Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Doma sa prerátalo košické béčko aj Prešovčania

Cez víkend sa hrali stretnutia 17. kola I. futbalovej ligy. Dvom východniarom domáce prostredie nesedelo a prerátali sa vo svojich kalkuláciách.

Sklamaní odchádzali z ihriska hlavne futbalisti MFK Košice B, ktorí prehrali so Zlatými Moravcami. Hoci hostitelia mohli asôoň vyrovnať, predsa ani raz neposlali loptu do siete. V derby na prešovskej pôde favorizovaný Tatran si brúsil zuby na trojbodový zisk, no musel sa zmieriť s jedným bodom, lebo húževnatí Humenčania mu neumožnili skórovať. Naopak, po dlhšom čase sa z víťazstva tešili Michalovčania, ktorí pred vlastnými fanúšikmi najtesnejším rozdielom pokorili Lučenec.

Košice B Zl. Moravce 0:1 (0:0)

Košice Hoci košická rezerva a jej súper sú v hre o účasť v jarnej barážovej skupine, ktorej mužstvá budú bojovať o štyri stupienky v Corgoň lige, na zápas do Čermeľa prišla iba hŕstka divákov. Vcelku sa však ochudobnili o solídny futbal, lebo počas 90 minút mužstvá bojovali, hrali otvorene, živo, a keďže nelenili, na trávniku sa vždy niečo dialo. Rezerva nastúpila s veľkým elánom a nečakane si už v prvej desaťminútovke vypracovala šance, ktoré zvýraznil Adam, keď trafil žrď. Postupne sa hra vyrovnala, mužstvá hrali dosť medzi šestnástkami, ale aj v nich sa črtali pestré situácie. Predsa len iniciatívnejší MFK sa v 63. min. dostal do úzkych, keď Džogan v zadných radoch vyrobil chybu, ktorú Chren využil na strelenie gól. Košičania sa v zaujímavom zápase nevzdávali, lenže súper predsa len mal viac skúsenosti a domáci hazardovali s možnosťami vo finálnej fáze. Prvý mohol vyrovnať Novák, ktorý sa predral do šestnástky, ocitol sa zoči-voči Peškovičovi, ale loptu poslal vedľa brány. Onedlho na to nebezpečná hlavička Kováča minula bránu. A keď Horváth trafil tiež iba žrď, bolo jasné, že body si z košickej pôdy odvezú Zlaté Moravce: Nič nemení ani na to, že aj s dávkou šťastia, avšak domáca mlaď sa tiež presvedčila, že kto nedá gól nemôže vyhrať.

Eugen MAGDA

Gól: 63. Chren. Pred 170 divákmi rozhodoval Matúš. ŽK: Sciranka, Líška, Novák Ondrejka, Hnilica. KOŠICE B: Vojtaško Hanzuš, M. Kováč, Džogan (75. Horváth), Adam Sciranka, Lišivka Novák, Labun, Zajac (61. Juhar) Líška (82. Matia). ZLATÉ MORAVCE: Peškovič Chrappa (25. Belúl), Klabal, Karlík, Číž (41.Balát) Ondrejka, Hözl, Hnilica, Juska Plichta, Chren (89. Pintér).

Prešov Humenné 0:0

Prešov Predzvesťou očakávaného prešovského tlaku vo východniarskom derby mal byť strelecký pokus Šafranka po prvej útočnej akcii zeleno bielych. Lenže tak, ako minul novic v prešovskom drese, minuli sa aj domáce predstavy o zápase. Tatran mal síce znova doma od začiatku jasnú prevahu, avšak bez akéhokoľvek efektu. O streľbu sa pokúšali po Šafrankovi najmä Macko, skúsil to aj Prekop, hlavičkoval Brown. Všetko to boli ale pokusy nepresné. Macko síce v 39.minúte trafil presne, no Pillár bol po štandardnej situácii dobre postavený. Prešov prevahu mal, no súpera pod tlak, pod ktorým by robil chyby, z nich by sa hádam zrodili šance, neprichádzal. Recept na zhustenú obranu Humenčanov Prešovčania jednoducho nenašli. Štyri minúty pred prestávkou zľava odcentroval Gegič. Za presnou loptou najvyššie vyskočil Brown. Trafil ju ale tak nešťastne, že tá z bezprostrednej blízkosti preletela nad brvnom... A bola to vlastne jediná šanca zeleno bielych v prvej časti. Aj druhý polčas začal po vydarenej a konečne prekvapujúcej kombinácii strelou Šafranka nad. Zmenu skóre nepriniesla ani snaha Piter Bučka v 58.minúte, či onedlho hlavička aktívneho Šafranka. V dobrej pozícii hlavičkou tesne minul v 78.min. aj striedajúci Zahradník. Keďže žiadny drvivý nápor domácich sa v závere nekonal, húževnato brániaci súper spod Vihorlatu uhral v Šariši prekvapujúco bod.

