R. Polakovič: Každá séria musí mať raz svoj koniec

Sportnet|28. okt 2006 o 00:00

Poprad - Popradskí futbalisti, ktorým sa v poslednom období medzi treťoligovou elitou nesmierne darí, keď si svojimi dosiahnutými výsledkami a

predvedenou hrou vybudovali u mužstiev určitý rešpekt, sa uplynulú nedeľu predstavili na pôde ďalšieho z nováčikov súťaže, ktorý má však už svoju dlhoročnú tradíciu.

Mužstvo domácej Lokomotívy preto aj mnohí už pred začiatkom súťaže radili do kategórie kvalitnejších kolektívov a vzhľadom na čoraz lepšie výsledky sa dokázalo zaradiť do prvej polovice tabuľky. Z tohto dôvodu si Podtatranci uvedomovali, že ich čaká nesmierne náročné stretnutie, v ktorom môžu rozhodnúť o výsledku aj tie najmenšie chyby, čo sa napokon i potvrdilo. Na pomerne klzkom teréne sa navyše ich počet ešte zvýšil, čo sa taktiež podpísalo až na piatich strelených góloch, z ktorých, ako je známe, viac inkasovali hostia (3:2). Tí sa ale o úspešný výsledok pripravili aj sami, keď najmä v prvej dvadsaťminútovke predviedli malátny výkon, čo súper dokonale využil a dvoma presnými zásahmi, ako sa neskôr ukázalo, rozhodol o svojom víťazstve.

Jednou zo stabilných opôr zadných radov popradského mužstva je jeho kapitán Rastislav Polakovič, ktorý po nešťastnom stretnutí neskrýval svoje sklamanie. Ako sme videli, bolo to meranie síl dvoch rozdielnych polčasov, no podotýkam, že pre oko diváka išlo o veľmi príťažlivé stretnutie. I keď do týchto chvíľ sme ťahali šnúru piatich stretnutí bez prehry, každá séria musí mať raz svoj koniec. Tá naša bola o to dlhšia, že každým dosiahnutým víťazstvom išla sila nášho mužstva čoraz vyššie. Niežeby sme toto stretnutie neboli zvládli, ale podotýkam, že prvých dvadsať minút sme takticky zaostali. Z tohto dôvodu sme inkasovali dva pomerne zbytočné góly, ktoré značne ovplyvnili celý priebeh stretnutia. Nakoľko sme dokázali po polčase prevziať réžiu zápasu do vlastných rúk a vytvoriť si viacero vyložených gólových príležitostí, vlastnou streleckou nemohúcnosťou pri ich premieňaní sme sa pripravili o úspešný výsledok. Som však presvedčený, že pre oko diváka to bol atraktívny zápas, lebo päť gólov a plno dramatickosti nie je v tejto súťaži zvykom. Napriek tomuto neúspechu neskláňame hlavy, pretože sila nášho mužstva spočíva v našej súdržnosti a nikdy nepodceňujeme žiadneho, ba ani toho najslabšieho súpera. Myslím si, že v súťaži sa dokázali vytvoriť dve skupiny mužstiev podľa hernej kvality. Medzi tú lepšiu prvú šestku možno zaradiť aj Lokomotívu Košice, pričom tú druhú kategóriu tvoria kolektívy, s ktorými sa body získavajú ťažšie. Na záver môžem len poznamenať, že sila a kvalita nášho tímu je veľká a to aj vďaka trénerom, ktorí nás dokážu nabudiť v ten správny okamih a my sa im preto snažíme v každom dueli odvďačiť čo najlepšími výsledkami, ktoré budeme chcieť dosiahnuť aj v zostávajúcej jesennej časti súťaže, aby zimná príprava a hlavne odvetná časť prebehla v čo najlepšej atmosfére, bilancoval ostatné stretnutie R. Polakovič.

Domov»Sportnet na východe»R. Polakovič: Každá séria musí mať raz svoj koniec