Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Prešovčania dva razy v Gemeri viedli, ale vydolovali "iba" bod

V 19. kole I. futbalovej ligy z východoslovenského kvarteta naplno bodovali akurát Michalovčania, ktorí si poradili s Turčianskymi Teplicami. Do

prestávky získali dvojgólový náskok, no mohli viesť aj výraznejšie. Ľahkovážnosť v koncovke sa im takmer vypomstila,keď hostia nebezpečne doťahovali, no napokon nemali nárok na lepší výsleodk. Prešovčania hrali na ihrisku lídra. V Gemeri dva razy viedli, no nakoniec len remizovali. V záverečnej fáze, hoci boli oslabení po červenej karte Pitera-Bučka, predsa mali bližšie k víťazstvu, ale veľké šance zahodili. Doma sklamala košická rezerva, ktorá pustila perie v dueli s Močenkom. Domáci doplatili znovu na chabú koncovku, pre nich je najväčším problém streliť gól a z toho vyťažili hostia, ktorí získali tri body. Vonku nepochodili ani Humenčania, ktorí zostali na štíte Podbrezovej. Hoci už po pár minútach naši sa ujali vedenia, nebolo im to nič platné.

Šaľa - Lučenec 1:0 (0:0), gól: 82. Obert. Rozhodoval: Kakaščík, ŽK: Lancz, Lalák, Zápotoka - Domík, Csányi, 587 divákov.

Zl. Moravce - D. Streda 2:1 (1:1), 13. Juska, 61. Klabal - 44. Zlacký. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Plichta, Juska, Karlík - Olejník, Szabó, 828 divákov.

Program 20. kola

Sobota 11. 11. o 13.30: Lučenec - Zl. Moravce, Turč. Teplice - Košice B, Humenné - Michalovce, Prešov - Podbrezová, Dun. Streda - Rim. Sobota, 12. 11. o 10.30: Močenok - Šaľa.

NAJLEPŠÍ STRELCI

(jb)

11 gólov: Pisár (R. Sobota)

10 gólov: R. Tomko (R. Sobota)

9 gólov: Plichta (Zl. Moravce), Šoltís (Humenné)

7 gólov: Bačík (Michalovce), M. Jeťko (Turč. Teplice), Kentoš (Podbrezová)

6 gólov: Lapšanský (Humenné), Uzola (Močenok), Lancz (Šaľa),Bernath (Močenok), atď.

Košice B Močenok 0:2 (0:2)

Eugen MAGDA

Košice Mladí Košičania zostali v poslednom čase dlžní svojej povesti. V piatom zápase po sebe totiž nedali gól z hry, preto po sľubnom úvode proti Močenoku, počas ktorého nepremenili ani jednu z troch-štyroch šancí, vyšli bodovo naprázdno. Brankár Fišan vyrazil už v 2. min. tvrdú strelu Zajaca, potom boli blízko ku gólu aj ďalší jeho spoluhráči, ale najbližšie Labun, ktorý po centri Zajaca opečiatkoval brvno brány súpera. Naopak, z nevinne vyzerajúceho útoku hostí, ktorých dovtedy v ofenzíve nebolo pomaly vidieť, Bernáth prekonal brankára Vojtaška. Domácim akoby rýchlo začal vyprchávať elán z úvodu, navyše čoraz smelší hostia sa upokojili a v 39. min. opäť Bernáth rozvlnil domácu sieť. Najmä v týchto fázach sa rezerva na defenzívu dostatočne nekoncentrovala a vlastne takto uľahčila súperovi bodovať v Čermeli. Močenoku umožnila chytiť opraty pevne do svojich rúk, a sama prestala byť v ofenzíve nebezpečná. Po prestávke hostia hrali umne, pohybom dobre vykrývali priestor po celej šírke ihriska, takže domácim už dokopy nič nedovolili a sami v záverečnej štvrťhodine nevyužili dve príležitosti. Napriek tomu hostia bez väčších vrások vyhrali, lebo rezerva podala vari najslabší výkon na domácej pôde v jeseni.

