Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Dve derby pre domácich, jedno zmierlivo

V. LIGA - S-ZSP. BYSTRÉ - HRANOVNICA 2:0 (1:0)V susednom, typickom derby zápase videli diváci zaujímavý a obojstranne korektný súboj. Od začiatku

V. LIGA - S-Z

SP. BYSTRÉ - HRANOVNICA 2:0 (1:0)

V susednom, typickom derby zápase videli diváci zaujímavý a obojstranne korektný súboj. Od začiatku mali herne navrch domáci, ktorí si vytvárali jednu príležitosť za druhou. Už v 7. minúte nastrelil Šavel brvno a tlak hostiteľov pokračoval celý prvý polčas. Ideálnu príležitosť na zmenu skóre mal Pitoňák, ktorý sa rútil sám na brankára Hranovnice, no prestrelil. Hostia sa do útoku dostávali len sporadicky a hoci bojovali, do vyloženej gólovej príležitosti sa do prestávky nedostali. Naopak, boli to opäť Kubašania, ktorí mohli Michlíkom otvoriť skóre, no jeho strelu hosťujúci brankár s námahou vytlačil nad brvno. Na ťažkom teréne sa domácim podarilo otvoriť skóre tesne pred prestávkou, keď v 42. minúte po centri Lopucha z ľavej strany sa do čierneho trafil kanonier Pitoňák - 1:0. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Hostia smerom dopredu príliš nebezpeční neboli a domáci sa snažili čo najskôr poistiť svoj náskok. Lopta im však často odskakovala a opäť zahadzovali jednu šancu za druhou. Až v 68. minúte sa po akcii z pravej strany opäť presadil Pitoňák, keď povedľa brankára rozvlnil sieť. V závere už hostitelia s prehľadom kontrolovali svoje vedenie a zaslúžene zvíťazili, pričom ich víťazstvo mohlo byť aj výraznejšie.

Góly: 42. a 68. Pitoňák. Pred 350 divákmi rozhodoval Kandráč, ŽK: Oravec, Ebringer (obaja Hranovnica). SP. BYSTRÉ: Bendik - Vitko, P. Herák (60. Kubičko), Jurčo, Olexa - Pekarčík (80. Poracký), Šavel, Lopuch, Kožuch - Pitoňák (70. Šimonovič), Michlík. HRANOVNICA: Smolár - Lipták, Oravec, Ebringer, Valluš - Knižka, Pačan (80. Lešundák), Bango (70. Korenko), Petruľa - Víra, Brož. (riso)

Pavol ŠELENG (tréner Spišského Bystrého): Bolo to obojstranne slušné derby stretnutie, v ktorom sme mali neustálu prevahu. Škoda zahodených gólových príležitostí, mohli sme vyhrať i výraznejším rozdielom. Som spokojný so ziskom troch bodov. (riso)

Jozef PETRÁN (tréner Hranovnice): Konečne som od našich hráčov videl správne nasadenie a bojovnosť. Takto by to malo vyzerať na ihrisku vždy. Bol to síce tvrdý a nekompromisný zápas, ktorý bol ale férový a diváci si určite prišli na svoje. S predvedenou hrou som spokojný. (riso)

POPRAD B - PLAVNICA 3:0 (2:0)

V ďalšom podtatranskom derby začali domáci náporom a už v 7. minúte po individuálnej akcii Michlíka a jeho následnom centri neusmernil Sýkora zblízka loptu do prázdnej časti bránky. Hostia len sporadicky ohrozovali bránku domácich a vyloženú šancu si do prestávky nevytvorili. Naopak, po Kubesovom centri v 23. minúte Bendik hlavou otvoril skóre. Tlak Popradčanov pokračoval, ale dlho bez gólového efektu. Až v 40. minúte po úniku Bendika a jeho centri do malého vápna Podhorský sám pred brankárom nezaváhal a bolo 2:0. Druhý polčas ovplyvnilo vylúčenie domáceho Maníka v 60. minúte, ktoré Popradčanov trochu pribrzdilo. Napriek tomu sa im ale hneď po početnom oslabení podarilo prikrášliť víťazstvo Michlíkom, ktorý po štandartnej situácii zblízka doklepol loptu do hosťujúcej siete. Plavničania sa osmelili, ale nebezpeční boli smerom dopredu naďalej i domáci, ktorým otvorenejšia hra súpera očividne vyhovovala. V 70. minúte mali hostia vyloženú gólovú príležitosť, ale hlavička jedného z ich hráčov z piatich metrov letela tesne nad. Na druhej strane dvakrát unikol Bendik, no zbrklo zakončil. V závere sa už len dohrávalo a na zaslúženom víťazstve popradskej rezervy sa už nič nezmenilo.

