Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

I. TRIEDA/ Lipovník deklasoval Dobšinú Vlachovo znova uspelo na pôde súpera

Peter PODOLINSKÝ & Karol CSOBÁDIRožňava - Záverečným 13. kolom vyvrcholila v nedeľu jesenná časť najvyššej okresnej súťaže. Prvenstvo si udržala

Peter PODOLINSKÝ & Karol CSOBÁDI

Rožňava - Záverečným 13. kolom vyvrcholila v nedeľu jesenná časť najvyššej okresnej súťaže. Prvenstvo si udržala Gemerská Hôrka, ktorá spolu s Gemerskou Polomou dosiaľ neprehrala. Líder sa však v zápase s Betliarom zapotil, aby vybojovali remízu. Vyšnoslanci zdolali Rudnú a poistili si druhé miesto pred Gemerskou Polomou. Tá doma porazila oslabené Dedinky. Vlachovo ku koncu jesene chytilo druhý dych a získava body doma aj vonku. Po vysokej výhre doma, výrazne zdolali aj Paču na jej vlastnej pôde. Dlhá Ves konečne zabodovala a Krh. Dlhá Lúka si doviezla z Brzotína tri body. Dobšinčania sa zmietajú v kríze, čo sa ukázalo aj na výsledku v Lipovníku.

VYŠNÁ SLANÁ - RUDNÁ

3:1 (0:0)

G: Kračún, Krištof, Liptai - Gacek, ŽK: Krupár, Fifik - Šalamon, ČK: Milko (Rudná), R: Šalamon, DZ: Antal, D: 80

Vyšná Slaná: Lindák - M. Vido, Krupár, A. Rogos, Fifik, M. Gallo, Kračún, Liptai, Krištof, Valko Krišťák, Mich. Ambrúž, striedali R. Rogos, P. Vido

Rudná: Rabas - Šalamon, P. Szöllös, Roxer, Z. Lörinc, Bačo, Milko, Burdiga, Gacek, Köteles, Šimon, striedal P. Máté

Hostia prišli do Vyšnej Slanej s taktikou vychádzať z pevne zabezpečenej obrany a domácu bránu ohrozovať z brejkov. Hoci sa domáci dostávali na streleckú nemohúcnosť. Blízko ku gólu bol Mar. Gallo, keď v 25. min. nastrelil brvno. Cez prehustenú obranu Rudnej sa Vyšnoslancom prechádzať nedarilo. V závere polčasu pohrozili, keď si M. Vido narazil s Krištofom, ale strela mierila do brankára Rabasa. V úvode druhého polčasu videl červenú kartu za úražku rozhodcu Milko a hostia tak zostali o desiatich. Napriek tomu sa ujali vedenia. V 60. min. dostal dlhú loptu Gacek, ktorý využil zaváhanie Lindáka a otvoril skóre. Po góle sa domáci zmobilizovali a prebrali iniciatívu. V 75. min. potiahol útok A. Rogos, odcentroval a Kračún poslal loptu pod brvno. O päť minút neskôr zahrával priamy kop M. Vido, R. Rogos usmernil loptu pred bránu a v skrumáži sa presadil Krištof. O chvíľu na to prešiel cez troch obrancov Mar. Gallo, Mich. Ambrúž prihral pred bránu a Liptai upravil na konečných 3:1.

BRZOTÍN - KRH. DLHÁ LÚKA

0:1 (0:0)

G: Gebe, ŽK: Mir. Péči, Ulman (Krh. Dlhá Lúka) ČK: R. Dókuš, Farkaš - Rigó, R: Czakoi, DZ: Kerekeš, D: 100

Brzotín: Lenkey - L. Polyák, Kočiš, Krištóf, Fabián, Kováč, L. Ambrúž, R. Dókuš, A. Polyák, Grecmacher, Farkaš, striedal Lázok

Krh. Dlhá Luka: Bacso - Csobády, Soltész, Petro, Mir. Péči, Mar. Péči, Korintuš, Rigó, Parditka, Pál Balázs, Gebe, striedal Dunka

