Slováci vybojovali v Opave šesť medailí

Sportnet|30. okt 2006 o 00:00

Slovenskí reprezentanti vybojovali na 4. majstrovstvách sveta žien a juniorov vnohejbale, ktorých dejiskom bolo počas víkendu české mesto Opava,

Slovenskí reprezentanti vybojovali na 4. majstrovstvách sveta žien a juniorov v

nohejbale, ktorých dejiskom bolo počas víkendu české mesto Opava, šesť medailí (bilancia: 1-5-0). Znamená to, že v každej disciplíne vystúpili Slováci na stupne víťazov. O jediné zlato sa postarali v ženskej kategórii dvojíc Daniela Peruňská, Katarína Danková a Silvia Beďová, ktoré zdolali vo finále tím Česka 2:0 (8, 9). Slovensku sa v tejto disciplíne na MS žien darí, veď dosiaľ patria všetky tituly svetových šampiónok v "dvojkách" len hráčkam spod Tatier. V ostatných piatich dueloch o konečné prvenstvo ťahali nohejbalisti SR v zápasoch s domácim Českom za kratší koniec. Medzi ženami prehrala v singloch jednotlivkýň Gabriela Viňanská s Luciou Vokáčovou 0:2 na sety a v trojiciach podľahlo Slovensko svojmu "večnému" rivalovi z ČR

tiež 0:2 na sety. V kategórii juniorov po dobrom začiatku napokon medzi jednotlivcami prehral Jaroslav Križan s Čechom Zdeňkom Musilom 1:2 (6, -3, -10). Slovensko potom prehralo s domácim Českom aj finálové duely v dvojiciach a trojiciach. Česi sa tak stali najúspešnejšou krajinou 4. MS v Opave (bilancia 5-1-0) pred Slovenskom (1-5-0). Zaujímavé je, že na pódiových priečkach skončili len nohejbalisti z troch krajín, všetkých šesť bronzov totiž získalo Rumunsko. "Vedeli sme, že našimi najväčšími súpermi budú domácinohejbalisti. Cieľ - získať aspoň jeden najcennejší kov sa nám podarilo splniť. Škoda súťaže juniorov v singli, Jaro Križan vyhral vo finále poľahky úvodný set, no duel nedotiahol a v dramatickej koncovke tretieho setu napokon

prehral. Aj v Opave však slovenský nohejbal opätovne potvrdil, že patrí k najlepším na svete," povedal generálny sekretár Slovenskej nohejbalovej asociácie Milan Nadányi.