Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Popradčanky deklasovali Bystričanky

Poprad - Najvyššia ženská hokejová súťaž pokračovala po reprezentačnej prestávke ďalším kompletným kolom. Vicemajsterky z Popradu sa predstavili na

ľade Banskobystričaniek. Tento duel odohrali v nezvyčajnom čase a to v nedeľu už o 8.30 hod.

Aj napriek tomu, že kamzíčky si museli na zápas privstať, neubralo im to na aktivite a pokračovali v úspešnom premieňaní šancí z predošlých zápasov. Výsledkom toho bol otvárací gól stretnutia, ktorý padol už v 3. minúte zásluhou Herichovej. Domáce hráčky o takmer tri minúty vyrovnali. Autorkou presného zásahu bola Fáberová. V polovici úvodnej tretiny sa k puku dostala produktívna Čulíková a prekonala dobre chytajúcu Úradníkovú. V 15. minúte hrali hosťky v oslabení, no ani to im nezabránilo strieľať góly. Postarala sa o to Gápová, keď zúžitkovala ideálnu prihrávku šikovnej Vaľkovej.

Kamzíčky mali v prvej dvadsaťminútovke množstvo šancí, no koncovka bola bezzubá. Aj preto musel tréner Peter Gápa v šatni zvýšiť hlas. O tom, že si dievčatá jeho slová vzali naozaj k srdcu, svedčí aj ten fakt, že v druhej tretine padlo najviac gólov Popradčaniek. Svoj druhý zásah v zápase si pripísala Herichová, keď v 25. minúte rozvlnila sieť za brankárkou domácich. V 27. minúte sa k puku od Kollárovej dostala Čulíková a ponúknutú šancu využila na piaty gól svojho družstva. V 30. minúte sa o deklasujúcich 1:6 postarala tá istá dvojica ako pri tom predošlom, no v opačnom garde. O necelú minútu sa skóre menilo znovu, a opäť na radosť hosťujúceho celku. O hetrik sa postarala Čulíková. V 36. minúte sa v rozpätí 48. sekúnd Podtatranky postarali o dva góly. Najskôr sa tešila Vaľková a po nej aj Krajňáková.

Záverečné dejstvo bolo opäť jasne v réžii zverenkýň P. Gápu. Už v 42. minúte sa hosťky tešili z desiateho gólu. Ten padol zásluhou Hohn. V 44. minúte už na ukazovateli skóre svietilo hrozivých 1:11. Zaslúžila sa o to šikovná Herichová, ktorá sa hetrikom pridala k Čulíkovej. O takmer minútu to už bol rozdiel dvanástich gólov, keď sa do listiny strelcov zapísala aj Gápová. V 50. minúte sa o 13. gól postaralo duo Petrovičová, Čulíková, keď druhá menovaná bola autorkou presného úderu. Na konečných 1:14 upravila opäť Herichová.

Spočiatku tento zápas vyzeral ako jednoznačná záležitosť, no musím povedať, že dievčatá ho určite podcenili. Jednak im možno nezahral do karát hrací čas, keďže sme hrali už o pol deviatej a z Popradu sme vyrážali už okolo piatej ráno a dievčatá na to neboli zvyknuté. Aj preto prvá tretina tomu nasvedčovala. Viazla nám kombinácia a hrali sme dosť ospalo. Po dôraznom upozornení v kabíne po prvej časti sa dievčatá spamätali. Začali hrať to, čo od nich očakávam. Začali kombinovať a nahrávať si. Musím povedať, že veľmi dobre zachytala domáca brankárka, na ktorej sme si často vylámali zuby. Aj napriek vysokej výhre však nie som spokojný s hrou, najmä v prechode z obrany do útoku. Musíme na tom v tréningoch popracovať, aby sme sa dostatočne pripravili na Martinčanky, komentoval výkon svojich zverenkýň kouč Popradu.

Najbližší zápas odohrajú kamzíčky už dnes, keď na svojom ľade privítajú úradujúceho majstra z Martina. Zápas v Bystrici berieme ako ľahší tréning. Dievčatá sú už teraz naštartované na to, aby porazili Martinčanky. Chceme určite vyhrať, vrátiť im prehru a to hlavne čestným spôsobom, bez pomoci rozhodcov. Budeme robiť všetko preto, aby sme ukázali všetkým, že na majsterky tohto roku máme oveľa viac ako mali oni na nás v minulom súťažnom ročníku. Pokiaľ sa nám podarí zvíťaziť, svitá nám ešte väčšia nádej na vytúžený titul, načrtol jednoznačnú ambíciu kamzíčok v dnešnom stretnutí P. Gápa.

V prvom vzájomnom zápase majstra s vicemajstrom boli trénerovi ŠKP k dispozícii aj hráčky z reprezentácie a to konkrétne Petra Danková, Nikoleta Celárová a Ľudmila Bednárová. Preto nás zaujímalo, či si tieto hráčky opäť oblečú popradský dres. Okrem Ľudky Bednárovej, ktorá má momentálne nohu v sadre, by mali prísť Danková s Celárovou. Musím však podotknúť, že aj Martin bude posilnený o hráčky hrajúce v Bratislave. Tento zápas bude určite súbojom života a smrti a oba celky budú v plnej sile a tam sa ukáže sila kolektívu, kto viac dokáže, vie. Martin má zatiaľ navrch a bude chcieť vyhrať. Pokiaľ sa mu to podarí, nebudeme skladať zbrane a svoju kožu tak lacno nepredáme. My chceme vyrovnať stav zápasov na 1:1, potom vyhrať u nich a znovu doma. Budeme bojovať do posledného zápasu a v každom odovzdáme svoje maximum a na ľade necháme srdce, lebo sila tohto družstva je vysoká, odhodlane dodal na záver P. Gápa.

HC 05 B. Bystrica - HK AquaCity ŠKP Poprad 1:14 (1:3, 0:6, 0:5)

Góly: Fáberová - Herichová a Čulíková po 4, Gápová 2, Vaľková, Hohn, Krajňáková, Kollárová. Vylúčenia: 0:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Pred 50 divákmi rozhodovali Paučo - Makový, Neuzer.