Kolegovia Ozzyho Osbourna z britskej heavymetalovej skupiny Black Sabbath sa znovu dali dokopy a začiatkom budúceho roka plánujú turné
Trojica hudobníkov spojila sily s vokalistom Ronniem Jamesom Diom, ktorý už spieval v kapele počas dvoch období v 80. a 90. rokoch, keď Osbourna vyhodili pre silnú závislosť od drog. Budú však vystupovať pod názvom Heaven and Hell (Nebo a peklo).
Aby si však niekto nemyslel, že Osbourne patrí do starého železa, zástupcovia Princa temnôt vydali samostatné vyhlásenie, že "je iba jeden Black Sabbath" a Ozzy sa dá dokopy so svojimi starými kamarátmi z Birminghamu, s ktorými koncom budúceho roka podnikne turné a vydá nový album.
Pôvodný gitarista Black Sabbath Tony Iommi a Dio "pracujú spolu na projekte, ktorý nemá nič spoločné s Black Sabbath," hovorí sa v Osbournovom vyhlásení. "Napriek tomu Ozzy želá Tonymu a Ronniemu veľa úspechov v spoločnom projekte."
Vyjadrenie členov Heaven and Hell, ktorými sú Dio, Iommi, basgitarista Geezer Butler a bubeník Bill Ward, sa agentúre Reuters nepodarilo získať. Hovorkyňa muzikantov vyhlásila, že Dio a Iommi sú v Anglicku, kde spolu skladajú piesne.
Skupina hudobníkov si dala meno podľa prvého albumu, ktorý v roku 1980 Dio nahral s Black Sabbath. Zostava spolu nahrala ešte jeden štúdiový album v roku 1981 a živý album v roku 1982, potom však Dio odišiel. Údajne sa sťažoval, že vo výtvarnej časti živého albumu je málo jeho fotografií, a Iommi ho vraj označil za "malého Hitlera".
Dio určité obdobie 80. rokov hrával v úspešnej metalovej skupine, nesúcej jeho priezvisko, ale po desiatich rokoch sa nakrátko opäť vrátil do Black Sabbath. Skupina však v tom čase prišla o väčšinu svojich fanúšikov.
Zakladajúca zostava hudobníkov, preslávená metalovými hymnami ako Paranoid a War Pigs, zakopala v polovici 90. rokov všetky vojnové sekery a uskutočnila niekoľko sérií úspešných turné, hoci plány na nový album nikdy celkom nedozreli. Po rokoch zaznávania skupinu nakoniec začiatkom tohto roka uviedli do Rock´n´rollovej siene slávy. Z Osbourna sa medzičasom stala hviezda reality šou Osbournovci na hudobnej televíznej stanici MTV, v ktorej vystupuje ako večne popletená hlava rodiny.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.