Góly: 23. Bendik, 40. Podhorský, 60. Michlík. Pred 150 divákmi rozhodoval Kmec, ŽK: Kubesa - Ilčišák, Hricko, Drobňák, ČK: Maník (Poprad B). POPRAD B: Oprendek - Ondruš, Kubesa, Polakovič, Oravec (60. Kavka) - Sýkora, Podhorský (86. Orság), Bendik, Bolcár (46. Kester) - Maník, Michlík. PLAVNICA: Majdák - P. Varga, Hricko, Rybovič, Drobňák - Pekár (75. Maček), Grajzinger, Sykorjak, Murcko - Ilčišák, Brunovský. (riso)

V. LOMNICA - MIKLUŠOVCE 2:1 (1:0)

Do stretnutia mužstiev z pokojných vôd tabuľky nastúpili domáci futbalisti s odhodlaním prelomiť nepriaznivú sériu siedmich duelov bez víťazstva. Túto úlohu sa snažili napĺňať už od úvodného hvizdu rozhodcu, po ktorom sa zahryzli do svojho súpera. Z ofenzívneho tlaku sa im v 10. minúte podarilo takmer vyťažiť vedúci gól, keď Precák postupoval sám na brankára hostí, ktorého však nedokázal prekonať. Domáci postupom času vystupňovali tempo hry a neraz hrozili po vtipných kombinačných akciách. V 20. minúte sa im už predsa len podarilo otvoriť skóre, keď výborne zahraný rohový kop Tribulu dokonale zúžitkoval presnou hlavičkou Lacuš. Hostia v týchto fázach vychádzali z obrannej ulity iba sporadicky a s akýmikoľvek náznakmi gólových príležitostí si domáci poradili. Po polhodine sa mohli Lomničania tešiť po druhýkrát, ale Bellerova krížna strela iba tesne minula bránu. V 35. minúte mohol gólovú poistku dať Tribula, ale po individuálnej akcii v rozhodujúcom okamihu nastrelil iba hosťujúceho hráča pred bránkovou čiarou. Súper zahodené príležitosti domácich hráčov takmer potrestal vyrovnávajúcim presným zásahom v 38. minúte, keď po rohovom kope a následnej skrumáži pred brankárom Kuželom odvrátil loptu z bezprostrednej blízkosti v poslednom okamihu do bezpečia Repiščák. Po zmene strán sa snažili byť hostia vyrovnaným súperom. Svoju hru postupne zrýchlili a po hodine hry sa im podarilo vsietiť aj vyrovnávajúci gól, keď sa znova ukázalo, že ich silnejšou zbraňou sú rohové kopy, keď práve po jednom z nich sa v koncovke presadil Gajdoš. Tento okamih v ďalších fázach hry domácich z časti zaskočil. Hostia mohli v nejednom prípade túto skutočnosť využiť a nakloniť misky váh na ich stranu, no v zakončení stroskotávali na pozornom Kuželovi. V poslednej štvrťhodine ale domáci predsa len opäť zdvihli hlavy a ich iniciatíva a odhodlanie boli korunované v 78. minúte druhým gólom v sieti súpera, keď sa po individuálnom prieniku dokázal presadiť Babiáš. Po tomto okamihu až do samého záveru duelu domáci umnou hrou kontrolovali svoje dôležité víťazstvo, ktoré už nepustili z rúk. Navyše v samom závere ho mohol ešte prikrášliť Tribula, ale jeho prízemná strela z hranice malého vápna tesne minula ľavú žrď hosťujúcej brány.

Góly: 20. Lacuš, 78. Babiáš - 61. Gajdoš. Pred 100 divákmi rozhodoval Zvolánek, ŽK: Pavlovič (Miklušovce). V. LOMNICA: Kužel - Lang, Polák, Lacuš (90. Vojtek), Oravec - Repiščák (75. J. Hriňák), Solár, Tribula, Beller - Babiáš, Precák. (mdc)

Zoltán KUBÁT (tréner Veľkej Lomnice): Som nesmierne šťastný, že po takmer dvoch mesiacoch čakania sa nám konečne podarilo dosiahnuť víťazstvo, ktoré sa však ani tentoraz nerodilo vôbec ľahko. Snahu mojím hráčom nemôžem v žiadnom prípade uprieť, ale musím podotknúť, že na našej hre je naďalej stále čo zlepšovať. (mdc)

