Na šampionáte USIC brali medaily Európanky

Sportnet|21. okt 2006 o 00:00

Veľký Šariš Na šiestich dráhach najmodernejšej slovenskej kolkárni vo Veľkom Šariši skončil šampionát USIC v kategórii žien. V organizácii Union

Sportive International Des Cheminots sú združené odborové organizácie železničiarov takmer z celého sveta. Právo štartovať pod Šarišským hradom si v kvalifikácii vybojovalo šesť najlepších tímov. V kolkárni TJ Slavoj Veľký Šariš v kategórii družstiev zvíťazilo Nemecko pred Rakúskom, Slovenskom, Českom, Poľskom a Bulharskom.

Po tejto časti podujatia 24 pretekárok s najlepšími výkonmi štartovalo v súťaži jednotlivkýň. V nej dominovala Rakúšanka Doris Wurnigová výkonom 1113 zvalených kolov. Druhé miesto vybojovala česká reprezentantka Alena Holcová (1095). Po bronze v súťaži družstiev skončila na výbornom treťom mieste slovenská reprezentantka, členka veľkošarišského Slavoja Michalela Beňová.

"Šampionátu železničiarov predchádzala náležitá príprava. Organizátori ho zvládli vynikajúcim spôsobom. Pretekárky ho zase okorenili výbornými výkonmi. Najmä Nemky a Rakúšanky, ktoré hrajú v domácich súťažiach popredné husle. V silnej konkurencii sa nestratili ani naše dievčatá. Niektoré výkony sú hodné uznania. Najmä mladej Beňovej, ktorá získala dva bronzové kovy," povedal na margo súťaže tréner slovenských reprezentantiek Štefan Foltín.

Na úspechoch Slovenska sa podieľali hráčky: Kveta Šámalová staršia a mladšia (obe Lokomotíva Vrútky), Michaela Beňová (TJ Slavoj Veľký Šariš), Katarína Pivovarníková (Lokomotíva Košice), Eva Valová, Alena Tokarčíková (obe Tatran Spišská Nová Ves), náhradníčka Ivana Hájeková (Lokomotíva Vrútky).