Výbuch východniarov - nezískali ani bod pri skóre 1:11!

Sportnet|30. okt 2006 o 00:00

Čierny víkend si zaknihovali futbalisti štyroch východoslovenských tímov. V 18. kole I. futbalovej ligy nezískali ani bod pri skóre 1:11. Je síce

prevda, že doma sa predstavilo len Humenné, ale aj tak sa nečakal až taký chudobný víkend. Humenčania podľahli doma rozdielom triedy, ale na tento zápas sa bude ešte dlho spomínať... Štvorku 'fasli' aj hráči košickej rezervy. Pravda, tri góly inkasovali prakticky v záverečnej päťminútovke... Na západe Slovenska nepochodili Prešovčania ani Michalovčania. Obe mužstvá doplatili na zlyhania vo finálnej fáze, začo tvrdo pykali.

Lučenec Košice B 4:0 (1:0)

Lučenec - "Tak, na takýto futbal sa oplatí chodiť!", s týmito slovami odchádzala necelá tisícka spokojných divákov zo štadióna LAFC-u. V zápase o šieste miesto sa bolo na čo pozerať. Od úvodu sa hral rýchly, kombinačný a útočný futbal. Prvá 15minútovka patrila domácim. Najprv sa zastreľoval domáci Šnegoň a už v 12. min. "ala backham" otvoril skóre z priameho kopu Csányi. Hra dostala veľmi rýchly spád. Útoky sa striedali na oboch stranách. V 25. min. pohrozili hostia, ale Michalík trikrát po sebe zázračne vychytal útočníkov Košíc. Na druhej strane to skúšal hlavou Balaško, ale ani on, ani Hricov už na polčasovom výsledku 1:0 nič nezmenili. Po zmene strán východniari vrhli všetky sily do útoku. V 54. min. mal na nohe gól Juhar. Snaženie Košíc o zvrat potom pribrzdil Lišivka, ktorý po nešetrnom zákroku videl druhú žltú a následne červenú kartu. Košičania aj desiati pokračovali v ofenzívnych chúťkach, no to bola voda na mlyn pre rýchlonohých hráčov Lučenca. No tí dlhé-predlhé minúty nevedeli ani tie najvyloženejšie šance premeniť. Až v 84. minúte Lavrík nechytateľnou bombou Vojtaška prekonal 2:0. Hostia sa po tomto momente zosypali a domáci im pridali po ukážkových akciách na jeden dotyk ďalšie dva góly.

Góly: 12. Csányi, 84. Lavrík, 86. Szegedi, 89. Foltán, ŽK: Hricov, Michalík, Vaculčiak, Foltán - Lišivka, Matia, Mik. Tóth, Sciranka, ČK: 69. Lišivka po druhej ŽK, rozhodoval: P. Šuniar, 900 divákov. Lučenec: Michalík Csányi (59. Foltán), Drugda, Balaško, Vaculčiak Lavrík, Ádám, Šnegoň, Szegedi Hricov (55. Domík), Frajkor (88. Segeč). Košice B: Vojtaško Kováč, Džogan, M. Adam, Horvath Sciranka, Lišivka, M. Tóth, Gajdoš Matia (81. Škutka), Juhar.

Humenné - R. Sobota 1:4 (0:3)

Jaroslav ČÚRNY

Humenné - Hostia vyhrali absolútne zaslúžene. Kto tvrdí opak, nemôže rozumieť futbalu. Gemerčania boli futbalovejší, okrem štyroch gólov nastrelili žrď i brvno, nevyužili aspoň štyri ďalšie vyložené šance. Aj preto je smutné, že ich rozhodcovia vo víťaznom snažení vehementne podporovali. Mužstvo Rimavskej Soboty pomoc arbitrov vôbec nepotrebovalo, bolo jasne lepšie, napriek tomu bol výkon rozhodcovskej trojice evidentne tendenčný...

Odkiaľ fúka vietor, bolo jasné už v 5. minúte, keď po páde R. Tomka v pokutovom území ukázal rozhodca Vnuk na biely bod a veľmi prísne nariadený pokutový kop Pisár premenil. Hostia boli pri chuti a zakrátko nepríjemne strieľali Janečka a Sivčevič, no bez potrebného efektu. V 22. minúte prenikol po pravej strane Lazúr, prihral pred bránu voľnému Pisárovi, no jeho strela mierila dva metre vedľa. V 24. minúte prenikol po ľavej strane Tomko, prihral do ofsajdom zaváňajúcej pozície Pisárovi, ktorý zblízka zvýšil na 0:2. V 30. minúte sa prvýkrát vážnejšie ozvali aj domáci, center Kuzmu našiel na hranici pokutového územia Šoltísa, ktorý po krátkom spracovaní a strele volejom rozvlnil sieť, no tento gól kvôli postaveniu mimo hry neplatil. Vzápätí sa o reparát pokúšal Lapšanský, ale nemal presnú mušku. V 37. minúte našiel Pisár voľného Sivčeviča, jeho slabá strela Pillára neprekvapila. Záver prvého dejstva patril síce Humennému, no keďže štandardky Šoltísa nič vážne nepriniesli, dostal sa v samom závere prvého polčasu do brejku rýchlonohý Tomko a popri Pillárovi zavŕšil na polčasových 0:3.

Štyri minúty po prestávke všestranne lepší Gemerčania udreli po štvrtýkrát, keď sa zblízka presadil Sivčevič. O desať minút mohli domáci znížiť, no po rohu Šoltísa brankár Kuciak slabú strelu Mi. Pyrku chytil. V 63. minúte rozhodca Vnuk pre zmenu poškodil hostí keď po faule Šimka na Gibalu ukrátil R. Sobotu o pokutový kop. O dve minúty trafil Pisár do žrde a v 80. minúte zazvonilo po hlavičke Živanoviča brvno humenskej brány. Štyri minúty pred koncom si Šoltís narazil loptu s Bellákom a technickou strelou znížil na konečných 1:4.

