Prešov víťazne, Michalovce remízovo

Sportnet|18. okt 2006 o 00:00

Prvá futbalová liga pokračovala včera štyrmi zápasmi 16. kola. Do hry zasiahli dvaja východniari. Prešovčania na pôde posledných Turčianskych Teplíc

neponechali nič an náhodu a vyhrali rozdielom triedy. Hostia boli jednoznačne lepší a domáci sa nezmohli ani na čestný úspech. Vonku neprehrali ani Michalovčania, keď prekvapivo získali bod v Zlatých Moravciach. Pritom už v 1. minúte prehrávali, no nepoložili sa a ašpirantovi na prvú štvorku uchmatli skoro sa rodiacu radosť. Kolo dohrajú dnes zápasmi (o 14.00) Dun. Streda - Humenné a Šaľa - Košice B.

(tom)

Turčianske Teplice - Domáci po desiatich neúrodných kolách a remíze v Humennom opäť nenadviazali na výkony zo začiatku sezóny a po bezkrvnej hre pocítili trpkosť vysokej prehry. Úvodný úspech hostí prišiel po faule Kravárika na Browna v šestnástke a Macko pokutový kop premenil. O päť minút sa Šafranková prudká strela odrazila od spojnice a loptu hlavičkoval do brány Brown. Tento exotický útočník pridal aj tretí gól volejom po presnom centri Pribulu. Prešov okrem troch pekných gólov nastrelil aj dve žrde a mohol vyhrať ešte výraznejším rozdielom. Hral jednoduchšie a bol kombinačne lepší ako nováčik z Turca, ktorý s po druhom góle zosypal a nenašiel psychické ani fyzické sily čo i len na čestný gól.

Góly: 27. V. Macko (11 m), 32. a 66. Brown. ŽK: Kravárik, Kempný - Hrabač, Andraščík, Pribula, Šafranko. Rozhodoval Smolák pred 300 divákmi. ŠK AQUA: Matkobiš - Ždimera, Kravárik, Pravňan (76. Ďanovský), Šavol - Kempný, Letrik (65. Šovčík), Schmidt, Hoferica - Privitzer (41. Bajza), M. Jeťko. FC TATRAN: Buchta - Volf, Hrabáč, V. Staš, Piter-Bučko - Pribula, Šafranko (76. Prekop), Andraščík (83. Zlatohlavý), Gegič - Macko, Brown (69. Zahradník).

Zl. Moravce - Michalovce 1:1 (1:1)

(šik)

Zlaté Moravce - Raketový nástup do stretnutia priniesol domácim vedenie. Útok po osi Hnilica - Číž - Chren zakončil nekompromisne kanonier Plichta v 25. sekunde. Ďalšie dve príležitosti zahodil Klabal. Hostia hrali sympatický futbal, a strely Ruskovského , Šitova či Aľušíka domáceho brankára neprekvapili. Po polhodine však zaváhal a Ruskovský poľahky vyrovnal. V závere polčasu mieril z dobrej pozície Hnilica tesne vedľa. Do druhého dejstva nastúpili domáci aj s Fabušom a s úmyslom čo najskôr rozhodnúť. Po centri Číža sa ocitol v ideálnej pozícii Chren, ktorý z troch metrov trafil brankára. Michalovčania umnou defenzívou eliminovali snahu domácich a tí len ťažko skúšali voľačo vymyslieť. Chomovu prudkú strelu Belan kryl a keď v poslednej minúte vyrazil aj Greguškovu hlavičku, stretnutie sa skončilo spravodlivou deľbou bodov.

Góly: 1. Plichta - 36. Ruskovský. ŽK: Choma, Balát, Greguška - Uhľár, Devečka, Belan, Tirer. Rozhodoval Samotný pred 568 divákmi. FC ViOn: Brezina - Choma, Greguška, Kralík - Pavlenda, Ondrejka (46. Fabuš), Hnilica (72. Balát), Klabal, Číž - Plichta, Chren (88. Juska). MFK ZEMPLÍN: Belan - Uhľár, Chovan, Juhás, Smrek - Ruskovský (90. Humeník), Hreško (68. Devečka), Šitov, Aľušík (90. Marec) - Tirer, Ruiz Murillo.

Močenok - R. Sobota 3:1 (1:0), góly: 44. Bernáth, 54. Uzola, 71. Pavlík - 49. Pisár z 11 m. Rozhodoval: Ježík, ŽK: Bernáth - Latiak, Janečka, 312 divákov.

Lučenec - Podbrezová 2:0 (0:0), 59. Hricov, 93. Lavrík. Rozhodoval: Anguš, ŽK: Frajkor, Šnegoň, Lavrík - Kucka, Videk, Brezňanský, Haviar, 700 divákov.