V derby si body delili, Vranovčania zaskočili Turňu

Sportnet|6. nov 2006 o 00:00

V záverečnom 13. kole prvej časti druholigového ročníka sa uskutočnilo iba šesť zápasov, keďže odohraniu duelu Stropkov Žiar zabránila bohatá

snehová prikrývka. Pozornosť sa sústredila na derby do Lipian, kde nastúpil vedúci tím zo Starej Ľubovne. Susedia si napokon body delili. V domácom prostredí vyhrali Spišiaci tesne nad béčkom B. Bystrice a na druhom mieste tabuľky strácajú na lídra dva body. Priaznivcov Turne zarmútili Vranovčania, ktorí sa tešili vonku z plného zásahu. Vlastné prostredie zužitkoval Trebišov, ktorý si bez problémov poradil s rezervou Ružomberka.

Lipany Stará Ľubovňa 1:1 (1:0)

Ján LEŠKO

Lipany Snehom pokrytý trávnik štadióna ŠK Odeva nebol prekážkou obojstranne dobrému a bojovnosťou podloženému futbalu. Aktuálny líder súťaže bol vo východniarskom derby favoritom. Na ihrisku však viac, hlavne v prvej časti, bolo vidieť domáce mužstvo. Lipany vsadili na svoju osvedčenú zbraň. Bez ohľadu na silu súpera, od úvodu všetko snaženie nasmerovali do ofenzívy. Na náročnom teréne sa futbalisti oboch tímov dobre pohybovali a tak diváci videli množstvo pohľadných futbalových ťahov. Už v štvrtej minúte po Angelovičovej akcii zatápal obrane Starej Ľubovne Ľ. Jacko. V 11.min. sa predviedol sólom cez troch brániacich protihráčov J. Angelovič. Prenikol až do šestnástky, no prihrávka k Ľ. Jackovi nedošla. Nasledovali ďalšie skrumáže pred bránou hostí a pozoruhodné zákroky brankára MFK T. Vaška. Tlak Odevy trval štvrťhodinu. Potom vyšli z ulity aj hostia. Po dvoch rýchlych kontrách a strelách Pa. Kováča dobre zasahoval domáci gólman. V rozpätí medzi 24.- 27.minútou sa dvakrát v streleckých pozíciách ocitol Krajňák. Ani raz však presne nezakončil. Viac z hry mali ale stále domáci. V 36.min. zmaril vyloženú šancu Ľ. Jackovi T. Vaško. O minútu neskôr sa už ale kanonier Odevy radoval. Po štandardnej situáci Bartoša a prenesení lopty J. Angelovičom, Ľ. Jacko zblízka otvoril skóre zápasu. Aj druhý polčas začal dvomi nebezpečným prienikmi Ľ. Jacko. Lenže s pribúdajúcimi minútami hostia čoraz výraznejšie preberali taktovku. Prospeli im hlavne prvé dve striedania. Vyrovnanie nedalo na seba dlho čakať. Po rozohraní štandardnej situácie Čomič posunul loptu "na päťku" Pavlišinovi a kapitán hostí sa v gólových pozíciách nezvykne mýliť 1:1. V závere sa Odeva ešte raz nadýchla. Pokusy Kizáka, Angeloviča a Ľ. Jacka skončili ale pod kontrolou T. Vaška.

Štatistika:

Góly: 37. Ľ. Jacko 69. Pavlišin. ŽK: Pa. Kováč, Kuhajdík, Gábor. Pred 811 divákmi rozhodoval Jenčura. Odeva: Sontág Štieber, Džubák, Kerbčár (67.Vajda) Pa. Janič (78.Sekerák), Desiatnik (70.Hudý), Š. Jacko, Kizák, Bartoš J. Angelovič, Ľ. Jacko. MFK: T. Vaško M. Hricov (60.Pagor), Gábor, Pavlišin, Majný Pa. Kováč (56.Čomič), Kupec, Maďarik, Mižák Krajňák, Kuhajdík (74.Solotruk).

Sp. Nová Ves B. Bystrica B 2:1 (2:1)

Jozef PETRUŠKA

Spišská Nová Ves Aj napriek nevľúdnemu chladnému počasiu videli diváci v metropole Spiša veľmi kvalitný druholigový futbal. Domáci hráči od úvodných minút naznačili, že ani vysoká prehra spred týždňa v Ružomberku na ich hernej fazóne neubrala. Hrali dobrý behavý kombinačný futbal a postupne si vypracovali aj šance na strelenie gólu. Po štvrťhodine hry zahrávali Spišiaci štandardnú situáciu a brankár hostí s námahou vytlačil loptu spod brvna na roh. Po jeho zahraní hlavičkoval do brvna Petruš a odrazenú loptu nekompromisne poslal do siete kapitán Samoľ 1:0. Hneď po rozohraní gólu zblízka zahodil tutovku hosťujúci Garaj.

