Šaca doma nestačila na Spišskú Belú

Sportnet|26. okt 2006 o 00:00

Košice - V sobotu odohral Volejbalový klub Šaca prvý domáci dvojzápas prvej slovenskej volejbalovej ligy mužov východ. Domáci nastúpili proti svojmu

súperovi zo Slovenského pohára - Spišskej Belej.

Do prvého zápasu nastúpili hráči Šace, po skúsenosti z pohára, s očakávaním výhry, no nekoncentrovanou hrou domácich a naopak bezchybnou na strane hostí si Belá od úvodu udržiavala odstup a set skončil jednoznačne v jej réžii 25:13. Podobný priebeh mali aj nasledujúce dva sety a tak po bezzubej hre a vyprodukovaní neuveriteľných 61 vlastných chýb domácich hráčov vyhrala zaslúžene Sp. Belá 3:0 po setoch 25:13, 25:16, 25:16.

Obraz bezmocnosti VK Šaca, a to najmä na príjme, sa nezlepšil ani na začiatku druhého zápasu a nepomohlo ani striedanie nahrávačov a smečiarov. Po setoch 25:14 a 25:16 vyhrávala Sp. Belá už 2:0, čím bola len krôčik od druhého víťazstva.

Určité oživenie priniesol až tretí set, v ktorom dali hostia možnosť aj hráčom z lavičky a domáci po ďalšej zmene v postavení našli optimálny herný systém. Tento set sa od začiatku vyvíjal v prospech hostiteľa a Sp. Belej nepomohlo ani striedanie ani time-outy. Šaca vyhrala 18:25. Do štvrtého setu už hostia opäť postavili základnú šestku, ale úvod patril hráčom domáceho celku. Črtajúcu sa drámu však odvrátili domáci rovnakými "zbraňami" akými bojovali v prvom zápase. Po niekoľkých pokazených príjmoch a podaniach Sp. Belá vývoj setu otočila a po setoch 25:14, 25:16, 18:25 a 25:20 vyhrala 3:1.

Po jednej výhre a jednej prehre v Detve a dvoch domáci prehrách je VK Šaca na 6.mieste v tabuľke 1.SVL muži východ. Nasledujúce kolo odohrajú volejbalisti tojhto klubu už túto sobotu na palubovke Dubovej. Veria, že tak ako z Detvy si prinesú aspoň jedno víťazstvo.