Do polčasu bolo stretnutie vzácne vyrovnané. Najčastejšie sa hralo v strede poľa a šancí na strelenie gólu mali po jednej obaja súperi. Najprv Grecmacher tvrdo vystrelil a Bacso v bráne hostí mal čo robiť , aby loptu odvrátil aspoň na roh. Neskôr strelu Gebeho domáci gólman za asistencie tyče vytlačil taktiež na roh. V 40. min. došlo k obojstrannému vylúčeniu, keď za úder a oplácanie sa porúčali predčasne pod sprchy domáci R. Dókuš i hosťujúci Rigó. Po prestávke začali domáci aktívnejšie, ale Kočiš tesne mieril nad a M. Kováčovu strelu gólman hostí bravúrne vyrazil. V 78. min. našiel Korintuš po krížnej prihrávke Gebeho a ten prízemnou strelou prekonal Lenkeya v domácej bráne. Desať minút pred záverom po faule na Kováča v pokutovom území mali domáci výhodu kopu z bieleho bodu, ale Kočišovu penaltu Bacso v bráne hostí vyrazil, čím zabránil vyrovnávajúcemu gólu. Domáci postupne znervózneli a po urážke rozhodcu si Farkaš v záverečnej minúte zbytočne vyslúžil červenú kartu. Víťazstvo hostí bolo zároveň pekným darčekom k narodeninám trénera Ladislava Teleckého.

DLHÁ VES - JABLONOV n/T.

4:2 (2:1)

G: Máté 2, V. Ferdinand, Péntek - Strama, Karafa, ŽK: Máté, Arp. Pomaj, V. Ferdinand, Att. Pomaj, Péntek - Erdélyi, ČK: F. Juhász (Jablonov n/T.), R: Iglai, DZ: Šalamon, D: 70

Dlhá Ves: Pavlínyi - Dusza, T. Segyo, Csotó, Péntek, Blatník, V. Ferdinand, Att. Pomaj, Š. Kubík, Máté, Arp. Pomaj, striedali A. Novák, N. Pomaj

Jablonov n/T: Balázs - Zajdó, Fifik, Tamás, P. Juhász, Karafa, Gamba, Kardoš, Erdélyi, Strama, F. Juhász, striedal Lipták, Bodnár

Dlhá Ves si po predchádzajúcich vysokých prehrách chcela doma napraviť reputáciu. Hneď v úvode ich však hostia zaskočili gólovou hlavičkou Stramu po centri Karafu. Hneď z rozohrávky domáci založili útok, ktorý priniesol vyrovnanie. Blatníkovu strelu z priameho kopu pohotovo tečoval V. Ferdinand. Potom sa útoky striedali. Veľkú šancu mali hostia v 15. min., keď išli dvaja na jedného, no Pavlínyi vyrazil na roh. O desať minút na to potiahol útok Arp. Pomaj a center Mátého skončil v bráne. Potom sa dostal pred brankára Arp. Pomaj, no minul. Päť minút pred prestávkou musel Pavlínyi vyrážať strelu F. Juhásza na roh. V poslednej minúte ešte domáci Kubík zblízka prestrelil. Úvod druhého polčasu znova vyšiel lepšie hosťom. Po centri dobre hlavičkoval Karafa a vyrovnal stav. Odpoveď domácich však prišla skoro. Po faule na Mátého zahrával priamy kop Péntek. Na hlavičku skákajúci Arp. Pomaj pomýlil brankára hostí a lopta prekĺzla do siete. Netrvalo dlho a domáci pridali ďalší gól. Peknú akciu predviedol Máté, keď prešiel cez dvoch hráčov súpera a vedľa vybiehajúceho Balázsa skóroval. Po góle odišiel z ihriska kapitán hostí F. Juhász, za čo videl červenú kartu. Hostia sa aj napriek oslabeniu ubránili a výsledok zostal už nezmenený.