PODOLÍNEC - ŠTRBA 0:0

Podtatranské derby, ktoré prinieslo obojstranne rýchly a bojovný zápas, sa nieslo od úvodu taktiež aj v dramatickom duchu. Aktéri na ihrisku sa snažili o ofenzívny štýl hry, no ako sa napokon ukázalo, v koncovke ostali bezzubí. Domáci, v úsilí odčiniť krutú prehru spred týždňa, vyrukovali na papierového favorita duelu útočným tlakom. Ten ich však svojou technickou hrou dokázal držať celú úvodnú dvadsaťminútovku na dištanc. Po nej sa úroveň hry o čosi zvýšila a mužstvá boli v ofenzívnej činnosti dotieravejší. V 21. minúte pohrozil ako prvý domáci Lipčák, ale zoči-voči Marušákovi neuspel. O necelé tri minúty sa snažili o odpoveď hostia Levockým, no jeho krížna strela z ľavej strany iba tesne minula vzdialenejšiu žrď Dragošekovej brány. V 27. minúte mohol hostí dostať do vedenia Brezina, ktorý postupoval sám na brankára, ale jeden z domácich obrancov v poslednom okamihu zmaril jeho črtajúcu sa príležitosť. Aj po polhodine hry predvádzali oba kolektívy útočný futbal, no naďalej sa predháňali v zahadzovaní gólových príležitostí. Jednu z nich si vypracovali najprv hostia po rohovom kope Levockého, ktorého center doletel na hlavu dobre postaveného Macka, no jeho pokus vykopol z bránkovej čiary do bezpečia jeden z obrancov domácich. V 35. minúte sa na opačnej strane pokúšal ďalekonosnou strelou zaskočiť Marušáka Vychovalý, no lopta minula ten správny cieľ. Tesne pred odchodom do kabín sa ešte pokúšal otvoriť skóre ďalekonosným pokusom Otčenáš, no s jeho strelou z vyše 25 metrov si Dragošek poradil. Bez odozvy neostali však ani domáci, keď po ideálnej prihrávke Kačmarčíka Čižmarovič neprestrelil obranný val hostí. Po zmene strán sa obraz hry podstatnejšie nezmenil. Hostia sa snažili o technický štýl hry, no pre nich náročný terén im bránil kvalitnejšie rozvíjať ich akcie. Naopak, domáci vsadili všetko na ofenzívu v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Vyvinuli tlak na bránu Marušáka a v 55. minúte ich mohol dostať do vedenia Kačmarčík, no jeho delovka minula správny cieľ. Hostia v týchto fázach hry vychádzali neraz do rýchlych protiútokov a v 55. minúte sa im po samostatnej akcii takmer podarilo skórovať, keď Levocký sa snažil prelobovať Dragošeka, ktorý prekopol aj bránu. Po hodine hry sa vtipne uvoľnil Brezina, ktorého nedovoleným spôsobom za cenu žltej karty zastavil Š. Reľovský. Z následného priameho kopu vyskúšal pozornosť Dragošeka Čunderlík, no ten jeho strelu reflexívne s námahou vyrazil na rohový kop. Azda najväčšiu príležitosť si vypracovali domáci v 67. minúte po kombinačnej akcii Lipčáka s Vychovalým, no ani tá sa gólom neskončila. V záverečnej štvrťhodine sa oba kolektívy vehementne usilovali zvíťaziť, no rohový kop domáceho Sekelského, ktorému chýbali milimetre, ani prudká strela Levockého už vytúžený úspech nepriniesla.

Pred 300 divákmi rozhodoval Olejník, ŽK: Š. Reľovský - Otčenáš. PODOLÍNEC: Dragošek - Kačmarčík, Antoni, Zima, Krull - Šebest (46. Reľovský), Čižmarovič (80. Závacký), Ferencko (65. Bombara), Lipčák - Vychovalý, Sekelský. ŠTRBA: Marušák - Otčenáš, Rybár, Milan, Miroslav Macko - Marián Macko, Hurajt (89. Hončar), Pamula (62. Čunderlík), Brezina - M. Levocký, M. Sabo (83. Michalko). (mdc)

Peter REĽOVSKÝ (tréner Podolínca): I napriek tomu, že sa nám nepodarilo získať pre nás tri veľmi dôležité body, chcem chlapcom poďakovať za predvedený výkon. Dokázali si splniť stanovené úlohy, ktoré im boli zadané pred začiatkom duelu. Predvádzali peknú, kombinačnú hru, ktorá však, ako sa ukázalo, nepriniesla želateľný efekt. Treba ísť ďalej a preto pevne veríme, že v najbližších stretnutiach si to už všetko vynahradíme. (mdc)

Milan SABO (tréner Štrby): Bolo to stretnutie, ktorému chýbalo vytvorenie si vyložených gólových príležitostí. Prevládala bojovnosť, ktorá prevýšila hernú kvalitu. Domáci mali niekoľko ošemetných situácií, ale v závere sme na náročnom teréne, kde sa ťažko tvorila hra, mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Remíza je spravodlivým vyjadrením pomeru síl na hracej ploche. (riso)