Góly: 86. Šoltis - 6., 24. Pisár (prvý z 11 m), 45. R. Tomko,

49. Sivčevič. ŽK: D. Pyrka, Lapšanský, Gavaľa Sivčevič, Živanovič. Rozhodoval Vnuk 450 divákov. 1. HFC: Pillár D. Pyrka, Rad. Šimko, Hanc, Ovšianik Ma. Pyrka, Opiela, Zvara (34. Mi. Pyrka), Kuzma (56. Gavaľa) Lapšanský (76. Bellák), Šoltís. FC: M. Kuciak Janečka, Živanovič, Kaščák, Mi. Filo Lazúr, Sivčevič (60. Gibala), Hílek, Latiak (73. Hloušek) R. Tomko, Pisár (83. Mráz).

Močenok - Michalovce 2:0 (1:0)

(tom)

Močenok - Nováčik mal súperovi čo vracať z prvej časti a od úvodu prevzal iniciatívu. Strely Bernátha a Dobiáša tesne minuli bránu. Hostia hrali výborne v stredovej formácii a hrozili najmú nebezpečným Bačíkom. Nevyhli sa však hrubej chybe a po dlhom pase Brisudu sa Bernáth z ôsmich metrov nemýlil. Po obrátke sa hral obojstranne útočný futbal s množstvom streleckých pokusov, ale diváci jasali po Tyčiakovom centri na nabiehajúceho Dobiáša, ktorý zblízka skóroval. Mužstvo zo Zemplína sa snažilo o zvrat, ale Fišan zmaril šancu Marca. Víťazstvo Močenka mohol v závere prikrášliť Uzoľa.

Góly: 23. Bernáth, 57. Dobiáš. ŽK: Dojčan - Bačík, Smrek. Rozhodoval P. Hrčka pred 400 divákmi. ELDUS: Fišan - Brisuda, Pavlovič, Dojčan, R. Pašo - Pavlík, Tyčiak (78. Čambal), Kubala, Horváth - Dobiáš (85. Červenec), Bernáth (73. Uzoľa). ZEMPLÍN: Belán - Uhľár, Smrek, Chovan, Ruskovský - Šitov, Aľušík, Tirer, Hreško (74. Marec) - Devečka, Bačík.

Dunajská Streda - Prešov 1:0 (1:0)

(šik)

Dunajská Streda - O prekvapujúcom výsledku sa rozhodlo v závere polčasu podľa nepísaného pravidla nedáš - dostaneš. Domácim nevyšiel priamy kop od stredovej čiari a vzápätí ani ofsajd systém, Iskra postupoval z pravého krídla na bránu, lopta mu však odskočila a z uhla musel spätne prihrávať Mackovi, ktorý z pravej trafil žrď. Nacvičený priamy kop Macka z boku šestnástky spadol pred vzdialenejšou žrďou a dobiehajúci Hrabač prehlavičkoval bránu. Čiperný Ďurica potiahol útok po pravom krídle, jeho prízemný center prešiel cez dlhý rad čakajúcich a dobiehajúci Horváth zblízka zvlnil sieť. Po prestávke hlavičkoval Ďurica po ideálnom centri Zlackého rovno do koša brankára. Keď po centroch nesadla lopta na nohu Pitera-Bučka a Iskru, ani na hlavu Browna a hlavičku Čepa vyrazil brankár, Tatran odchádzal ticho a DAC veselo.

Góly: 45. Horváth. ŽK: Egri, Kundra - Čep. Pred 800 divákmi rozhodoval Straka. DAC: Miškovič - Buka, Németh, Olejník, Szabó - Belkovics (80. Milan), Egri, Kundra, Horváth (90. Bognár) - Zlacký (72. Gögh), Ďurica. TATRAN: Buchta - Piter-Bučko, Hrabač (46. Volf), Čep, Josl - Macko, Šafranko, Prekop, Gegič (46. Pribula) - Iskra, Brown (80. Záhradník).

8 gólov: Šoltís (Humenné)

7 gólov: Bačík (Michalovce), M. Jeťko (Turč. Teplice)

6 gólov: Lapšanský (Humenné), Uzola (Močenok), Lancz (Šaľa), Kentoš (Podbrezová), atď.

PROGRAM 19. KOLA

Sobota 4. 11. o 13.30: Rim. Sobota - Prešov, Podbrezová - Humenné, Michalovce - Turč. Teplice, Šaľa - Lučenec, 5. 11. o 10.30: Košice B - Močenok, Zl. Moravce - Dun. Streda.

VÝROK KOLA

(jč)

"Náš vedúci mužstva sa s divákmi hádal, pretože mu povedali, že má také IQ, ako ten býk na jeho bunde." Takto tréner Rimavskej Soboty Mikuláš Komanický vysvetlil horkokrvné správanie sa vedúceho mužstva hostí počas druhého polčasu. Len pripomíname, že hlavným sponzorom Gemerčanov je mäsokombinát Tauris.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Turčianske Teplice - Podbrezová 2:0 (2:0). Góly: 5. a 30. M. Jeťko, ŽK: Šoučík, J. Koleno - Chomistek, Kostelný, ČK: 78. Kostelný (Podbrezová) po 2. ŽK, rozhodoval Havíra, 270 divákov.

Zlaté Moravce - Šaľa 1:0 (1:0). Gól: 38. Klabal, ŽK: Greguška, Choma, Juska, Hözl - Lalák, rozhodoval Doboš, 1000 divákov.

Domov»Sportnet na východe»Výbuch východniarov - nezískali ani bod pri skóre 1:11!