PAČA - VLACHOVO

1:6 (1:1)

G: Znak - Kamenský 2, M. Hajdúk, Z. Gecelovský, Šimon, J. Lipták, ŽK: 0 - Šimon, R: Gonos, DZ: Bodnár, D: 100

Pača: M. Manko - Znak, Sústrik, I. Demjan, Katona, Gajdoš, M. Zagiba, Bocko, Gášpár, Šomšák, Filický, striedal Rusó

Vlachovo: Hlaváč - Jakab, M. Hajdúk, Gunda, Z. Gecelovský, Hricko, Leskovjanský, Šimon, Kamenský, Lipták, Hronec, striedali Lipták ml., Sklenár

Na začiatku stretnutia pohrozili domáci, keď Šomšák najprv prehlavičkoval a potom prestrelil bránu. Domáci sa zo zabezpečenej obrany snažili presadiť dlhými loptami na útočníkov, no ich zámery im nevychádzali. Hostia sa tak ujali po polhodine hry gólom Kamenského vedenia. Domáci odpovedali v záverečných minúte polčasu, keď Znak premenil priamy kop spred šestnástky. Po vcelku vyrovnanom polčase sa po prestávke prejavili skúsenosť mužstva Vlachova. V 55. min. zvýšil na 1:2 znova Kamenský a potom postupne pridali ďalšie góly M. Hajdúk, Z. Gecelovský, Šimon a na konečných 1:6 upravil päť minút pred koncom technickou strelou k tyči Lipták.

GEMERSKÁ HôRKA - BETLIAR

2:2 (0:1)

G: Šaliga 2 - M. Árvay, Barkasz, ŽK: Tóth, Tomi - Handlovič, Plačko, Fabián, Kasper, R: Repaský, DZ: Šimko, D: 80

Gem. Hôrka: Breuer - L. Kovács, Szabó-Dózsa, Zs. Danielis, Sz. Danielis, Kakalejčík, A. Danielis, Viola, Turcsányi, Tóth, Šaliga, striedali Zsóri, Tomi, Izák

Betliar: Gemerský - R. Zdechovan, M. Árvay, Kasper, Ivanko, Barkasz, Fabián, Plačko, Handlovič, Vávra, J. Zdechovan, striedali Ma. Zdechovan, L. Kováč

Líder tabuľky začal od úvodných minút aktívnejšie, ale hosťom sa z ojedinelého protiútoku podarilo streliť vedúci gól M. Árvayom Domáci mohli vyrovnať, ale Zs, Danielis sa proti gólmanovi hostí Gemerskému nepresadil a neuspel ani Šaliga. Po prestávke sa hosťom podarilo poistiť vedenie, keď po nedorozumení brankára domácich s obrancom loptu vypichol Barkasz a skóroval. Domácim sa podarilo znížiť po strele Šaligu a neskôr bol autorom aj vyrovnávajúceho gólu. V záverečnej minúte za neustálej domácej prevahy mohli hostia ťažiť z rýchleho brejku a rozhodnúť o zisku troch bodov . Handlovič sa rútil sám na domácu bránu, ale vyslal strelu vedľa.

LIPOVNÍK - DOBŠINÁ

8:1 (3:0)

G: Grecmacher 3, Dávid, Podracký, Bollo, Szabó, Ičo - Grančák, ŽK: Szabó, Dávid - Grančák, Klausman, R: Szôr, DZ: Šmelko, D: 70

Lipovník: Dányi - J. Kováč, Szabó, Szücs, Nemet, Ičo, M. Podracký, Fabian, Dávid, Kontra, Grecmacher, striedali Bollo, Š. Farkaš, Máté

Dobšiná: Černický - M. Ondrejčík, D. Ondrejčík, Lukáč, Herško, Grančák, Valentko, Strelka, D. Gallo, Klausman, M. Jakubčo, striedal Barnák

