Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Košice - Nitra 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Košice - Košičania sa v zápase s Nitrou rozbiehali veľmi ťažko. V prvej tretine sa nevedeli zbaviť kŕča a aj do šancí sa dostávali s problémami. Viac

práce mal domáci brankár Laco, ktorý musel zasahovať po strele Mihálika v 4. min. V 10. vypálil od modrej Kledrowetz, no Lukáč puk za Lakosila nepretlačil. Samir Saliji pohrozil v oslabení, ale Laco bol v strehu. Horúco mu bolo aj pri takmer minútovej presilovke Nitry o dvoch mužov, no skrotil Procházku i Kováčika. Zápasu pomohol prvý gól, ktorý strelila Nitra, keď sa Kmeč natlačil až pred Laca a našiel skulinu medzi jeho betónmi. Košický brankár krátko na to vychytal Pupáka a to akoby naštartovalo domácich. V 24 min. rozvil gólovú akciu Kontšek a na jej konci bolo chladnokrvné zakončenie Lipianského - 1:1. Dobrú príležitosť potom prepásol Dravecký. Kontšek rozozvučal žŕdku. Súdené bolo až Faithovi, ktorý Košice v 31. min. dostal do vedenia. Vyrovnať mohol Čacho, ale Laco sa v 33. min. zaskvel. Tretia dvadsaťminútovka patrila oceliarom. Zlepšili svoj herný prejav a pridali dva góly. Tretí pri súperovej presilovke, keď Faith nabil Plevovi. No a štvrtý v 49. min. Posila zo Žiliny Kontšek sa oprel do rany, ktorú ešte Šimurda tečoval a Lakosil sa už len bezmocne prizeral. Stretnutie dohrali Košičania v pohode, po víťazstve 4:1 odchádzali z ľadu za skandovaného aplauzu.

(tt)

Góly: 24. Lipiansky (Kontšek, Lažo), 31. Juraj Faith (Javín, Pleva), 47. Pleva (Juraj Faith, Javín), 49. Šimurda (Kontšek, Lipiansky - 22. Kmeč. Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: 36. Lažo DKZ - 29. G. Saliji

10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0,

oslabenia: 1:0, rozhodovali: Pavlovič - Bednár, D. Orolín, 5240 divákov. Košice: J. Laco - Kledrowetz, Bodnár, Topoli (21. Kall), Špelda, M. Šterbák, Javín - Lažo, Lipiansky, Kontšek - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Jenčík, Juraj Faith, Pleva - Kováč, Michal Lukáč, Šimurda. Nitra: Lakosil - J. Kováčik, Jendek, Šmidriak, M. Procházka, Chromý, Petrina - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Čacho - Raček, M. Štefanka, Kmeč - S. Saliji, Vala, G. Saliji - Vozdecký, Chrenko, Pupák.

Mienka trénera

Ján Šterbák (Košice): "Bolo to velmi ťažké stretnutie,

v ktorom sme v prvej tretine nehrali dobre. Súper si vytváral príležitosti, ale brankár Laco nás podržal. V druhej časti zápasu sa nám podarilo otočiť výsledok. Museli sme improvizovať v útoku pre časté vylučovanie našich hráčov. Poslednú tretinu sme takticky

ustrážili a rozumnou hrou kontrolovali jej priebeh."

Rudolf Uličný (Nitra): "V prvej časti zápasu sme mali hru jasne v rukách, ale nevyužili sme naše príležitosti. Náš súper vyrovnal po hrubej chybe a psychicky sa postavil na nohy. Zápas sa zlomil, keď sme za stavu 2:1 pri našej presilovke inkasovali gól po hrubej chybe obrancu."