Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Technici opäť bezpečne

V 10. kole basketbalovej extraligy mužov líder tabuľky z Košíc opäť bezpečne zvíťazil, tentoraz u nováčika v Dolnom Kubíne. Dobre sa vodilo i Svitu a

Spišskej Novej Vsi, keď tieto celky využili výhodu domáceho prostredia.

Zostávajúce výsledky 10. kola: Nitra - Handlová 87:83, najviac bodov: Hill 29, Straupis a Červenka po 14 - Gašparac 23, Marič 20. Levice - Lučenec 58:77, najviac bodov: S. Jankovič 14, Kollár a Soldič po 12 - Kovačevič 21, Bičvič 19.

Program 11. kola (sobota): Košice Sp. Nová Ves, Komárno Svit, D. Kubín Levice, Inter Nitra, Handlová Lučenec.

Svit - Inter 76:57 (15:10, 35:27, 50:48)

(riso)

Svit - Domáci nastúpili proti druhému tímu tabuľky s cieľom nadviazať na predošlý kvalitný výkon a víťazstvo nad Handlovou. Aj keď si do veľkej prestávky vypracovali osembodový náskok, v tretej desaťminútovke o neho takmer prišli, a tak sa o všetkom rozhodlo až v záverečnej štvrtine. Tú zvládli Sviťania výborne, svojho súpera ubehali i rozstrieľali o 17 bodov a zaslúžene sa tešili z druhého víťazstva v sérii na domácej palubovke.

CHEMOSVIT: Klarič 25, Míčka 20 (4), Znanec 17, Jankovič 10, Kmetoni 2 (Ikič 2, Bílik 0). Najviac bodov Interu: Golian 17, Mičuda 13, Ristanovič 9. TH: 12/9 - 19/9, fauly: 19 - 16, trojky: 7 - 6, rozhodovali: Gabara, Pipíška, Obmaščík, 500 divákov.

Sp. Nová Ves Komárno 81:65 (25:15, 43:31, 60:45)

(jp)

Domáci basketbalisti nastupovali na toto stretnutie s jediným cieľom, odčiniť nešťastnú prehru spred týždňa proti Interu. Hostia hrali vyrovnanú partiu len v prvej štvrtine. Domácim sa darilo strelecky, keď viac ako polovicu bodov nastrieľala dvojica Ridzoň Bečarik. V druhom polčase už Spišiaci zvyšovali náskok, ktorý bol už o 21 bodov. V poslednej štvrtine už dobre hrajúci domáci ubrali z plynu a Komárno v závere znížilo.(jp)

SP. NOVÁ VES: Repaský, Pešta 7, Ridzoň 23, Rybár, Lenárt, Czako 7, Džubák 1, Bartoš, Hovaňák 15, Madaj 5, Bečarik 23. Najviac bodov za hostí: Bratič 19, La Rosa 15, Petrovič 12. TH: 13/9 - 10/8, fauly: 21 - 17, trojky: 14 - 7, rozhodovali: J. Janáč, Hlinka a Šarišský, 1000 divákov.

Dolný Kubín - Košice 53:75 (15:13, 30:35, 37:56)

(sita)

Dolný Kubín dokázal s favorizovaným súperom držať krok iba v prvom polčase, ktorý skončil o 5 bodov v prospech hostí - 30:35. Domáci v tretej a štvrtej štvrtine nedisciplinovanou hrou a vlastnými chybami dovolili súperovi vytvoriť si dostatočný náskok, ktorý už skúsení Košičania s prehľadom udržali do konca zápasu.

Najviac bodov D. Kubína: Strapec 12, Findura, Barišič, Velčič po 9. Košice: Nuber 22, Stojanovič 18, Probala 16, Bojovič 8, Utľak 4, Mišinský 3, Bučák 2, Zabavník 2, Dura 0, Galanda 0. TH: 12/8 - 17/11, fauly: 21 - 19, trojky: 2 - 4, rozhodovali: T. Lukáč, Szibilla, Zubák, 400 divákov.