Nový ročník SP v kickboxe začal tak, ako skončil starý...

Košice - Cez víkend sa v mestskej športovej hale v Hnúšti začal nový ročník Slovenského pohára v kickboxe. Nová sezóna 2006/07 sa začala tak, ako sa

skončilo posledné podujatie minulého ročníka Slovenského pohára - triumfom kickboxerom Guard Steel Transu Košice.

Do bojov 1. kola SP zasiahli v Hnúšti len seniori. Je to výsledok nového formátu Slovenského pohára - tri samostatné seniorské kolá a dve spoločné s juniormi. Juniori sa v tom čase zúčastnili v Prahe na 3. kole juniorskej Interligy. Sedemnásobný víťaz SP Steel Trans Košice cestoval do Hnúšte v poriadne pozmenenej zostave. V 24-člennej výprave bolo 10 úplných nováčikov, sedem borcov naskočilo len do svojej druhej súťažnej sezóny a ďalších sedem kickboxerov bolo z kategórie ostrieľaných. Napriek tomu dokázal tento tím vybojovať 23 bodovaných miest - 9 prvých, 5 druhých, 7 tretích a 2 štvrté - čo v konečnom sumári znamenalo 67 bodov a víťazstvo v tomto kole pred druhým klubom z Dolného Kubína (44 b.) a tretím L. Mikulášom (38 b.).

"Z osvedčených opôr zabral najmä Peter Guzy, ktorý dosiahol hetrik a vyhral semi, light aj full contact do 71 kg, a pred novembrovými ME v macedónskom Skopje v disciplínach light contact, low kick, thaiboxing sa ukazuje vo veľmi dobrej forme. Ďalšou oporou tímu bol Viktor Žuffa, ktorý ale nemal svoj najlepší deň, čo sa prejavilo tretím miestom vo full contacte, napriek tomu ale semi aj light contact do 60 kg vyhral. Ďalšie zlaté pridali Nicol Mitrová - bronzová zo svetového juniorského šampionátu spred dvoch týždňov v Zadare - Igor Svrček v low kicku do 67 kg, mladá Michaela Kebrlová v lighte do 65 kg a výsledkom aj výkonom potešil Juraj Kupčík v light contacte do 67 kg. Príjemnými prekvapeniami boli výkony nováčikov Petra Madarasza (light contact - 60 kg)a Patrika Jašňáka (light c. -75kg), ktorí skončili na druhom mieste," pochválil svojich zverencov tréner Steel Transu Peter Onuščák.

Už 25. októbra odlieta časť slovenskej seniorskej reprezentácie na ME v disciplínach semi contact, full contact a formy do portugalského Lisabonu. Medzi nimi aj borci Steel Transu: Matúš Barláš - SC, Vojtech Hudy a Marek Kačmarský - obaja FC). Kickboxerský program je nahustený až do konca roka - 11. novembra sa uskutoční posledné 4. kolo juniorskej interligy v Havířove, 21.-26.novembra sa reprezentácia SR zúčastní na druhej časti ME seniorov (light contact, low kick, thaiboxing) v Skopje, 8. - 9.decembra je medzinárodný turnaj Croatia Open v Kutine a 16. decembra 2. kolo Slovenského pohára (aj s juniormi) v Banskej Bystrici. Po vianočnej a novoročnej prestávke sa košickí priaznivci kickboxu možu tešiť na 3. kolo, ktoré bude v košickej Infiniti aréne 3. februára.