 58. minúte, keď domáci nepremenili pokutový kop. Vzápätí domáci založili protiútok, loptu nakopli do pokutového územia a domáci vyrovnali na 1:1. Aj po inkasovanom góle sa hostia nevzdávali a hosťujúci Vozár sa individuálne nepresadil. V 70. minúte svoju túžbu po víťazstve V. Kapušany docielili strelením svojho druhého gólu. Hostia aj napriek inkasovanému gólu si vypracovali príležitostí z kopačiek L. Zajaca, Vozára, tie však ostali nevyužité. Domáci v závere už taktickou hrou neumožnili Rudniancom vyrovnať. RUDŇANY: Franko - Stašík, Imrich, Bobko - Farkašovský, Červeňák, Neuvirth, Baluch, Vozár - Zajac, Dunka, striedal: Horváth.

P. URICH

V. LIGA

JAKLOVCE - SP. VLACHY 2:1 (1:0)

CHRASŤ n/H - V. FOLKMAR 4:3 (4:0)

Kto prišiel na Chrasť na futbal, mohol byť spokojný. Dobrý futbal, sedem gólov a zápas dvoch rozdielnych polčasov. Úvod vyšiel domácim dokonale, keď obrancovia Folkmara urobili hrúbky v obrane a v priebehu dvoch minút Chrasťania viedli 2:0. V 7. minúte fauloval brankár Kohút Dirdu a pokutový kop bezpečne premenil Sopkovič. Po rozohraní gólu sa lopta dostala k dobre hrajúcemu M. Dirdovi, ktorý pekným oblúčikom trafil horný roh hosťujúcej brány. Hostia už v 9. minúte mohli korigovať výsledok, ale gólovú šancu zlikvidoval na roh M. Šefčík. V 17. minúte Sasák z trestného kopu z 20 metrov trafil spojnicu bránky a následná dorážka bola neúspešná. Nedáš - dostaneš. Dlhý Sopkovičov pas v šestnástke spracoval M. Dirda, nasledovala dobrá kľučka a strela na bránu, ktorá priniesla domácim vedenie už 3:0. Úvod plný vzruchu a gólových šancí pokračoval v 20. minúte, kedy domáci v pokutovom území faulovali a kapitán hostí Sasák mal možnosť znížiť, ale penaltu Šefčík vyrazil na roh. V závere prvého polčasu Sopkovič excelentne priamo z rohového kopu strelil gól a domáci išli do šatní za stavu 4:0!!!

Druhý polčas bol niečom inom. Domáci sa zamerali hlavne na ubránenie výsledku, za čo mohli aj pykať. Dobre hrajúci hostia s futbalovými osobnosťami predvádzali kvalitný ligový futbal. V 52. minúte znížili strelou k ľavej žrdi Hamrákom. Hostia zvýšili tlak a uzavreli Chrasťanov na vlastnú polovicu ihriska. Tečovanú strelu Dirom v 72. minúte vlastným obrancom nedokázal Šefčík chytiť - 4:2.

Diváci aj hosťujúci diváci ožili. Posledná štvrťhodina bola pre domácich neúprosne dlhá. V 77.minúte R. Ďorď vydarenou strelou z 25 metrov trafil ľavú žrď. V 82. minúte po zlom odkope obrancov sa k lopte dostal Sasák a prudkou prízemnou strelou prekonal domáceho gólmana - 4:3! Záverečnému náporu Chrasťania odolali a tak pripísali si prvé víťazstvo na domácej pôde v tejto sezóne. Pred 100 divákmi rozhodoval Paciga. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, Filip, Celej - J. Dirda, Sopkovič, Vojtilla, Gonda, M. Dirda - Lipták, S. Dirda, striedali: J. Dirda, Želonka. V. FOLKMAR: Kohut - Sasák, R. Ďorď, Varga - M. Ďorď, Andrejco, Hamrák, Roth, Rindoš - Hudák, Diro, striedal: Kandrik.

M. ŠEFČÍK

NÁLEPKOVO - ŤAHANOVCE 3:1 (2:1)

V zápase prvého z posledným videli diváci len priemerný futbal. Úvodných 20 minút patrilo domácim, ktorí sa len ťažko dostávali cez prehustený stred obrany hostí, ale aj napriek tomu si vypracovali gólové príležitosti. Udrelo však na druhej strane, keď sa hostia dostali prvýkrát pred bránku domácich a po nedorozumení v obrane Grega hlavou otvoril skóre.

