Slovenský pohár: Trio z východu bez štvrťfinále

Košice - Včera sa hrali úvodné stretnutia 3. kola Slovenského pohára vo futbale. Do bojov zasiahli traja naši zástupcovia, do štvrťfinále však

nepostúpil ani jeden. Michalovčania privítali B. Bystricu a hoci favorita potrápili, predsa doplatili na chabú koncovku. Vonku však naši poriadne vynervovali svojich hostiteľov. Prešov v Senci dokonca viedol, ale napokon domáci stačili vyrovnať a v jedenástkovom rozstrele boli šťastnejší. Rovnako tak Spišiaci zaskočili súpera v Nitre a nechýbalo veľa, aby po Ružomberku vyradili ďalšieho corgoňligistu. V riadnom hracom čase gól nepadol a o postupe celku spod Zobora rozhodli až strely zo značky pokutového kopu. Zvyšné zápasy 3. kola SP - dnes: Zl. Moravce - Slovan B, Ružomberok B - Trnava, Močenok - Nemšová, 7.11.: Artmedia - R.Sobota.

MICHALOVCE B. BYSTRICA 0:2 (0:0)

Michalovce Domáci sa pustili do súpera zvučného mena bez rešpektu a už v prvej minúte vystrašil po rohovom kope brankára Zajaca nepríjemnou strelou Ruskovský. V 12. minúte mali hostia výhodu priameho kopu, Velického tvrdú strelu Belán na dvakrát kryl. O štvrťhodinu po akcii Pečovského strieľal tesne vedľa Očovan a v 37. minúte rovnaký hráč zoči-voči Belánovi preloboval bránu. Tri minúty pred prestávkou pálil z pravej strany domáci Tirer, brankár Zajac loptu vyboxoval. Po obrátke mal znenazdajky šancu skórovať P. Farkaš, jeho nenápadná strela skončila na žrdi. O štyri minúty po úniku M. Pančíka z ľavej strany sa lopta dostala k osamotenému Medveďovi, ktorý zblízka otvoril skóre. Vzápätí domáci Tirer zahrával priamy kop z 25 m vzdialenosti, technickou strelou však Zajaca neprekvapil. Obojstranne zaujímavý futbal pokračoval a zanedlho preveril tvrdou strelou z uhla domáceho brankára Medveď. Aktívny útočník hostí sa presadil v 81. minúte, keď ho našiel prihrávkou z ľavej strany Bažík. O postupe Banskej Bystrice bolo de facto rozhodnuté, no sympatická snaha a bojovnosť Michalovčanov si zaslúži uznanie.

Góly: 50. a 81. Medveď. ŽK: Kotrys, Velický. Rozhodoval: Havrilla 1 150 divákov. MFK ZEMPLÍN: Belán Uhľár (84. Mižík), Juhás, Chovan, Smrek Ruskovský, Aľušík, Jevlanov, Šitov, Tirer (69. Devečka) Ruiz Murillo (65. Hreško). DUKLA: Zajac T. Libič, P. Farkaš, Velický, Kotrys Pečovský, Bažík (90. M. Ďuriš), Wozniak, M. Pančík Medveď (85. M. Seman), Očovan (78. Rendla).

Jaroslav ČÚRNY

Senec - Prešov 1:1 (1:1),

na pok. kopy 4:3

Senec - V priemernom zápase sa prví ujali vedenia Prešovčania, keď v 40. minúte Macko spoza 16-tky vystrelil a prekvapil Perniša - 0:1. No o 4 minúty domáci Kozár potiahol po krídle, chcel vystreliť na bránku Buchtu, no ku gólu mu pomohol Ray, ktorý strelu ešte tečoval. Keďže v 2. polčase sa už žiaden gól nezrodil, rozhodlo sa o postupujúcom v jedenástkovom rozstrele. A keďže Brown ani Čep 11-tku nepremenili, postupujú Senčania.

Góly: 44. Ray - 40. Macko, Rozhodoval: Valášek, ŽK: Matič - Šafranko, Macko, Pripula, 839 divákov.

Nitra - Sp. Nová Ves 0:0,

na pok. kopy 3:1

Nitra - Bezkrvný futbal v prvom polčase vylepšili iba gólové príležitosti domácich A. Heseka a Grajciara v jeho závere. Po "umývaní hláv" cez prestávku sa Nitrania v druhom dejstve nasťahovali na polovicu Spišskej Novej Vsi. Do šancí sa dostali postupne Hesek, Štajer, Pavol Farkaš i Bališ, no bez gólového efektu. O postupujúcom sa po bezgólovej remíze po 90-tich minútach muselo napokon rozhodnúť až v rozstrele zo značky pokutového kopu. Nitrania premenili všetky tri pokusy, hostia naopak iba jeden, a tak sa z postupu do štvrťfinále mohli radovať domáci.

ŽK: Samoľ (Sp. N. Ves), rozhodoval Olšiak, 680 divákov.

Zostávajúci výsledok: Inter - Žilina 0:2 (0:1), 11. Devátý, 64. Hubočan.