Derby korisťou favoritov

Sportnet|18. okt 2006 o 00:00

Včera boli na programe zápasy 12. kola I. hokejovej ligy.Humenné - Prešov 1:5 (0:0, 0:4, 1:1) O víťazovi rozhodla druhá tretina, keď hostia

Včera boli na programe zápasy 12. kola I. hokejovej ligy.

Humenné - Prešov 1:5 (0:0, 0:4, 1:1)

O víťazovi rozhodla druhá tretina, keď hostia využili presilovku a v záverečnej minúte získali až 4-gólový náskok. Snahu domácim uprieť nemožno, no na viac ako čestný úspech sa nezmohli.

Góly: 48. Jenčík - 22. Rusnák, 27. Závacký, 39. Gönczi, 40. Troliga, 55. Vojtek. Rozhodovali: P. Grečko - V. Snášel, R. Bednár, vylúčení: 9:9, navyše: Štekláč - Hajduk, Troliga všetci 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 517 divákov.

Sp. Nová Ves - Trebišov 11:0 (5:0, 3:0, 3:0)

Hostia nedokázali úspešne čeliť vtipnej hre domácich a doplatili na časté vylučovanie.

Góly: 11., 34. Saluga, 3. Polomský, 8. Slamený, 10. P. Hrubý, 17. J. Hrubý, 33. L. Sax, 39. Muranský, 49. Novák, 52. Ordzovenský, 55. Ondov. Rozhodovali: Sabol - Smrek, Kalina, vylúčení: 4:12, navyše: Simon (Trebišov) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 6:0, oslabenia: 0:0, 1200 divákov.

Kežmarok - B. Bystrica 8:4 (3:1, 2:1, 3:2)

Domáci diváci videli od začiatku vyrovnaný zápas, keď v 4. minúte Junas zvyšoval na 2:1. Kežmarok zvýšil svoj náskok na štyri góly, no hostia sa ešte vrátili do zápasu. V ďalšom priebehu to domácich nezlomilo a zvýšili svoj náskok v rozmedzí 5 minút o tri góly.

Góly: 2., 53. Valigura, 4., 52. Junas, 17. Mravec, 22. Jurčo, 24. Havíra, 57. Drotár - 3. Malček, 36. Gajdoš, 42. Dian, 44. Macejka. Rozhodovali: J. Marušin - T. Orolin, Pavela, vylúčení: 2:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 900 divákov.

Zostávajúce výsledky: Detva - Ružomberok 1:2 (1:0, 0:1, 0:1). Senica - Piešťany 1:4 (0:0, 1:2, 0:2). Prievidza - N. Zámky 7:4 (3:2, 2:1, 2:1). Topoľčany - Trnava 6:4 (2:0, 1:2, 3:2). P. Bystrica - Ružinov 1:3 (1:0, 0:3, 0:0).