Domáci sa pustili do veľkej ofenzívy a stopér Pavol Kiššák v 32. minúte vyrovnal stav stretnutia na 1:1. V závere prvého polčasu po samostatnom úniku na dvakrát prekonal brankára hostí Kašický. Druhý polčas sa niesol v jednoznačnej prevahe Nálepkova, no šance Staroňa, Kašického, Jánoša, Petra Kiššáka a Lapšanského ostali nevyužité. V 76. minúte vnikol domáci Gollner do šestnástky hostí, kde ho nedovolene faulovali a nariadený pokutový kop bezpečne premenil kapitán domácich Jánoš. Bolo to povinné víťazstvo domácich, no súper sa ukázal ako zdatný protivník a hráči Nálepkova museli siahnuť až na dno svojich síl. NÁLEPKOVO: Novotný - Patz (od 68 min.Soveľ), Geletka, Pavol Kiššák, Šrenkel (od 65 min. Kollár) - Gollner, Jánoš, Lapšanský, Opremčák (od 58 min. Peter Kiššák), Staroň, Kašický.

M. BARTKO

KRÁSNA - HELCMANOVCE 2:0 (1:0)

KOŠ. N. VES - PRAKOVCE 2:0 (1:0)

MARGECANY - HARICHOVCE 1:1 (1:1)

Od začiatku zápasu obe mužstvá nasadili vysoké tempo. Hra sa prenášala z jednej polovice na druhú, ale len po šestnástky. Finálne prihrávky útočiacich zastavovali pozorné obrany. Až v 23. minúte sa po ľavej strane uvolnil hosťujúci Kaščák a jeho presnú prihrávku zúžitkoval Daniel Hrušovský - 0:1. Margecanci od tohto momentu ešte viac útočili. O minútu po góle Serbin z priameho kopu tvrdo vystrelil, brankár hostí Lipták bol však na mieste. V 37. minúte Serbin priamo z rohu nastrelil brvno. V 41. minúte opäť Serbin zacentroval a Mondry hlavou vyrovnal na 1:1.

Druhý polčas bol celý v réžii domácich, ktorí veľmi túžili po víťazstve. Hostia však pozorne bránili a k tomu mali ešte aj kopu futbalového šťastia. V 53. minúte Serbin vysunul Kaľavského, no jeho strela trafila vybiehajúceho Liptáka. Na opačnej strane Očvár v tej istej minúte zachraňoval pri nebezpečnom protiútoku hostí. V 55. minúte Sokolský z dobrej pozície mieril vedľa. V 64. minúte našiel Vaščák Serbina v šestnástke, jeho strela však letela nad zakliatu bránku hostí. V 71. minúte Vaščákovu peknú umiestnenú strelu k tyčke bravúrne vytlačil na roh brankár hostí Lipták. Rozhodnutie mohlo prísť v 79. minúte, keď sa poľavej strane uvolnil Keruľ, jeho center Sokolský vrátil na šestnástku Serbinovi a ten trafil Keruľa, ktorý clonil brankárovi a strele sa nestihol vyhnúť. Odrazenú loptu sa opäť Serbin snažil dostať do siete, tentokrát mu v tom už zabránila ruka obrancu hostí. Nariadený pokutový kop však Lipták Sokolskému kryl. V závere zápasu sa domáci za podpory skvelých divákov ešte snažili niečo z výsledkom urobiť ale bránka hostí ostala neodkliata ani po Sokolského hlavičke v 84. minúte. Hostia si už remízu do konca zápasu ubránili. Okolo 250 divákov, ktorí si za povzbudzovanie zaslúžia jednotku, opäť za výkon domácim hráčom poďakovali potleskom. Zápas rozhodoval Pida. MARGECANY: Graban - Puškáš, Čarnoký, Jakubišin (30´ Očvár), Mondry - Olejník, Petrík (88´ Papcun), Serbin, Kaľavský - S. Sokolský, Vaščák (72´ Keruľ)

HARICHOVCE: Lipták - Soták, Hric (79´ Baluch), Kupčík, Suchý - Pukluš, Hrušovský D. Ambrozy, Kaščák (65´ Hudaček) - Hrušovský Ľ., Karchňák (57´ Hrušovský J.)