Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Z vedúceho kvarteta zakopla len Lučivná, prehrala vo Veľkom Slavkove

Poprad - Prvá trieda Podtatranských futbalových súťaží Pilsberg pokračovala včera stretnutiami 13. kola.I. TRIEDABATIZOVCE - SVIT 2:3

I. TRIEDA

BATIZOVCE - SVIT 2:3 (0:0)

Susedné derby za sychravého počasia začali domáci s vetrom v chrbte, ale do prestávky túto výhodu nevyužili. Oba celky hrali s veľkým nasadením, ale v prvej polovici sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Hlavný rozhodca vzal od začiatku stretnutie pevne do svojich rúk a bol pánom situácie. Druhý polčas začali hostia raketovo a keď sa im podarilo streliť rýchle tri góly, zdalo sa byť všetko jasné. Tri minúty pred koncom sa ale domácim podarilo znížiť a o ďalšie tri minúty neskôr dokonca upraviť na 2:3. Na vyrovnanie im už však neostal žiaden čas.

Góly: Čajka, Šalata - Valluš, Diabelko, Hudáč. Pred 180 divákmi rozhodoval Frančák, ŽK: Kic, Renner, Benko, Šalata - Koch, Jína.

SP. ŠTVRTOK - TOPOREC 3:0 (3:0)

Domáci začali náporom a postarali sa o rekordne rýchly gól, keď už v 37. sekunde išli do vedenia. V 4. minúte mali hostia šťastie, keď po strele jedného z domácich hráčov skončila lopta na brvne. V 12. minúte mali Spišiaci ďalšiu príležitosť, ale hlavička letela tesne nad. Po následnej akcii Milana Biskupa sa lopta dostala k B. Bajtošovi a ten nezaváhal - 2:0. Hostia sa väčšinou iba bránili a do útoku sa dostávali len sporadicky. V 42. minúte pridali hostitelia tretiu gólovú poistku. Ani po obrátke sa obraz hry nezmenil, skóre sa však už zásluhou oboch brankárov nezmenilo.

Góly: B. Bajtoš 2, Neuwirt. Pred 50 divákmi rozhodoval Vágner, ŽK: Ľ. Bajtoš, Gavalier, Marián Biskup - Čepišák, Kaczynski.

JÁNOVCE - STRÁŽE 1:3 (1:2)

Úvodných desať minút sa hralo v pohodovom tempe. Ako prví sa k slovu dostali hostia, ktorí sa ujali vedenia. Domácim sa onedlho podarilo vyrovnať, keď po faule na jedného z ich hráčov Dlugoš pokutový kop premenil. Hostia znervózneli, čoho výsledkom boli tri žlté a jedna červená karta. Napriek tomu sa im podarilo ešte do prestávky opäť dostať do vedenia. Druhý polčas sa už niesol v réžii hostí, ktorí napriek početnému oslabeniu boli lepším mužstvom a svoje zaslúžené víťazstvo poistili tretím presným zásahom.

Góly: Dlugoš (z 11 m) - Czerwik, Šavel, Šimko. Pred 50 divákmi rozhodoval Maliňák, ŽK: Brunovský - Šavel, Olejník, Macurák, Šimko, ČK: Czerwik (Stráže).

V. SLAVKOV - LUČIVNÁ 2:1 (1:1)

Za chladného a veterného počasia sa od začiatku hral dobrý, rýchly futbal. Domáci sa ujali vedenia už v 12. minúte, keď Barabas st. rozvlnil sieť. Odpoveď Lučivnej nenechala na seba dlho čakať a už o tri minúty neskôr Meleky vyrovnal. V 20. minúte sa rútil sám na domáceho brankára jeden z hosťujúcich hráčov, no neuspel. Podobná situácia sa zopakovala aj na druhej strane a s rovnakým koncom. Šance sa prelievali z jednaj strany na druhú aj v druhom polčase. Lepšie začali hostia, no boli to domáci, ktorí aj za prispenia hosťujúceho Michalíka išli opäť do vedenia. Zbytočne nervózny záver už zmenu výsledku nepriniesol a tak sa z cenných troch bodov radovali domáci.