Góly: 23. a 39. Bernáth. Pred 50 divákmi rozhodoval Šulgan. ŽK: Adam Brisuda. ČK: 76. Adam po druhej ŽK. KOŠICE B: Vojtaško M. Tóth, Kováč, Džogan, Hanzuš (78. Horváth) Zajac, Labun, Adam Matia (78. Janič), Juhar - Líška (84. Kuzma). MOČENOK: Fišan Brisuda, Pavlovič, Dojčan, Paľo Pavlík, Tyčiak, Kubala (83. Nozdrovický), Horváth Kamenský (86. Čambal), Bernáth (68. Uzola).

MICHALOVCE TURČIANSKE TEPLICE 3:1 (2:0)

Jaroslav ČÚRNY

Michalovce - V prvom polčase sa Michalovce hrali s nováčikom súťaže ako mačka s myšou. Hostia prevažne bránili a len kvôli vychýlenej koncovke domácich pomerne dlho odolávali. V úvode sa zastreľovali Aľušík, Tirer i Hreško, no chýbala im presnejšia muška. V 14. minúte sa znenazdajky ocitol pred brankárom Belánom hosťujúci Privitzer, ale gólman domácich si s jeho strelou poradil. V 25. minúte mohli priaznivci domácich po prvýkrát zajasať, keď po centri Devečku z ľavej strany sa hlavou oprel do lopty Jevlanov a bolo 1:0. O desať minút mohol pridať druhý gól Hreško, no hlavou mieril nad. Tri minúty pred prestávkou sa všestranne lepší Michalovčania tešili opäť, keď Jevlanov na ľavej strane "vybicykloval" dvojicu hosťujúcich obrancov, centrom našiel voľného Ruskovského a ten hlavou trafil do odkrytej brány. Aj po obrátke domáci pokračovali vo festivale zahodených šancí, no postupne sa čoraz viac začali k slovu dostávať aj hostia. V 57. minúte mal dobrú možnosť na zníženie Privitzer, stroskotal však na Belánovi. O minútu neskôr pálil po úniku z pravej strany Aľušík nad, neskôr dopadol v koncovke rovnako aj Devečka, neujal sa ani nepríjemný volej Tirera. V 70. minúte chýbali milimetre strele Hreška, a tak prišiel trest v podobe kontaktného gólu Kempného zo 72. minúty. Hneď na to mohol vyrovnať Jeťko, no dovtedy váhal so zakončením, až mu Smrek loptu vypichol. Šance hostí na bodový zisk pochoval o minútu na opačnej strane Tirer, ktorému loptu pred prázdnu bránu naservíroval Ruskovský. V 82. minúte mohol Kempný opäť znížiť na najtesnejší rozdiel, no po tom, čo obišiel aj brankára Belána, trafil iba do bočnej siete. V poslednej minúte trafil po rohu Tirera do žrde hlavou Hreško. Aj keď nebol úspešný, dal symbolickú bodku za zaslúženým víťazstvom Michaloviec.

GÓLY: 25. Jevlanov, 42. Ruskovský, 73. Tirer 71. Kempný. ŽLTÉ KARTY: Chovan, Aľušík, Uhľár Ždimera, Schmidt. ROZHODOVAL: Bohun - 820 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Belán Uhľár, Smrek, Chovan, Devečka Ruskovský (90. Humeník), Hreško, Šitov, Tirer Jevlanov (89. Ruiz Murillo) Aľušík.

ŠK AQUA: Machovič Šovčík (46. Suchomel), Kravárik, Ždimera, Šavol (75. Schmidt) Kempný, Pravňan, Hoferica, J. Koleno Jeťko, Privitzer (60. Bajza).

