Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Skraty zhustené do niekoľkých minút

Košice - Prehry 1:2 sú podľa mnohých vraj vo futbale najhoršie. Poznajú ich aj futbalisti košickej rezervy a naposledy sa pasovali s takým trpkým

rezultátom po stredajšom vystúpení na ihrisku v Šali. Jeden z dôležitých duelov o účasť v prvej štvorke béčko nezvládlo. Možno viac mentálne ako herne. "Mrzia nás stratené body. Nepremenili sme šance a domáci mali aj o kúštiček viac šťastia," vrátil sa k stredajšiemu vystúpeniu Ivan Líšivka (na snímke pri prieniku cez dvojicu protihráčov).

Pritom domáci kolektív nepotvrdil tiež svojím herným výkonom ambície. V predošlom vzájomnom meraní síl v Čermeli Šaľa zahrala rozhodne lepšie, lenže vtedy aj naši si počínali inak. Tentoraz v prvom polčase sa spoliehala na podporu vetra, čo zase sťažovalo pozíciu hosťom. "My sme v brejkoch strácali lopty a potom nás domáci trestali. Najhoršie je, že súper nás síce ničím neprekvapil a predsa sme ho nedokázali zaskočiť." Znovu sa potvrdilo, že zverenci trénera Gejzu Farkaša doplácajú najmä na chvíľkové výpadky a nepremieňanie streleckých príležitostí. Predovšetkým po tom, čo inkasovali druhý gól, mohli niekoľkokrát znížiť, ale nepodarilo sa im to. Keď sa toho konečne dočkali, bolo už neskoro a finiš tak vyšiel vlastne navnivoč. Prvý polčas bol viac v réžii domácich, po zmene strán prišli lepšie chvíle hostí a na výpady sa spoliehal skôr tím, ktorý mal dvojgólový náskok. Tréner Farkaš síce pripomínal zverencom cez prestávku v šatni, aby si viac verili, že majú na súpera, len treba častejšie strieľať. No len čo vybehli na ihrisko, znovu inkasovali. Stalo sa im v ročníku už niekoľkokrát, že na začiatku prvého alebo druhého polčasu sa nechali zaskočiť. "Nevieme si to vôbec vysvetliť. Išli sme na trávnik s tým, aby domáci nezvýšili náskok a predsa sme podcenili jednu situáciu. Po rozohraní hry prišiel center, loptu sme síce odhlavičkovali, ale akurát na nohu protihráča a ten to trafil presne." Pritom v tíme Šale vynikol akurát dobre stavaný Dékány, ktorého bolo ťažké v súboji pretlačiť. No celkove mrzí dvojnásobne, že aj priemerný výkon stačil na to, aby sa východniari vracali domov napaprčení.

Čo im nevyšlo tam, malo by najbližšie, keď zajtra naši hostia Zlaté Moravce. Teda ďalšieho konkurenta, čo sa tlačí do prelínačky. Bude to znovu zápas z kategórie šesťbodových. MFK B vie, čo treba, ak si chce udržať vyhliadky na prelínačku. Košičanov škrie i to, že sa zošuchli pod čiaru prvého kvarteta. "To je mrzuté, ale nevzdávame sa nádeje účasti v prelínačke. Lenže nám nič iné nezostáva, len kráčať od zápasu k zápasu a byť úspešní." Domáci majú čo hosťom vracať u nich totiž podľahli tiež 1:2. Pritom viedli 1:0, ale opäť na začiatku druhej časti domáci vyrovnali a v ďalšom priebehu, keď sa šance rodili na jednej i druhej strane, predsa len dokázali rozvlniť ešte raz sieť Zlaté Moravce. "Vieme, v čom bude tento celok nepríjemný a silný. Treba si dať pozor na niektoré situácie. Možno sa síce objavila trošku aj únava z nahusteného sledu zápasov, no musíme to zvládnuť a zabrať naplno."

Program 17. kola I. ligy - dnes o 14.00: Prešov - Humenné, Rim. Sobota - Turč. Teplice, Podbrezová - Močenok, Michalovce - Lučenec, Šaľa - Dun. Streda, zajtra o 10.30: Košice B - Zl. Moravce.

Prerobený na záložníka

Predtým nastupoval I. Líšivka v obrannej formácii, ale postupne sa z neho stal defenzívny záložník. Univerzálnosť je cenná, hlavne v situácii, keď treba miešať zostavu a nahrádzať borcov, ktorí z rôznych príčin nemôžu byť k dispozícii. "Dá sa hrať aj na terajšom poste. Nesťažujem sa," komentoval svoje prerobenie futbalista, ktorý pár minút pred koncom riadneho hracieho času v Šali mohol tiež skórovať. Po rohovom kope lopta sa dostala k nemu, spracoval si ju a vypálil. Lenže presne tam, kde stál brankár Valenský. "Škoda. Keby som strieľal o meter do strany, padlo by to tam a možno by sa nám napokon podarilo aj vyrovnať."