Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Ženy prvé, juniorky posledné

Spišská Nová Ves - Volejbalové súťaže I. ligy junioriek i žien pokračovali druhým kolom. Kým juniorky oba zápasy doma prehrali, ženy naopak oba

zápasy vonku vyhrali. Ženy v tabuľke prvé, juniorky posledné.

Výsledky, I. liga, juniorky 2. kolo: VK Spišská Nová Ves MVK Poltár2:3 a 0:3.

Juniorky hostili silné súperky z Poltára a začali výborne. Prvé dva sety prvého zápasu vyhrali úplne hladko a bez problémov a zdalo sa, že zápas bude jasnou záležitosťou domácich hráčok. Zdanie však klamalo, pretože hráčky hostí sa vzchopili, začali úspešnejšie podávať z výskoku a mali silnejšiu sieť. Razom bolo vyrovnané na 2:2 na sety, pretože naše dievčatá nenachádzali (a do konca oboch zápasov ani nenašli) odpoveď na hru junioriek z Poltára. V piatom sete viedli naše dievčatá už 4:1, ale nič z výhry nebolo, lebo set prehrali 15:7 a celkovo 3:2 na sety. V druhom zápase pôsobili domáce hráčky odovzdaným a neistým dojmom a neustále sa bezúspešne doťahovali na súpera. Celkovo môžeme konštatovať iba zisk prvých setov v I. lige junioriek, na výhru v zápase to ešte nebolo. Po dvoch kolách sú naše juniorky na chvoste tabuľky.

Základná zostava: Bryndzová, Bajtošová, Mecková, Pavlíková, Rerková, Hovancová, libero: Šebestová, striedali: Kovalčíková, Šefčíková, Verčimáková, Bartošová.

Tréner Ľudovít Švihla po zápasoch povedal: "Dievčatá začali ako z veľkej knihy a s prehľadom. Potom však súperky našli na nás protizbraň, ktorou bolo silné podanie a lepšie bloky a hlavne smeče. Toto úplne otočilo zápas. Hostia z Poltára boli lepší a treba si uvedomiť, že tieto dievčatá sú žiacke majsterky SR. Prvý zápas sme však aj tak mohli dotiahnuť do víťazného konca. Druhý zápas nekomentujem, pretože to je o psychike hráčok a o silnej osobe, ktorá by to vzala na seba a strhla ostatné dievčatá. Taká, žiaľ, v kolektíve chýba.

Výsledky, I. liga, ženy 2. kolo: ŠŠK Kométa Košice VK Spišská Nová Ves 0:3 a 0:3.

V druhom kole 1. ligy cestovali ženy do Košíc, kde hladko vyhrali oba zápasy a pokračujú vo výborných výkonoch, podobne, ako v úvode minulej sezóny. Košičanky pôsobili miestami až bezradným dojmom a naše volejbalistky si robili doslova, čo chceli. Výhrami sa udomácnili na prvej priečke tabuľky 1. ligy žien, nakoľko nestratili ešte ani set. Základná zostava: Križáková, Sukeníková, Szentkeresztyová, Vykoupilová, Javorská, Fabianová, Striedala: Rerková.

Asistentka trénera Eva Fabianová po zápasoch povedala: "Bolo to skôr o tréningovom zápase, súperky sme brali viac-menej ako sparringpartnera. Na súvislejší odpor sa ani nezmohli a trochu nám pohrozili iba v závere druhého zápasu, aj to len symbolicky. Celkovo sme do Košíc vycestovali iba v zostave siedmich hráčok, ale aj to stačilo. Otázka je, čo bude stačiť v stredu, keď hráme 2. kolo Slovenského pohára, síce tiež z Košicami, ale extraligovými. Hostíme Sláviu TU KOŠICE. Je to v každom prípade výzva a dievčatá sa tešia.

V 3. kole hrajú juniorky doma v športovej hale v sobotu 28.10.2006 už od 9.00 h. na striedačku so ženami. Juniorky hostia Sláviu TU Košice a ženy hostia ŽP Podbrezovú.

Ešte predtým však v stredu 25.10.2006 o 18.00 h. v športovej hale pokračuje 2. kolo Slovenského pohára, kde naše ženy hostia extraligovú Sláviu TU Košice.