Góly: Barabas st., Michalík (vlastný) - Meleky. Pred 50 divákmi rozhodoval Š. Šoltýs, ŽK: Barabas ml. - Michalík, Barnáš.

HUNCOVCE - SP. ST. VES 2:2 (2:0)

V chladnom počasí začali domáci akosi ustráchane, i keď s odhodlaním bodovať naplno. Po obojstranne opatrnej štvrťhodine mali prvú šancu v 15. minúte hostitelia a Tomčák ju bezpečne hlavou premenil. O dve minúty neskôr si ten istý hráč svoju gólovú hlavičku zopakoval a bolo 2:0. Postupne sa hra vyrovnala a hralo sa v strede hracej plochy. Po zmene strán hostia pridali a viac sa snažili útočiť. Naopak, domáci sa v snahe udržať si svoje vedenie stiahli, nechali sa zatlačiť na vlastnú polovicu ihriska, čoho výsledkom boli dva góly Zamagurčanov. V závere sa už na zaslúženej deľbe bodov nič nezmenilo.

Góly: Tomčák 2 - Fuchs, Krolák. Pred 70 divákmi rozhodoval Skladan, ŽK: Fronc (Sp. St. Ves).

LEVOČA - HÔRKA 3:0 (3:0)

V Levoči v prvom polčase nebolo vôbec badať, že hrá prvý celok tabuľky s posledným. Na ťažkom teréne hostia bojovali a v úvode mali dve sľubné príležitosti, ktoré však nepremenili. Domáci sa ujali vedenia až v 24. minúte, keď svoju prvú šancu pretavili vo vedúci zásah. Aj v ďalších minútach malo stretnutie vyrovnaný priebeh. S pribúdajúcimi minútami sa začali viac presadzovať Levočania, čo potvrdili ďalšími dvoma gólmi ešte do prestávky. V druhom polčase už boli i domáci menej efektívni v koncovke a napriek tomu, že mali niekoľko dobrých príležitostí, skóre sa už nezmenilo.

Góly: Babej, Michalík, M. Ondruš (vlastný). Pred 80 divákmi rozhodoval D. Bednarčík, ŽK: Michalík, Riš - Kubaľa, Hrušovský.

MLYNČEKY - ŽAKOVCE 1:1 (0:1)

Domáci sa nemohli pred zápasom zísť v kompletnom zložení a tak do zápasu nastúpili len s deviatimi hráčmi. Hostia sa to snažili čo najviac využiť, ale proti bol výborný domáci brankár Tokarčík, ktorý zneškodnil viacero výborných šancí Žakovanov. Ich najnebezpečnejším hráčom bol Petrila, ktorý sa ako jediný zapísal v prvom polčase do streleckej listiny. Mlynčeky postupne svoj kolektív doplnili a hra sa vyrovnala. V druhom polčase hostitelia pridali na dôraze a predvádzali pekné akcie. Po jednej z nich sa im podarilo vyrovnať. V závere mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale brankár hostí Malec svoje mužstvo neraz podržal.

Góly: Glevaňák - Petrila. Pred 60 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: bez kariet.

SP. BELÁ - KRAVANY 6:1 (3:0)

V Strážkach to bolo prekvapujúco od začiatku stretnutie mačky s myšou. Hostia od začiatku pôsobili odovzdaným dojmom, vôbec nebojovali. Bola to jednoznačná záležitosť domácich, ktorí už do prestávky tromi gólmi prakticky rozhodli o osude stretnutia. Po obrátke sa už zápas iba dohrával a hostia sa zmohli jedine na zaznamenanie čestného úspechu. Kravanci predvedeným výkonom sklamali a výraznou mierou uľahčili Beľanom cestu za tromi bodmi.

Góly: Barnáš a Kredatus po 2, Bachleda, Klokoč - Lipták. Pred 100 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: J. Varga, M. Varga - Ruiz.