Sused susedovi nič nedaroval

Sportnet|6. nov 2006 o 00:00

Pred reprezentačnou prestávkou sa včera hralo 22. kolo hokejovej extraligy. Vo východoslovenskom derby na košickom ľade dominovali domáci, ktorí

potvrdili dobrú formu z piatkového vystúpenia na Slovane a suseda z Popradu jednoznačne prevýšili. Podtatranci pôsobili bezradne, neboli nebezpeční a nič im nevychádzalo. Bola to jednoznačná záležitosť hostiteľov, ktorí mohli vyhrať aj výraznejšie nebyť brankárov hostí Kožucha i Hurajta.

Košice - Poprad 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)

(tt)

Košice - Ak by mali Košičania po prvej tretine východniarskeho derby minimálne trojgólový náskok, nikto by sa nemohol čudovať. Do tradičného rivala sa totiž zahryzli. Jedna príležitosť striedala druhú. Hneď prvú zužitkoval v tretej minúte Lukáč. Potom hrali oceliari presilovku o dvoch mužov a Javín vymietol pavučinu v kúte Kožuchovej bránky. Poprad v útoku často nehrozil ale v 10. min. ho vrátil do zápasu Haščák. Potom prišli veľké chvíle Kožucha, ktorý odolával sérii košických príležitostí. V 25. min. bol však bezmocný, keď jeho spoluhráči pri košickej presilovke nechali Bartošovi priestor na to, aby zblízka pohotovo a presne zakončil - 3:1. V 35. min. bol už rozdiel trojgólový -pri signalizovanom vylúčení popradského hráča sa presadil Pleva a o necelú minútu to Kožuch v bránke zabalil. Špilárov gól bol impulzom k tomu, aby ho vystriedal Hurtaj. Ten sa hneď zapotil, vyskúšali ho Kontšek a krátko na to aj Špelda. Druhý gól strelil Poprad pri presilovke v 40. min. V tretej tretine Košičania bez problémov kontrolovali vývoj. V 46. min. unikol Šimurda v oslabení, ale Hurtaj sa vytiahol. Popradský brankár si poradil aj s ďalšou strelou tohto hráča v 53. min. Diváci si žiadali aj šiesty gól a ten padol 54 sekúnd pred koncom, keď Javínovu strelu tečoval Faith.

Góly: 3. Michal Lukáč (Šimurda), 7. Javín (P. Bartoš, Kontšek), 25. P. Bartoš (Dravecký, Javín), 35. Pleva (Jenčík, Juraj Faith), 36. Špilár, 60. Juraj Faith (Javín) - 10. Marcel Haščák (Kasík), 40. Halaj (V. Vlk). Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: 21. Droppa 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Krpelec, Valach, 6305 divákov. Košice: Lipovský - Kall, Špelda, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín - Lažo, Lipiansky, Kontšek - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Jenčík, Juraj Faith, Pleva - Špilár, Michal Lukáč, Šimurda. Poprad: Kožuch (36. Hurajt) - Michal Segľa, Valečko, V. Vlk, Bambúch, Kumstát, Jerofejevs, Fabian, Kasík - Cipulis, A. Kroták, Jabrocký - Škovira, Halaj, Martin Segľa - Jasovský, Jarolín, Pavličko - Marcel Haščák, Štolc, Kubus.

Mienka trénera

Anton Tomko (asistent trénera Košíc): "Chceli sme nadviazať na veľmi dobrý výkon z Bratislavy a to sa nám aj podarilo. Hrali sme od začiatku veľmi dobre, v obrane bez chýb, v útoku kreatívne. Poprad sme predčili vo všetkých činnostiach."

Stanislav Berger (tréner Popradu): "Po takomto zápase nie je čo hodnotiť. Boli sme horším mužstvom, vo všetkom sme zaostávali, prehrávali sme osobné súboje a v obrane robili chyby. Košice vyhrali zaslúžene."

Zvolen - Trenčín 4:2 (2:1, 0:0, 2:1), góly: 7. J. Čierny (T. Jaško, Velebný), 18. Cibuľa (Štork),

48. F. Turek (Cibuľa, Krayzel), 60. F. Turek (Priechodský) - 18. Poljaček (V. Nemec, Sivák), 51. Pardavý (Melichárek, Homér). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: F. Mihálik - Goga, Rohoň, 2930 divákov.

Martin - Žilina 2:3 (0:2, 2:1, 0:0), 32. Vantroba (Török, Beran), 40. Markovič (Themár) - 4. Lelkeš (Oravec, Bulík), 15. Krajčí (P. Frühauf, Zlocha),

27. Zlocha (Krajčí). Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Mahdalík (Martin) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Halecký, Miľovčík, 3880 divákov.

Skalica - Slovan 2:0 (0:0, 0:0, 2:0), 53. Liščák (Hollý), 59. R. Školiak (Liščák). Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mullner, Šefčík, 2625 divákov.

Nitra - L. Mikuláš 6:2 (2:1, 1:1, 3:0), 4. Švarný (Kmeč), 13. S. Saliji (Topoli, G. Saliji), 33. Ivan Švarný (Čacho), 42. Ľ. Kolník (Vala, Kmeč), 53. J.

Mihálik (Čacho, Štefanka), 58. Švarný (G. Saliji, S. Saliji) - 16. Kriška (Richard Huna, R. Sloboda), 28. Michel Miklík (Holečko). Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jari Levonen (Fín.) - Horínek, Tvrdoň, 2728 divákov.

Program 23. kola

Piatok 17. novembra o 17. hod.: L. Mikuláš - Zvolen, Poprad - Skalica, o 17.30: Trenčín - Martin, Žilina - Košice, o 18. hod.: Slovan - Nitra.