Prehra v pohári s extraligistom

Sportnet|6. nov 2006 o 00:00

Spišská Nová Ves - V Slovenskom pohári naše ženy doma s extraligovou Sláviou TU Košice prehrali a odveta je viac-menej formalita.Volejbalové

Volejbalové súťaže I. ligy junioriek i žien pokračovali tretím kolom, ktoré sa hralo doma. Juniorky oba zápasy doma prehrali, ženy tiež našli v jednom zápase premožiteľa.

Slovenský pohár ženy 2. kolo 25.10.2006: VK Spišská Nová Ves Slávia TU Košice 0:3.

V druhom kole Slovenského pohára hostili volejbalistky súpera nadmieru silného hráčky extraligovej Slávie TU Košice. Hneď od začiatku bolo vidieť rozdiel súťaží, ale je treba priznať, že domáce hráčky nastúpili v najsilnejšej možnej zostave a sety skončili na 20, 22 a 20 bodov, čo svedčí o aktívnej hre Spišiačok. Za svoju hru by si zaslúžili vyhrať aspoň set, aj keď aj to by nestačilo. Pred odvetou v Košiciach môžeme konštatovať, že je už asi rozhodnuté.

Základná zostava: Bajtošová, Sukeníková, Fabiniová, Vykoupilová, Javorská, Fabianová, Libero: Szentkeresztyová, striedala: Rerková, Mecková, Križáková.

Asistentka trénera Eva Fabianová po zápasoch povedala:"Všetko to bolo o získavaní skúseností a zahratí si s kvalitným súperom. Na iné sme dnes nemali a volejbalu znalý fanúšik ani nič iné očakávať nemohol. K zápasu sme však pristupovali zodpovedne a vyhratý set by potešil."

Výsledky, I. liga, juniorky 3. kolo: VK Spišská Nová Ves Slávia TU Košice 0:3 a 1:3.

Tentoraz mali juniorky súperky nadmieru ťažké, hráčky Slávie TU z Košíc. Hral sa síce dobrý volejbal s dobrými výmenami, ale bez setového efektu pre domáce hráčky. Naše volejbalistky dokázali vyhrať iba 2. set v 2. zápase. To bolo z hľadiska úspechu všetko a je to málo. Je pravda, že silné súperky predviedli moderný volejbal, na ktorý naše dievčatá vedeli herne odpovedať, ale ešte treba vedieť získavať aj body.

Základná zostava: Šefčíková, Bajtošová, Mecková, Pavlíková, Rerková, Hovancová, Libero: Šebestová, striedali: Verčimáková, Bartošová

Tréner Ľudovít Švihla po zápasoch povedal: "Boli to ťažké súperky a prehry som skôr očakával. Doteraz sme hrali so súperkami, ktoré ešte neprehrali, teda s čelom tabuľky. V ďalších zápasoch už budeme hrať s rovnocennejšími súperkami, dúfam, že víťazne. Trocha viacej snahy by našim dievčatám nezaškodilo, ale tentoraz na víťazstvo nemali".

Výsledky, I. liga, ženy 3. kolo: VK Spišská Nová Ves ŽP Šport Podbrezová 3:2 a 2:3

Ženy utrpeli prvú prehru, keď odohrali v túto sobotu až 10 setov. Kým v prvom zápase mali v koncovke 5. setu viac šťastia, v druhom zápase sa naopak toto šťastie priklonilo k súperkám z Podbrezovej. Hráčky hostí nás zaskočili dobrým podaním a najmä smečom, takže "konečne" mali naše volejbalistky súperky, s ktorými sa dalo hrať. Doteraz vyhrávali až príliš jednoznačne.

Základná zostava: Bajtošová, Sukeníková, Fabiniová, Vykoupilová, Javorská, Fabianová, Libero: Szentkeresztyová, striedala: Rerková, Križáková.

Asistentka trénera Eva Fabianová po zápasoch povedala: "Dostali sme v tomto kole silné súperky, s ktorými sme hrali otvorenú partiu a body sme si rozdelili. Neviem povedať, či zaslúžene, ale asi áno. Nechcem však uprieť všetkým našim volejbalistkám snahu po víťazstve. Možno nabudúce."