To, čo vyparátil v 26. minúte domáci brankár, sa len tak často nevidí. Ľahká lopta z Kulikovej kopačky mu prešla pomedzi nohy a kým sa stačil zorientovať, dokotúľala sa za bránkovú čiaru. Naozaj kuriózny gól!

V 32. minúte dobre hrajúceho Hatoka zastavila obrana hostí v šestnástke len za cenu faulu. Nariadený pokutový kop Petruš bezpečne premenil 2:1.

Dobrý futbal predvádzali obidve mužstvá aj v druhom polčase. Hneď v jeho úvode mal tretí gól na hlavičke Hatok, hneď na to mal v päťke veľkú príležitosť Samoľ. Na druhej strane sa prezentoval vynikajúcim zákrokom brankár Tököly, keď zneškodnil tutovku Šišiakovi. V 71. minúte Hatok šikovným lobom prekonal brankára hostí, ale loptu smerujúcu do brány obranca odkopol na roh. Druhý gól na kopačke mal Samoľ v 75. minúte, ale lopta mu nesadla dobre a tak sa skóre nemenilo. Svoju hrúbku pri prvom góle brankára Tököly dokonale odčinil päť minút pred koncom, keď bravúrne zneškodnil ďalšiu obrovskú gólovú príležitosť Bystričanov. V poslednom domácom vystúpení v jesennej časti aj napriek chladnému počasiu futbal "hrial" a za predvedený výkon si Spišiaci víťazstvo plne zaslúžili.

Góly: 14. Samoľ, 33. Petruš 26. Kulik. ŽK: Maxim Daško, Úškrt, Kamas. Pred 500 divákmi s prehľadom rozhodoval Prešinský.

SP. NOVÁ VES: D. Tököly Kovalčík (61. R. Tököly), Petruš, Maxim Melnyk, Hamráček, Samoľ (81. Hritz), Kandráč, Kováč (90. Varkonda) Sirko, Hatok. B. BYSTRICA B: Ďurčo Ondrejka (66. Holečko), Libič, Daško Lettrich, Úškrt, Kamas, Ďurica (73. Čankovič), Kulik Garaj (46. Murín), Šišiak.

Turňa - Vranov 0:1 (0:0)

O. GAŠPAR

Turňa - Domáci začali dobre, už v 9. min. z trestného kopu Rusinko vystrašil hosťujúceho brankára Dedinského. V 23. min. Lukács nezištne prihral Pelegrínovi, ktorý z bezprostrednej blízkosti netrafil bránu hostí. V 26. min. v pokutovom území, keď domáci hráč Eperješi bol zrazený, píšťalka rozhodcu Doboša ostala nemá. Za zmienku stojí ešte v 37. min. spolupráca Lukácsa s Angelovičom, keď Angelovič slabo zakončil. V druhom polčase sa zápas odohrával medzi dvoma šestnástkami, hráči si vypracovali málo gólových príležitostí . V 72. min. vystrelil Ivan spoza šestnástky vysoko nad bránu hostí, no v 82. min. strelu Ivana námahou vyrazil brankár Dedinský. V 90. min. po faule útočníka hostí na domáceho obrancu, keď útočník hostí sa nachádzal v ofsajde, rozhodcovia si to nevšimli a hostia dali víťazný gól zápasu.

Gól: 90. Komár. ŽK: Pelegrín - Komár. Pred 350 divákmi rozhodoval Doboš. TURŇA: Rebej - Szabo, Hoffman, Pelegrín, Ivan - Samislo (73. Derjan), Angelovič, Rusinko, Lukács (59. Ballók) - Eperješi, Turčík. VRANOV: Dedinský - Petro, Jenčko, Babiak, Kulich - Hajdúch, Komár, Baran, Slavkovský - Dzuríček, Nemčík.

Trebišov - Ružomberok B 2:0 (1:0)

