Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Šláger nerozhodne, Junošport zimuje na čele

Stará Ľubovňa - Prvá trieda ObFZ v Starej Ľubovni pokračovala v nedeľu stretnutiami posledného jesenného kola.V. LIPNÍK - JAKUBANY 4:0

V. LIPNÍK - JAKUBANY 4:0 (0:0)

Domáci nastúpili do stretnutia s cieľom potvrdiť priam famóznu formu z posledného obdobia a pokúsiť sa dosiahnuť skalp jedného z vážnych konkurentov na postup, čo dokázali naplniť hlavne po streleckom koncerte po obrátke, pričom dokázali neinkasovať gól už v siedmom dueli za sebou. V stretnutí pomerne dvoch rozdielnych polčasov sa hra v prvej časti odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Ako prví sa dostali na dostrel brány domáci hráči až v 38. minúte, keď ich mohol dostať do vedenia Špes, ale jeho dobre mierenú hlavičku s námahou vyrazil hosťujúci gólman na rohový kop. O dve minúty na to ten istý hráč po dobre mierenom centri Kuľandu mohol otvoriť skóre, no nedokázal trafiť odkrytú bránu. Po zmene strán však mali domáci raketový nástup a už v 49. minúte zo skrumáže Bialončík otvoril účet duelu. Po tomto okamihu domáci neustále zvyšovali svoju útočnú aktivitu, ktorú v 64. minúte korunoval svojím druhým gólom Bialončík z pokutového kopu, ktorému predchádzala prudká strela Labanta zastavená rukou jedného z brániacich hráčov. V ďalších minútach duelu po vylúčení hosťujúceho Fábera a Orechovského mali domáci výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ktorú dokonale zúžitkoval hlavne strelecky disponovaný Bialončík. V závere mohli v nejednom prípade domáci svoje víťazstvo ešte prikrášliť, ale na strane rezignovaných hostí stál neraz dostatok šťastia.

Góly: Bialončík 4 (1 z 11 m). Pred 180 divákmi rozhodoval Furtkevič, ŽK: Fáber a Orechovský po 2, ČK: Fáber, Orechovský (obaja Jakubany).

Š. JASTRABIE - ORLOV 0:0

Od samého úvodu priemerného merania síl začali oba kolektívy útočne. O čosi viac z hry mali domáci, ktorí si vytvorili územnú prevahu. Do niekoľkých sľubných príležitostí sa dostali Kerpčár a Čury, no v koncovke nepochodili. Hostia v týchto fázach hry boli v ofenzívnej činnosti neškodní a domáceho brankára vážnejšie neohrozili. Po zmene strán sa hra o čosi zrýchlila a pribudlo aj viac vzruchu pred oboma bránami. Či už domáci, ale aj hosťujúci hráči sa snažili strhnúť vedene na svoju stranu, no nepresná koncovka ich pripravila o akýkoľvek úspech. Azda za najväčšiu príležitosť domácich možno považovať tú v 70. minúte, keď Tkáč zoči-voči gólmanovi hostí neuspel. Orlovčania odpovedali jedinečnou šancou Tomča, ktorý z bezprostrednej blízkosti nedokázal rozvlniť sieť domácej brány. V záverečných minútach duelu mohlo nakloniť misky váh na svoju stranu predsa len domáce mužstvo, no Rešetár ani Guľaš nedokázali zúžitkovať výhodu priamych kopov. Vzhľadom na celkový priebeh je deľba bodov spravodlivá.

Pred 200 divákmi rozhodoval Majdák, ŽK: Ščerbák (Orlov).

V. RUŽBACHY - ČIRČ 1:1 (1:1)

V stretnutí mužstiev zo stredu tabuľky mali od úvodných minút hru jasne pod kontrolu domáci hráči, ktorí vyvinuli na súperovu bránu ofenzívny tlak. Z neho pramenilo aj niekoľko veľmi sľubných príležitostí, najmä po individuálnych prenikoch, ktoré ťahal aktívny Sakáč. Hostia sa zamerali viac na defenzívnu taktiku a do útočenia sa prakticky nepúšťali. Svoje útočné úsilie hostitelia potvrdili úvodným gólom v 21. minúte, keď presný aut Leščinského zúžitkoval Sčensný. Po tomto okamihu boli domáci naďalej pri chuti, no v koncovke sa nedokázali presadiť. Naopak, po polhodine hry domáci pykali za nepremieňanie gólových príležitostí, keď hostia dokázali potrestať nepozornosť v zadných radoch domáceho mužstva vyrovnávajúcim gólom Ištoňu. Po zmene strán mali naďalej viac z hry domáci a vehementne sa usilovali strhnúť vedenie na svoju stranu. Blízko gólu boli Sakáč a Leščinský, no v koncovke mali vychýlenú mušku, pričom v nejednom prípade podržal hostí od pohromy aj ich gólman. V závere bolo rušno pred oboma bránami, keď najprv hosťujúci Kravčík nedokázal zúžitkovať stopercentnú príležitosť a na opačnej strane sa pri prudkej strele Hrivňáka vyznamenal gólman hostí.

Góly: Sčensný - Ištoňa. Pred 150 divákmi rozhodoval Foľvarský, ŽK: Hanečák (V. Ružbachy), ČK: Kolcún (Čirč).

KYJOV - LITMANOVÁ 3:0 kont. - hostia nepricestovali

JARABINA - JUNOŠPORT 3:3 (1:1)

V asi najočakávanejšom stretnutí jesene videli diváci kvalitný futbal. Od začiatku zobrali réžiu zápasu do svojich rúk hostia, ktorí mali celých 90 minút územnú prevahu. Loptu mali častejšie na svojich kopačkách, lepšie kombinovali a najmä v strede poľa prevyšovali svojho súpera. Domáci však v prvom polčase aj vďaka výbornej obrane nepustili hráčov Junošportu do bezprostrednej blízkosti svojej brány. Naopak, v 28. minúte po prvom vážnejšom útoku a strele Vislockého otvorili skóre zápasu, keď lopta prešla brankárovi hostí pomedzi nohy do brány. Hostia nezložili karty a ešte do polčasu vyrovnali po chybe domáceho záložníka Dlugošom. V druhom polčase sa tempo zápasu ešte vystupňovalo. Najprv sa k slovu dostali domáci hráči. Krátko po výkope zvyšoval na 2:1 Šulík po výborne kopnutom priamom kope, na ktorý nemal brankár hostí nárok. O 15 minút neskôr to už bolo 3:1 po strele Guľaša z 25 metrov. Skúsenosti hráčov Junošportu však urobili svoje. Nevzdávali sa ani za takého stavu. Pritlačili Jarabinčanov, ktorí mohli v kľude ubrániť výborný výsledok. Namiesto toho sa však aj naďalej pokúšali o protiútoky, za čo ich potrestal dvomi gólmi v 70. a 80. minúte Kaleta. V nervóznom závere ešte rozhodca "daroval" hosťom jedenástku, ktorú však brankár domácich zneškodnil, a tak sa body delili.

Góly: Vislocký, Šulík, Guľaš - Kaleta 2, Dlugoš. Pred 200 divákmi rozhodoval Murcko, ŽK: A. Imrich, J. Derevjanik, ČK: Jeleň (všetci Jarabina).