PODBREZOVÁ HUMENNÉ 3:1 (1:1)

(šik)

Podbrezová - Za chladného počasia a pred slabou návštevou sa stretnutie ešte ani poriadne nerozbehlo, Pančík stratil pred vlastnou šestnástkou loptu v súboji so Šoltisom, ten napriahol a trafil pravý horný roh Hanákovej bránky. V 5. min bolo teda 0:1. Od tejto chvíle prevzali iniciatívu domáci. Nepresnou hrou v strede poľa a častými stratami lôpt sa pripravovali o šance. Tie, ktoré mali Chrenovský a s chuťou hrajúci Chomistek, zostali nevyužité. V 29. min vyšla akcia Pančíka, ktorý v šestnástke uvoľnil Chrenovského, ten trafil brvno, na odrazenú loptu nabehol Breznaník a do odkrytej brány Fedora zaznamenal vyrovnávajúci gól. Druhé dejstvo sa začalo podobne ako prvé, keď šancu domácich v 56. min Šoltis spálil. Na druhej strane po rohovom kope Pančíka sa v 60. min najlepšie zorientoval Kentoš a po zemi poslal domácich do vedenia. Hostia začali viac myslieť na útok, to sa im už vypomstilo v 62. min, keď akciu opäť začal Pančík, uvoľnil nabiehajúceho Chomisteka, ten oklamal obranu hostí aj brankára, prihral voľnému Haviarovi a ten zvýšil na 3:1. V 67. min po druhej žltej karte musel opustiť ihrisko Breznaník. Posledných desať minút sa hostia síce snažili, ale domácu bránku vážnejšie neohrozili. Skóre sa nemenilo a domáci zaslúžene zvíťazili.

GÓLY: 29. Breznaník, 60. Kentoš, 62. Haviar 5. Šoltis. ŽK: Breznaník Hanc, Kupec, Daniel Pyrka, Šoltis, Šimko, Kuzma. ČK: 67. Breznaník. ROZHODOVAL: Cuninka 350 divákov. ŽP ŠPORT: Hanák Ličko, Gajdošík, Kentoš, Videk Pančík (81. Konček), Veselý, Kucka, Breznaník Chomistek, Chrenovský (46. Haviar, 90. Murín). 1. HFC: Fedor D. Pyrka, Šimko, Hanc, Ovšianik Mi. Pyrka, Opiela, Kuzma, Kupec (69. Bellák) Lapšanský (58. Mat. Pyrka), Šoltis.

RIMAVSKÁ SOBOTA - PREŠOV 2:2 (2:2)

(tom)

Rimavská Sobota - Hílek prečítal ofsajdovú pascu Tatrana, vysunul Tomka, ktorý pred vybiehajúcim brankárom prudko prihral k vzdialenejšej žrdi nabiehajúcemu Pisárovi, a ten ešte prudšie trafil brvno opustenej brány. Vzápäti Živanovič ako posledný obranca zaváhal s odkopom, Iskra pretlačil cez jeho dlhé nohy loptu a ponad vybiehajúceho brankára otvoril skóre. Potom Latiak potiahol loptu, ideálne odcentroval a Pisár hlavou vyrovnal. Tatran opäť viedol po rohovom kope, keď sa lopta odrazila Piterovi-Bučkovi od stehna k žrdi. Po prihrávke Tomka sa rútil Pisár na Buchtu, ktorý jeho bombu z uhla vyrazil na roh, po ktorom Filo zo šestnástkového oblúka tvrdou strelou k žrdi vyrovnal. Po druhej žltej karte Pitera-Bučka najskôr domáci Hloušek nezasunul loptu do prázdnej brány. Oslabený Tatran nevyužil v záverečnej desaťminútovke šance Iskru ani Čepa po sóle na brankára. Nikto si nezaslúžil vyhrať.

GÓLY: 15. Pisár, 42. Filo - 3. Iskra, 38. Piter-Bučko. ŽK: Filo, Hílek, Gibala - Volf, Šafranko, Piter-Bučko. ČK: 66. Piter-Bučko. Rozhodoval Chmura - 752 divákov. FC: Kuciak - Janečka, Kaščák, Živanovič, Filo (53. Gibala) Lazúr (46. Hloušek), Hílek, Sivčevič, Latiak - Tomko, Pisár (78. Kučerňák). TATRAN: Buchta - Volf, Piter-Bučko, Čep, Josl - Viazanko (33. Gegič), Prekop, Macko, Šafranko (70. Zlatohlavý), Pribula - Iskra (77. Brown).