P. FERKO

Trebišov - Už v 11. min. stretnutia zastavil dravého Dozsického obranca hostí Maslo na hranici pokutového územia len za cenu faulu a Capkova strela z priameho kopu letela ponad bránu Smiežku. Aktívny Capko to skúšal aj o štyri minúty, brankár hostí bol však na svojom mieste. Peknú futbalovú akciu začal v 26. min. Jenei, prihral Gašparovi, ktorý vzápätí našiel nabiehajúceho Capka a jeho strela po zemi smerovala do site - 1:0. Autor gólu "asistoval" aj pri prvom napomínaní hráča rozhodcom Buckom, keď v 37. min. ho udrel bez lopty hosťujúci stredopoliar Jurč, za čo sa mu pred očami začervenalo. Slavoj mohol odchádzať do šatní i z vyšším náskokom, lenže v 45. min. strela Dozsického ani Cifraničova hlavička neprešli a Capkova bomba z bezprostrednej blízkosti neprerazila hradbu tiel. V rezerve majstrovského MFK Ružomberok nepomohli v tomto stretnutí ani dvaja hráči áčka Babnič a Tomčák, ktorý na hrote útoku neznamenali takmer žiadne nebezpečenstvo a tréner ich vystriedal. Bolo to už za stavu 2:0. o ktorý sa pričinil strelec Dozsický, keď sa dostal na hranici pokutového územia k lopte a nekompromisne prestrelil brankára Smiežku. Domáci udržiavali tempo hry i naďalej a po Kročkovom centri na pravej strane ihriska loptu len tesne minul obávaný útočník Dozsický. Nevýrazní hostia neohrozili bránu Poľackého ani raz a keď v 78. min. Gašparov center predĺžil hlavou Beličák a lopta skončila na brvne brány MFK, Trebišov vyhral zaslúžene 2:0.

Góly: 26. Capko, 53. Dozsický. ŽK: Kročko - Kmeť. ČK: Jurč. Pred 250 divákmi rozhodoval Bucko. TREBIŠOV: Poľacký - Lukáč, Čermej, Cifranič, Borčík - Beličák - Kročko, Gašpar, Jenei (63. Sabo), Capko (86. Petričko) - Dozsický (80. Rusnák). RUŽOMBEROK B: Smiežka - Mahut, Maslo, Ďubek, Pilár - Kapláň, Bakoš, Dovičovič (56. Štancel), Jurč - Tomčák (58. Kmeť), Babnič (56. Chovanec).

Stropkov Žiar - nehralo sa

(im)

Stropkov - Prvá tohtoročná snehová nádielka na východe Slovenska si za svoju obeť vybrala toto stretnutie. Počasie zo soboty do nedele nadelilo Stropkovu 15 cm ťažkého a mokrého snehu, s čím si domáci organizátori poradiť nedokázali. Hlavný rozhodca Vorel označil hraciu plochu ako nespôsobilú a preto sa hostia na štadióne MŠK Tesla dlho neohriali. Termín dohrávky by sa mal stať predmetom dohody v tomto týždni.

NAJLEPŠÍ STRELCI

(jb)

14 gólov: Kašpar (L. Mikuláš)

7 gólov: Ľ. Jacko (Lipany), Doszický (Trebišov), Šidlo (Čadca)

6 gólov: Fečko (Stropkov), Hatok(Sp.N.Ves), P. Maslo (Ružomberok B)

5 gólov: Adam (Vranov), Maruniak, Páleník (obaja Žiar)

4 góly: Privarčák, Planeta (obaja Čadca), Rapčan (Žiar), Baran (Vranov), Rusnák (Trebišov)

3 góly: Maxim, Samoľ, Kandráč (všetci Sp.N.Ves), Angelovič, Lukács (Turňa), Jantek (Trebišov), Očovan, Bušík (obaja B.Bystrica B), Blaščík (L. Mikuláš), Krajňák, Kuhajdík, Maďarík, (všetci St. Ľubovňa), Šott (Lipany), Staško (Stropkov), Chrenovský (Podbrezová).

Čadca - D. Kubín 3:0 (1:0), góly: 80. a 90. Planeta, 22. Gallik, ČK: 80. Okoličáni (D. Kubín) po druhej žltej, rozhodoval: Čiernik, 300 divákov.

Podbrezová B - L. Mikuláš 2:2 (2:2), 6. P. Murín, 23. Chrenovský - 19. Kašpar, 26. Bezák, rozhodoval: Petrinec, 260 divákov.

Skupina Západ

D. Vestenice - Dúbravka 1:0 (0:0), gól: 75. P. Kotula.

Rača - Vráble 2:2 (1:1), 5. Žifčák, 78. Ščibrány - 13. Golian, 64. Pavelka.

Prievidza - Senec 1:0 (1:0), 35. Kolomy.

Slovan B - Vrbové 6:2 (3:0), 19. a 84. M. Otočka, 22. Vyskočil, 45. Hlina, 61. Ducký, 87. Viskup - 78. (11 m) a 84. Kubiš.

Trnava B - Púchov 1:1 (1:0), 22. K. Šebík - 90.+ Bogi.

Nitra B - Artmedia B 0:1 (0:0), 48. Najman.

Nemšová - Nové M. n. Váhom 3:1 (1:1),

26. Zverec, 79. Oliš, 89. Laco - 43. Hulínek.