Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Hantuchová: Je to sľubný náznak

Slovenská tenistka DanielaHantuchová prehrala v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji WTA Tour Zürich Open (dotácia 1,34 milióna USD, tvrdý povrch

Slovenská tenistka Daniela

Hantuchová prehrala v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji WTA Tour Zürich Open (dotácia 1,34 milióna USD, tvrdý povrch v hale) vo švajčiarskom Zürichu s druhou nasadenou Mariou Šarapovovou 1:6, 6:4, 3:6. Po prvom dejstve, v ktorom ruská úradujúca víťazka US Open jednoznačne dominovala nad 23-ročnou popradskou rodáčkou, dokázala Hantuchová výrazne zlepšeným výkonom vyhrať druhý set 6:4 a vynútiť si pokračovanie zápasu. V treťom sete však stratila svoje podanie vo štvrtom geme a Šarapovová už vedenie nepremrhala.

Slovenská fedcupová reprezentantka teda aj po piatej

finálovej účasti na hlavnom okruhu WTA Tour, prvej od

augusta 2005 v Los Angeles, má na konte jediné víťazstvo z roku 2002 v Indian Wells. Podľa predbežných prepočtov by sa z 22. miesta mohla posunúť až na 16. priečku v počítačovom poradí.

Daniela Hantuchová: "V prvom sete som zrejme bola

premotivovaná. Príliš som chcela a môjmu prejavu chýbala uvoľnenosť. Počas prestávky pred druhým setom som si povedala, že sa s chladnou hlavou a bez zviazanosti musím pokúsiť o taktiku, ktorú som si pred finále naplánovala. Dokázala som síce vyrovnať, ale Maria si dnes víťazstvo asi zaslúžila o čosi viac. Výborne podávala, hrala rýchlo a presne a prejavili sa jej väčšie skúsenosti z takýchto duelov. Celkovo som však s mojím vystúpením v Zürichu veľmi spokojná a rada by som sa poďakovala publiku za skvelú

atmosféru. Ťažko odhadnúť, či sa vraciam do formy, ktorá mi pred niekoľkými rokmi priniesla pozíciu svetovej päťky, ale toto bol sľubný náznak a dúfam, že už do konca sezóny stihnem dosiahnuť výsledky, ktoré by to potvrdili."

Hantuchová postúpila do finále vďaka presvedčivému výkonu v semifinále s treťou nasadenou Ruskou Svetlanou Kuznecovovou. Vyhrala 6:4, 6:2 a upravila bilanciu vzájomných zápasov na 2:4. Vo štvorhre Hantuchová po boku Japonky Ai Sugijamovej nestačila v dramatickom semifinále na dvojicu Cara Blacková, Rennae Stubbsová (3-Zimb./Aus.) a s deblovou súťažou sa rozlúčila po setoch 4:6, 6:1, 6:7 (3).