K Cero uštedrilo Leviciam nevídanú nakladačku

Bratislava (TASR+SITA) - Basketbalová extraliga mužov pokračovala včera stretnutiami 6. kola. Slovenský reprezentant Martin Míčka sa už vo včerajšom

zápase predstavil v drese svojho materského klubu Chemosvit Svit.

Handlová - Košice 75:87 (21:24, 11:21, 28:15, 15:27)

Domáci začali zápas ustráchane. Nedarilo sa im strelecky, na rozdiel od hostí, ktorí hrali kolektívne a nebojácne. Nástup do druhého polčasu vyšiel Handlovčanom, tretiu štvrtinu vysoko vyhrali, ale na dobre rozbehnutých Košičanov to napokon nestačilo.

Najviac bodov: Marič 20, Štefánik 18 - Stojanovič 20, Nuber 19, Zabavník a Svitek po 11, TH: 16/13 - 17/14, fauly: 20 - 18, trojky: 6 - 4, rozhodovali: Janáč, Ženiš a Karniš, 600 divákov.

Nitra - Sp. N. Ves 72:67 (17:15, 21:21, 21:15, 13:16)

Prvý polčas bol vzácne vyrovnaný, oba tímy sa postupne striedali vo vedení. Po zmene strán Nitrania hostí ani raz nepustili bližšie ako na rozdiel jedného bodu a napokon zaslúžene triumfovali.

Najviac bodov: Hill 19 - Ridzoň 21, Hovaňák 16, Pešta 12. TH: 19/13 - 13/10, fauly: 18 - 22, trojky: 5 - 7, rozhodovali: Sudek, Pipiška a Luxová, 500 divákov.

Levice - Svit 88:72 (26:17, 18:10, 22:21, 22:24)

Domáci pod vedením nového trénera a s viacerými posilami začali stretnutie veľmi dobre. Od úvodu viedli, postupne vyhrali každú z prvých troch štvrtín, až v záverečnej hostia skorigovali stav zápasu, no prehre už nezabránili.

Najviac bodov: S. Jankovič a Lukjanec po 25 - Míčka 17, P. Jankovič 11, TH: 37/24 - 38/29, fauly: 33 - 32, trojky: 10 - 5, rozhodovali: Szibilla, Šramko a Hančík, 400 divákov.

Inter - Komárno 85:67 (42:34). Najviac bodov: Pandula 18 - Bratič 20. Lučenec - Dolný Kubín 81:94 (47:46), Kovačevič 18 - Barišič 30.

ŽENY

Basketbalová extraliga žien mala na programe zápasy 4. kola. Za zmienku stojí predovšetkým rekordné víťazstvo košického K Cera. Stretnutie Nitra - Viktoria PČSP Košice sa skončilo po našej uzávierke.

K Cero V.O.D.S. - Levice 159:43 (33:4, 47:12, 29:12, 50:15)

Počas celého stretnutia dominovali súčasné majsterky SR, keď už v 6 min viedli 20:0. V 27. min padla stovka (100:27), v 36. min bol už rozdiel skóre stobodový (136:36).

Najviac bodov: Michulková 23, Mazzanteová 22, Číkošová 18 - Javorková 14 (3 trojky), TH: 16/13 - 14/10, fauly: 19 - 15, trojky: 10 - 3, rozhodovali: Šarišský a Daňo, 600 divákov.

Cassovia - B. Bystrica 58:65 (15:20, 9:19, 22:17, 12:9)

Celý zápas mali bodovo navrch hráčky spod Urpína, ktoré si už v úvodných dvoch štvrtinách vypracovali dostatočný náskok. Po obrátke sa síce domáce spamätali a v 33. min skresali rozdiel na 3 body (54:57), no koncovku duelu lepšie zvládli ich súperky.

Najviac bodov: Grešnerová 18, Slimáková 13 - Chlebovcová 18 (3 trojky), TH: 29/17 - 25/15, fauly: 19 - 21, trojky: 1 - 4, rozhodovali: Zubák a Kukelčík, 150 divákov.

Ružomberok - Poprad 101:51 (29:12, 20:17, 31:13, 21:9)

Prvý dvojbodový pokus zaznamenala pár sekúnd po úvodnom rozkoku domáca hráčka Djuričová a odvtedy boli Ružomberčanky neustále vo vedení. Druhá štvrtina priniesla vyrovnaný basketbal, v tej tretej sa hralo už opäť podľa nôt vicemajstra. Najväčší rozdiel v skóre sa zrodil v poslednej minúte po dvojbodovom zásahu Matajovej, ktorým sa MBK prehupol cez stobodovú hranicu.

Najviac bodov: Williamsová a Uhrová po 17 - Gandžalová 16, Tetemondová 11, TH: 22/19 - 11/8, fauly: 15 - 17, trojky: 13 - 3, rozhodovali: Hrabuvčin a Mlynarčík, 500 divákov

Nitra - Viktoria PČSP 90:73 (33:7, 19:25, 25:15, 13:26)

Najviac bodov: Šujanová 29, Valachová 14 - Zentková 21, Kovaľová 19, TH: 20/13 - 38/27, fauly: 24 - 20, trojky: 7 - 2, rozhodovali: Kurpáš a Tomašovič, 500 divákov.

Myjava - Slovan 54:59 (29:30). Najviac bodov: Krč-Turbová 13 - Kozmonová 33.