Derby dva razy pre hostí

Sportnet|25. okt 2006 o 00:00

Košice - V stretnutiach 14. kola I. hokejovej ligy sa pozornosť uprela na východoslovenské derby. V oboch prípadoch bodovali naplno hostia. V Prešove

dominovali Spišiaci, keď im na víťazstvo stačil iba jediný gól. Naopak, na trebišovskom ľade ich Kežmarčania nastrieľali až deväť a jasne potvrdili rolu favorita. Z úspešného výsledku sa tešilo aj Humenné, ktoré pred vlastnými divákmi zdolalo Detvu.

Prešov - Sp. Nová Ves 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Obidva tímy hrali v 1. tretine presilovky o 2 hráčov, no úspešní boli len hostia, keď Hrubý nedal 43 sekúnd pred koncom prvej tretiny Martonovi v domácej bránke žiadnu šancu. V 2. časti nevyužil Segľa samostatný nájazd a obrovskú šancu ani Zavacký. Prešovu sa napriek úsiliu už v posledenej časti vyrovnať nepodarilo.

Gól: 20. Hrubý. Rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, R. Bednár, vylúčení: 7:8, navyše: Novák (Spišská) 10 min osobný trest za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 970 divákov.

Trebišov - Kežmarok 2:9 (0:3, 0:4, 2:2)

V tretej minúte spálil domáci Koniar tutovku. Hostia potvrdili hráčsku a hernú kvalitu. Vynikali individuálne aj korčuliarsky. Domáci sa snažili, no na Kežmarčanov nemali.

Góly: 49. Kachnič, 60. Koniar - 8. Šechný, 14., 25. Frank, 14. Kyseľa, 33. Junas, 35. Marcinko, 40. Klein, 54. Fedor, 57. Mravec. Rozhodovali: Ország - Szabó, Kalina, vylúčení: 4:8, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 230 divákov.

Humenné - Detva 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

V priemernom stretnutí potvrdili domáci papierové predpoklady a po dvoch prehrách si pripísali víťazstvo. Hostia svojou bojovnosťou zmazali dvojgólové manko, no keďže brankár Škrečko východniarov viackrát podržal, radosť ostala na humenskej strane.

Góly: 18., 57. Petrovič, 29., 51. Gajdoš - 35., 43. Košťál. Rozhodovali: Sabol - Smrek, I. Vojtek, vylúčení: 4:10, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 510 divákov.

Zostávajúce výsledky: Prievidza - Trnava 3:6 (0:2, 2:2, 1:2). Senica - Ružinov 5:4 (0:0, 5:0, 0:4). Topoľčany - P. Bystrica 6:3 (3:1, 2:1, 1:1). Piešťany - Ružomberok 6:2 (0:1, 2:0, 4:1). N. Zámky - B. Bystrica 2:1 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0).