V Lipovníku videli diváci útočný futbal v podaní oboch mužstiev. Do vedenia sa domáci dostali v 8. min. Po dlhom aute Szücsa Grecmacher predĺžil na Németa, ktorý vrátil loptu na Iča a ten hlavou skóroval. Nasledoval pekná akcia, keď Grecmachera uvoľnil uličkou Ičo, no slabú strelu domáceho útočníka Valentko z bránkovej čiary vykopol. V 12. min. vnikol do šestnástky Grecmacher, nahral nabiehajúcemu Podrackému a bolo 2:0. O pár minút sa po chybe domácich dostal k lopte aktívne hrajúci Grančák a Dányi musel jeho pokus vyrážať na roh. Po polhodine hry pohrozil z priameho kopu Strelka. Nasledoval volej Lukáča tesne vedľa. Päť minút pred koncom centroval takmer od rohovej zástavky Dávid, no lopta na prekvapenie skončila v sieti. Potom nastrelil v dobrej pozícii tyč agilný Grecmacher. Znížiť náskok domácich mohol dve minúty pred prestávkou Grančák. Do druhého polčasu išli hostia zo snahou skorigovať výsledok. Prvých dvadsať minút boli lepší, no z tlaku gól nevyťažili. Snahu Dobšinčanov schladil v 66. min. štvrtým gólom Grecmacher. Potom nastrelil brankára hostí Bollo, na druhej strane spálil veľkú šancu Grančák. V 72. min. po centri Bolla zvýšil znova Grecmacher. O päť minút vnikol do šestnástky Ičo a pätičkou prihral Szabóovi 6:0. O minútu unikol Podracký, odcentroval a Bollo pred Černickým nezaváhal. Desať minút pred koncom vyrazil brankár strelu Fabian k Grecmacherovi a ten hlavičkou zakončil svoj hetrik. V závere si nakoniec mohli zakričať gól aj hostia, keď si čestný úspech pripísal Grančák.

GEMERSKÁ POLOMA - DEDINKY

2:0 (1:0)

ŽK: P. Rogos, Die (11 m), ŽK: Die, R. Greško - Ľ. Pamula, Majerčák, R: Molnár, DZ: Hadar, D: 150

Gem. Poloma: Krnáč - J. Lišuch, Hatvaník, P. Rogos, R. Greško, Mar. Ďuriček, Die, Forgáč, Lipták, Z. Greško, Galajda, striedali Valko, Mihálik

Dedinky: M. Ogurčák - Majerčák, P. Ogurčák, Chochol, Kollárik, Ľ. Pamula, J. Chabada, Franko, Brnčík, Kuchár, M. Chabada

V Gemerskej Polome sa hral otvorený a slušný futbal. Obe mužstvá predvádzali útočný futbal. Domácich dobre dirigoval v strede R. Greško, na druhej strane to bol zasa Brnčík. Polomčania sa sústrelili na eliminovanie útočného hrotu hostí M. Chabadu. Darilo sa im to za pomohli ofsajdových pascí. Priestor tak dostali J. Chabada či Franko, no neuspeli. V 37. min. sa po rohu rozohranom nakrátko presadil obranca domácich P. Rogos. V závere polčasu sa Lokomotíve zranil Kuchár. Keďže pricestovali presne jedenásti, do druhého polčasu nastúpili len o desiatich. Výsledok držali do 67. min., keď bol faulovaný prenikajúci Mar. Ďuriček a nariadenú penaltu Die premenil, hoci si M. Ogurčák na loptu siahol. Do šance sa potom dostal Z. Greško no mieril vedľa. Domáci mali až do konca prevahu, no gólom ju už okoreniť nedokázali.

POVEDALI PO STRETNUTÍ

Tajomník Gem. Hôrky Tibor Balázs: Podali sme doteraz najslabší výkon v jesennej časti. Hostia miestami produkovali tvrdú hru, čo sa odrazilo aj na udelení štyroch žltých kariet. Z ojedinelých brejkov však dokázali skórovať a remíza je v konečnom dôsledku zaslúžená.

Predseda Brzotína Stanislav Ziman: Remíza by bola určite spravodlivá. Obojstranné vylúčenie nemuselo byť, keby bol rozhodca niektoré zákroky trestal už od úvodu napomínaním žltými kartami. Druhé vylúčenie v závere bolo zo strany nášho hráča zbytočné. Jednoducho si neudržal nervy a rozhodcu hrubo urazil. Čo sa týka nepremenenej penalty, nevieme ich kopať . Odkedy bol Kočiš zranený nepodáva očakávaný výkon a jedenástky mu nesedia. Šancí v druhom polčase bolo na oboch stranách a keby bol výsledok 4:3 v náš prospech bol by som oveľa spokojnejší.

Brankár Krh. Dlhej Lúky Róbert Bacso vychytal pre hostí v Brzotíne víťazstvo: Pri penalte, ktorú realizoval Kočiš, som ostal stáť v strede nakoľko som vedel, že ju kopne silou bez umiestnenia. On naopak očakával môj pohyb stranou a preto ju vyslal priamo. Tentoraz som zvíťazil ja a zákrok mal cenu troch bodov.