Pred 979 divákmi rozhodoval Ježík. ŽK: Brown Mi. Pyrka, Kupec, Ovšianik. 1.FC Tatran: Buchta Volf, Piter Bučko, Čep, V. Staš Pribula, Prekop (62. Iskra), Šafranko, Gegič Brown, Macko (78. Zahradník). HFC: Pillár D. Pyrka, Rad. Šimko, Hanc, Ovšianik Mi. Pyrka, T. Opiela, Zvara (90.Bellák), Kuzma, Kupec Lapšanský.

Ján LEŠKO

MICHALOVCE LUČENEC 1:0 (0:0)

Michalovce Osem kôl a takmer dva mesiace čakali michalovskí futbalisti na plný bodový zisk. Prvý polčas sobotňajšieho stretnutia proti Lučencu však nenaznačoval, že by práve s týmto súperom mali prelomiť negatívnu sériu. Ako prvý sa o zmenu skóre pokúšal obranca Smrek, no po centri Tirera zblízka minul loptu. Vzápätí na opačnej strane bol opäť v akcii Smrek, no tentoraz v poslednej chvíli odvrátil loptu pred číhajúcim Hricovom. Nebezpečný útočník hostí bol v akcii aj v 12. minúte, keď po narážačke s Csányim strieľal z bezprostrednej blízkosti, no brankár Belán bol namieste. V 23. minúte sa o zmenu skóre pokúsil Hreško, jeho technickú strelu však Michalík stihol odvrátiť. Oveľa viac mu dala zabrať bomba Ruskovského, ktorú musel vyškriabať na roh. Štyri minúty po prestávke centroval zľava Tirer, hlavička Ruskovského mierila tesne vedľa. O výsledku sa rozhodlo v 61. minúte, keď Smrek na ľavej strane vybojoval takmer stratenú loptu, centrom našiel v pokutovom území Aľušíka a ten bombou pod brvno skóroval 1:0. Po tomto momente Lučenec prevzal iniciatívu, do šance sa však dokázal dostať iba v 77. minúte Hricovom, brankár Belán si však s jeho slabou strelou poradil. O dve minúty neskôr sa od polovice ihriska rútil sám na Michalíka domáci Aľušík, ktorého Balaško zastavil v pokutovom území nedovolene, penalta sa však v Michalovciach už tradične nepískala... Michalovský stredopoliar Martin Aľušík bol pri chuti a v 82. minúte mal opäť možnosť skórovať, proti bol brankár Michalík. Do konca stretnutia sa už skóre nezmenilo, a tak si po dlhých ôsmich kolách mohli hráči MFK Zemplín vychutnať pocit víťazstva.

Gól: 61. Aľušík. ŽK: Tirer, Aľušík, Jevlanov Drugda. Rozhodoval: Gocník 893 divákov. MFK ZEMPLÍN: Belán Uhľár, Juhás, Chovan, Smrek Ruskovský (90. Praščák), Aľušík, Šitov, Hreško (81. Marec), Tirer Ruiz Murillo (62. Jevlanov). LAFC: Michalík L. Seman (67. Lavrík), Drugda, Balaško, Vaculčiak Csányi, Šnegoň, Adám, Domík Hricov, Szegedi.

Jaroslav ČÚRNY

R. Sobota - Turč. Teplice 2:0 (2:0), góly: 21. Kučerňák, 31. Pisár. Rozhodca: Chorváth, ŽK: Kučerňák, 821 divákov.

Šaľa - D. Streda 2:0 (1:0), 43. Lanc, 50. Vencel. Rozhodca: Kačenga, ŽK: Lalák, Kubištel - Kobr, 1058 divákov.

Podbrezová - Močenok 2:1 (1:1), 13. Haviar, 72. Chomistek - 42. Bernath. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Ličko, Pančík - Pavlík, Poštrk, Bernáth, 600 divákov.